Zaloguj się, aby obserwować  
dcnt

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej

Polecane posty

silver95    1

rozwuj gospodarstwa i tu jest punkt tak sie przesiadac z mtza na mtza to nie zabardzo. a ciagnik nie jest potrzebny na juz tylko na sezon czyli od wiosny lata jak bedzie siano. wiesz o co chodzi


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W mojej okolicy do prasy ludzie podczepiają Zetry- model 7211. Bardzo dobrze sprawują się w prasach te ciągniczki. Nie polecam do prasy małego Fergusona (jeden koleś takiego podczepia do prasy)- nie chodzi mi akurat, że ma za mało mocy (z tym nie ma problemu), ale ma za mały prześwit i na dużej słomie lubi ciągnąć ją za sobą pomiędzy kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Mój zetorek 7211 też lubi słomę ciągnąć....

u mnie chodzi z prasą Metal Fach,  nie powiem, ma co robić...

A jeśli chodzi o komfort to bez porównania z ursusem 1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u mnie przez x lat z prasa latal 3p, w tym roku zapielismy zetora 10245 i bez porownania, wujaszek powiedzial ze juz nie wsiadzie na 3p z prasa :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Ja bym polecał u1224.Świetnie sobie daje rade.Może wiekszosc osób powie ze za mocny, ale ja uwazam ze szkoda meczyc tej 60 tki i siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

1224 wcale nie jest taki duży do prasy, przy pasowej z rotorem to ma co robic, a do Classa rollanta z MPS to jest nawet za mały, w jednym gospodarstwie jak zajechali 12 na tym Classie to kupili do niej Deutz-Fahr 170 KM. A do stałokomorowej łańcuchowej to już taka moc nie jest już potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja prasuje  rolandem  44 S   MF  110 km     6 garów     WOM na  1000 obr/min   a silnik  1000 - 1200 obr/min   i daje sobie bez problemu   i jak patrzyłem to nie spala mi więcej jak 360  z tą prasą  która musiała mieć podkręconą pompe  i sąsiedzi pytali się ojca co dzieje się na polu jak prasowałem  słome bo myśleli że lokomotywa po polu jeździ  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja taka ciagne zetorem7211 i ładnie idzie. A mtz do tej prasy to troche duży :) .


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

No my do prasy dokonalismy zakupu:) zobaczymy jak zetorek bedzie sobie poczynał. To beda dobre zniwa cos czuje :) A jezeli chodzi o 1224 i prasa to to nie jest wcale taki glupi pomysl, jak 60 wywalila uszcelke to 10 ha prasowalem 1224. jest ok ale widocznosc na podbieracz jest tak na 3+ w zetorku juz z pierewszych pomiarow wyglada ze bedzie lepiej:) 80 km to do zwjajacej idealny ciagnik. c 360 za slaba ciut(no i ten wom, trzeba ciagle po sprzegle cisnac i sie schylac:() a 1224 to az nadto, poza tym u nas 1224 ma inne prace w zniwa jak latac z prasa


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Jak orki malo to Zetora ja mam 7340 ma 5minutowe sprzęgło zwrotny i do prasy idealny ma maly uciąg dosyć szybko schodzi z obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Ja proponowałbym Ci Ursusa 5314 ma około 70 kM, napęd 4x4 i mój kolega mówi że mało pali. Ale możesz też wziąśc Ursusa 912 i gdydyś chciał miec ciągnik z napędem na wszystkie koła to zawsze można dokupic napęd ale wtedy lepiej kupic 914.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Jak orki malo to Zetora ja mam 7340 ma 5minutowe sprzęgło zwrotny i do prasy idealny ma maly uciąg dosyć szybko schodzi z obrotów

 

Gościu co ty gadasz??Zetor mały uciąg?Pierwsze słysze ;) Szybko schodzi z obrotów?Nie możliwe :D Ten twój to chyba jakiś dojechany,może go przegrzałeś-nie wiem.Wiem że wypisujesz brednie i wprowadzasz ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

U szwagra przy Krone 125 pracuje zetor może się nie pomylę ale chyba 5211 taki staruszek z lat 70, aż dziw bierze jak on nim zaiwania, silnik ma taki sam jak w c 360 ale jest dużo mocniejszy ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Ja mam simpe 276/1 i zetorek 7211 radzi sobie bardzo dobrze wygodny i sprzęgło osobne na wałek. Polecam

Jak chcesz poprawić to użyj opcji edit

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Polecam ursusa 914. On da sobie spokojnie rade i ciągnik jest w miare tani. Bo za trzydzieści kilka tysięcy już kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1
Z lat 70'tych to musi być 4911 albo coś w tym stylu 5211 jest z lat 80'tych.

 

Całkiem możliwe wiem że jest stary to ten 5711 z kabiną http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor4712.htm napewno bo w okolicy nikt takiego nie ma aha on przyjechał z Holandji miał na liczniku ok 2500 mtg. :rolleyes: oczywiście na lawecie hehe


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj