Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej

82 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 12:25

Jak bys noze zdją to da rade ;)
a c360 by dała rade bez nozy przy krone kr 130s ?

a tak wogle to polecam do belownicy ursusa 914

No tak przedni napęd do belarki to jest najbardziej potrzebny :P
Z tego co czytam na forum to do prasy zwijającej jest dobry 7211 :D Choć i 360 daje sobie radę.

Dużo zależy też od prasy-bo są takie co mają większe zapotrzebowanie na moc i takie co mają mniejsze.Są takie z którymi sobie 3512 radzi B)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej Dzisiaj, 21:47
  •  

#62 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 13 styczeń 2008 - 12:50

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej Do prasu jest fajny Zetorek 7211/7711 i przedewszystkim wygodny no ale taniej kupimy c385 silniejszy i powinien sobie lepiej radzić tylko komfortu brak ale to przecież praca a nie wypoczynek chodź i pracuje się lepiej jak jest cichutko w kabince.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#63 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 14:48

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej @tommy-"No tak przedni napęd do belarki to jest najbardziej potrzebny ;) "-u mnie np. jest BARDZO potrzebny-owszem jak się nie miało ciągnika z przodem to i 7211 robił-a ile uciechy było jak trzeba było go z błotka razem z belarką wyciągać :P-w tamtym roku belowałem u kuzyna na dwóch takich łączkach że non-stop trzeba było jeździć na napędzie-a momentami i na blokadzie

#64 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 14:53

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej @jaro-np. u mnie to by z belarką 7011 latał ładnie.Nie mam podmokłych terenów.Jesli ktoś ma bardzo mokro na polach to napęd jest potrzebny.Ale przeważnie do prasy napęd jest zbędny.

#65 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 15:00

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej tylko do prasowania to walek od napedu musi byc osloniety bo nie daj Bóg sie okreci sloma albo sianem to wspolczuje obierania bo nie zawsze ma sie na polu dobry noz albo siekierke:P

#66 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 15:17

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej Ja mam Arobale1212SX i przy niej chodzi Zetor Proxima 8441, i powiem ze w sianokiszonce jak juz przy dobijaniu to juz czuć ze ma co robić, po za tym w słomie idzie bez problemów, Ale mi sie wydaje ze do takiej normalnej pracy belarka to minimalnie te 70 KM to musi być żeby praca szla dobrze i nie było katowania Maszyny

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#67 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 15:28

Ja mam Arobale1212SX i przy niej chodzi Zetor Proxima 8441, i powiem ze w sianokiszonce jak juz przy dobijaniu to juz czuć ze ma co robić, po za tym w słomie idzie bez problemów, Ale mi sie wydaje ze do takiej normalnej pracy belarka to minimalnie te 70 KM to musi być żeby praca szla dobrze i nie było katowania Maszyny

masz racje bo c 360 to belki dobrze nie dobije i nam sie sianokiszonka popsuje. poza tym szkoda robic luzne belki bo folia na jednego balota kosztuje 11zl wiec kazda belka mniej daje nam oszczednosc. szkoda tez katowac slaby ciagnik bo zaraz kapitalka go bedzie czekac a wiekszy mniej spali bo wydajnosc bedzie wieksza

#68 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 15:49

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej czyli zetorek pójdzie do sprzedaży a szkoda bo znam jego całą historie itp. no ale w kr130 nie pójdzie...

#69 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:24

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej U mnie dobrze dobite bele wychodzą i nie pleśnieją .
Ursus & JD Rulezzzz

#70 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:33

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej Tak sobie myślę i dochodzę do wniosku że dobrym ciągnikiem do prasy zwijającej może być 4512-5312/4514/5314 :P Podobno mało palą ( nie wiem bo nie mam) ;) Ale wydaje mi się że 4512 od 7211 w prasie spalił by co najmniej litr mniej na motogodzinę :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:40

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej No to jak brac oszczednośc to moze Fendta jakiegos, też napewno mało spali na motogodzine, Ale jesli brac pod uwage Ursusa to 5714 bedzie idealny tylko szkoda ze ma taki niski komfort kabiny, ale tek to chyba sprzet nie za mordowania

#72 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:01

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej Tak się składa, że ja pracuję zestawem MetalFach + Ursus 4514. Sianokiszonki nie robiłem, ale w sianie i w słomie to było dobrze. Co prawda, w końcowej fazie dobijania beli trzeba było sie pilnować (perkinsy maja to do siebie, że wystarczy nieznacznie spuścic go z obrotów, zeby zaczął się dusić), ale o katowaniu ciagnika nie mozna mówic. Jednak uważam , że do sianokiszonki dobrze byłoby mieć kilka koni w zapasie. szczególnie jesli ktoś duzo beluje. Dlatego skłaniał bym się w kierunku 5314 lub nawet 5714. Raczej nie spala więcej a dłużej silniki bedą służyc.
U mnie w okolicy widziałem jak koleś beluje C360 +rollant66. To jest dopiero masakra :P Co prawda "jakoś to idzie", ale oprócz tego, że ciagnik walczy ze smiercią to jeszcze jakośc balotów pozostawia wiele do życzenia ;)

//Kolego nie wiem czy wiesz ale od pewnego czasu na AgroFoto obowiązuje zakaz reklamowania innych Forum o tematyce rolniczej, więc proponowałbym Ci zmienić podpis postu, bo znajduje sie tam reklama, w przeciwnym wypadku poniesiesz konsekwencje z tytułu łamania zasad regulaminu

Edytowany przez Balzak, 13 styczeń 2008 - 21:12.

#73 Share 9540

9540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:03

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej Ja w do prasy sipmy z-569/1 używam Zetora 9540.To był pierwszy rok tego ciągnika w moim gospodarstwie. poprzednio z prasą chodził c-385 i miał co z nią robić, za to Zetor jest nie do zaj...nia nawet na niskich obrotach z pełną komorą nie czuć żeby sprawiało mu to ciężkośc. a i widoczność jest rewelacyjna ponieważ wysoko się w nim siedzi, z tyłu widać wszystko bez wychylania się do tyłu, za to w 80-ce było fatalnie.a i włącznik wałka wom jest przy, kierownicy co też jest wygodą.Taki Zetor to idealna sprawa do prasy, i nie prawdą jest że tak dużo pali bo mniej niż c-385.

#74 Share soyer

soyer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 11:12

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej Sprawdziłem kilka pras zwijających. Obecnie mam Sipme clasic bez zapinek. Używam do niej C-360 w dobrym stanie w gorące dni ważnym jest aby chłodnica była czysta i w zupełności daje sobie rade, problemem moze być rozdzielacz i pompa. Jeżeli taka prasa wyposażona jest w rotor i inne bajery potrzeba coś ponad 70 KM. wcześniej pracowałem z taka prasą DF agrotron 80-(78KM) moc odpowiednia i niskie spalanie. Generalnie nie ma idealnego traktora wszystko zależy od warunków. ;)

#75 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:09

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej ja bym wybral zetora 7340 lub 7341 sa w miare dobre posdro :rolleyes:
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#76 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 14 styczeń 2008 - 22:22

jeszcze nie mam ale będę taką kupował bo w sianokiszonce sprawdza się wyśmienicie z tymi nożami ale znajomy ciąga ją mf 3095.... więc raczej o 7211 zapomnijmy???

Ja koleżko bym Ci nie radził do tej prasy Zetorka 7211, zrobic by zrobił tą belę ale to nie chodzi przecież o sztukę tylko też o jakość wykonania a moim zdaniem miał by co robić przy dobijaniu tej beli :/
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#77 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 12:58

Ja koleżko bym Ci nie radził do tej prasy Zetorka 7211, zrobic by zrobił tą belę ale to nie chodzi przecież o sztukę tylko też o jakość wykonania a moim zdaniem miał by co robić przy dobijaniu tej beli :/

A czemu miałby nie dobić panie kolego??@Miki7211 ma jakąś krone i ciąga 7211 i mówi że zetorek jest w sam raz do tej prasy :rolleyes: Dlaczego twierdzisz że by nie dobił?

#78 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 13:17

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej Rotor i noże top juz potrzebują trochę koników i tak mi sie zdaje ze do optymalnej pracy min te 90KM potrzeba jeszcze w zależności od modelu, Prasa rotor i noże musi mieć odpowiednie obroty a jeśli ciągnik nie będzie dawał rady to będzie dostawał w dupsko nie miłosiernie a jakość będzie kiepska,

Jeszcze jedna uwaga zaobserwowane prze zemnie ze do noży to musi byc konkretnie ugrabiony wałek zeby byłą podawana jednakowa ilość materiału do komory wtedy jest wszystko równomiernie pocięte, jak miej jest to wiadomo przeleci to aby przelecieć a tak to jedno drugie popycha

#79 Share gosysko

gosysko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 16:09

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej A co sądzicie o MF 3060?? Ciągnik świetny do tura, więc jak zrobimy bele, to później nim załadujemy. A kilka koników więcej nie zaszkodzi :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:26

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej U mnie chodzi 912 i dobrze zbija :) ;) :)

Dodaj odpowiedź