Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 200 Vario

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:40

Fendt 200 Vario Wiesz brzozak polemizowałbym z tym co napisałeś-np. na Landtreff było mnóstwo postów o tym że moc zmierzona znaaaacznie różniła się od deklarowanej (żeby nie było że odbiegam od tematu-chodziło m.in o Fendta Dodany obrazek ) .Oczywiście z resztą wywodów zgadzam się

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy FENDT faworit 612 LS

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 43000.00 PLN
  • 14 lip 2017
Fendt 511 pneumatkom , klimom nie 512 , 511, John Deere, Case

• 99000.00 PLN
  • 14 lip 2017
Fendt 311 jak 611, 612, 310, renault 110-54

• 44000.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 200 Vario Dzisiaj, 17:22
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:08

Fendt 200 Vario tzn kazdy silnik jest unikatowy i nie bedzie nigdy 2 takich samych, to na pewno, tylko ze to nie moga byc wartosci rozniace sie wiecej jak 1%, a tutaj bylo ich 15, co jest ewidentnym nabijaniem klienta w butelke.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4137 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:14

Fendt 200 Vario w dzisiejszych czasach dużo do powiedzenia mają księgowi i powiązania kapitałowe dlatego byc może próbuja wprowadzić inne silniki (z grupy AGCO) do "tańszych" modeli i sprawdzić jak ludzie to przyjmna w końcu fendt tez musi jakoś konkurowac cenowo. pozatym nie wiem czy deutz ma w ofercie taki mały silnik do małego traktorka

#24 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:38

Fendt 200 Vario to ile kosztuje ten maluch?

#25 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 19:56

Fendt 200 Vario bardzo mi się podoba ta seria 200vario gdybyśmy tak wiedzieli o niej miesiąc wcześniej...:lol:
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#26 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:20

Fendt 200 Vario Ale jeszcze jej chyba niema w sprzedaży :lol:

#27 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:49

Fendt 200 Vario ?? to czemu ma tytuł roku 2010??
Sprzedam:

#28 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:15

Fendt 200 Vario

(...) pozatym nie wiem czy deutz ma w ofercie taki mały silnik do małego traktorka

Deutz nie ma na razie w ofercie silnika 3cyl o mocy 110KM jak jest w przypadku SISU

#29 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 00:45

Fendt 200 Vario ale ogólnie 3cyl chyba mają bo widziałem deutza z silnikiem 3cylindrowym, 80 albo 90km mocy
Sprzedam:

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 00:54

Fendt 200 Vario lecz ze spelnia tylko norme tier II :lol: wiec na pewno by go nie zapakowali, pytanie czy deutz ag nie chcial zrobic nowoczesniejszej jednostki, czy jednak koncern wymusil na fendtcie montaz SISU.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 09:39

Fendt 200 Vario 3 cylindrowa jednostka znana z modeli MF'a 3600 została w tych modelach sprawdzona, spełnia TIER III(opier..oliłem SIĘ sowicie. Dzięki Brzozak Dodany obrazek) i pewnie dlatego wcisnęli ją w Fendta. Nie należy negować tego typu kombinacji, czasami są one z pożytkiem dla klientów. Wielce prawdopodobne, że jeśli tworzyliby do serii 200 nowe silniki Deutza to byłby nieco droższy.
Pytam czasami mechaników o perkinsa w MF'ie 5400 i Axosie, skąd ta drastyczna różnica i nie mogę uzyskać jednogłośnej opinii. Silniki identyczne, wagi podobne, skrzynie na korzyść Claasa (mniej skomplikowane - mniejsze pożeranie mocy) a zamulają bardziej.
Poczekamy, zobaczymy. Pewnie jak Korbanki zaopatrzą się w te maszyny, to pacną parę pokazów.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 11:13

Fendt 200 Vario tier i EURO to nie to samo :lol: mozesz przygadac komus kogo nie lubisz we firmie ;[

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4137 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 10:07

Fendt 200 Vario zjawisko low size-ingu popularne w świeice motoryzacji wkracza do ciagników i innych maszyn 10 lat temu mielismy 110 km z 6 litrów np 4270 dzisiaj ta moc mamy z 3,3 litra. Seria 200 ma byc mała gabarytowo więc silnik jest krótki skoro deutz nie ma w ofercie trójki z tier 3 decyzja była jeszcze łątwiejsza.

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 10:41

Fendt 200 Vario Ciekawe jak ciągnik z tak małym,trzycylindrowym silnikiem będzie sie sprawował przy ciężkiej pracy-ma ktoś może doświadczenia z tym silnikiem ?

#35 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4137 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 12:17

Fendt 200 Vario Toże silnik ma 110 koni nie znaczy ze można przyczepić obrotową 4 i orać 60 czy 80 h gleby. Myslę że ciągnik ten jest raczej dla sadowników włascicieli winnic (wersje wąske) producentów warzyw, ewentualnie pomocniczy do tura itd.

#36 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 styczeń 2010 - 12:53

Fendt 200 Vario Sadownicy potrzebują wersji o szerokości 1250mm, winnice 1050-1150mm, do warzyw to jest bobra seria 300 bo jest cięższa i lepiej a maszynami aktywnymi się sprawdzi niż lekka seria 200. Co do orki to zawsze można dać 3 skiby i wał i jeździć szybciej to na jedno wyjdzie a w dodatku ziemia będzie zagęszczona na zimę czy pod siew. Jak dla mnie jest to sprzęt do opryskiwacz i rozsiewaczy nawozów lub wozów paszowych i rozścielaczy gdzie potrzebna jest moc na WOM, a nie wielki uciąg.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:41

Fendt 200 Vario a propos 3 cylindrow:
http://www.auto-moto...a-CO2-8305.html
;) :D
wcale sie nie zdziwie jak za 10 lat bedziemy orac 3 cylindrowymi 150 konnymi ciagnikami, w koncu mase i gabaryty mozna nadrobic zelastwem :P

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 18:12

Fendt 200 Vario

Toże silnik ma 110 koni nie znaczy ze można przyczepić obrotową 4 i orać 60 czy 80 h gleby. Myslę że ciągnik ten jest raczej dla sadowników włascicieli winnic (wersje wąske) producentów warzyw, ewentualnie pomocniczy do tura itd.

Ja go tak trochę porównuję ze swoim JD (ba nawet udział w konkursie wziąłem-niestety nie wygrałem Dodany obrazek )-i zastanawiam się czy to nie byłby idealny ciągnik dla średniej wielkości gospodarstwa mlecznego-stosunkowo lekki,niski,zwrotny,możliwość osiągania bardzo niskich prędkości (wóz paszowy np.-u mnie ciągnik jest ciut przyszybki do tego)-tylko jak sprawdzałby się w takim hardcore który czasami urządzam dla swego ciągnika-tzn. w czasie spiętrzenia prac polowych-jak wtedy wypadałby ten trzycylindrowy silnik o dosyć małej pojemności skokowej ?-tylko please bez komentarzy w stylu "przecież ma taką a taką moc i wyższy moment obrotowy"-tyle to i ja wiem Dodany obrazek -ale teoria sobie a praktyka sobie-teoretycznie Zetor 7341 ma takie same (podobne parametry) jak JD 5720 a w praktyce nie ma najmniejszej szansy (sprawdzane w tych samych maszynach na tej samej łące )-przy takim porządnym obciążeniu Zetor momentalnie zaczynał się grzać a JD nic sobie z tego nie robił (aha żeby nie było niedomówień bardzo lubię Zetory)

#39 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 styczeń 2010 - 18:18

Fendt 200 Vario W samochodzie osobowym pojemność oszukasz, natomiast w ciężarówkach i ciągnikach rolniczych tylko do pewnego czasu/pojemności. Moc i moment to nie wszystko liczy się elastyczność oraz sposób osiągania max osiągów.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 18:28

Fendt 200 Vario To właśnie miałem na myśli pisząc powyżej Dodany obrazek -innymi słowy-jak to wyjdzie w praniu ?-nikt nie ma tego silnika gdzieś zamontowanego Dodany obrazek ?