Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat aktywny do zetor8145

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 31 październik 2009 - 00:14

agregat aktywny do zetor8145 Tak jak w temacie i co by było dobre ,odrazu mówie że mam gliny i ogólnie ciężką ziemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat aktywny do zetor8145 Dzisiaj, 19:14
  •  

#2 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 31 październik 2009 - 10:35

agregat aktywny do zetor8145 Skoro masz ciężkie ziemie najlepszy byłby agregat aktywny z nabudowanym siewnikiem. Ja przy takim samym ciągniku używam siewnik accorda z broną aktywną 3m. Ale z przodu mam tonę obciążników, a jak wsypie jeszcze zboża do zbiornika to ma już naprawdę ciężko podnieść, dlatego nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższy czas użytkowania. Z uciągiem na włączonym przednim napędzie nie ma problemów, ale jeśli masz naprawdę ciężkie ziemię, to powinieneś poszukać jakiegoś 2,5 m szerokości z nabudowany siewnikiem. Wtedy nie będzie problemu ani z podnoszeniem ani z uciągiem. Cały zestaw znajduje się blisko ciągnika dlatego w ogóle jest szansa podniesienia go. Agregaty z podczepianym z tyłu siewnikiem są jak dla mnie mało użyteczne. A na ciężkie do uprawy ziemię brona wirnikowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Poleca z pewnością jakiś zestaw accord + kverneland, naprawdę trwałe maszynki. Poza tym masz bardzo dokładny wysiew i możliwość siewu każdej dawki i rośliny, min. można chyba 2 kg wysiać. Nawet rzepak sieje tym siewnikiem bez mieszania z mocznikiem i wschody są dużo lepsze i równiejsze niż po polskich siewnikach.

#3 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 31 październik 2009 - 14:25

agregat aktywny do zetor8145 brona wirnikowa 2,5m najlepiej do tagiego ciągnika... dobrym rozwiazaniem jest też hydropak ponieważ sewniki nadbudowane sa "troszke" droższe od zwykłych... dobrymi sperzatami sa też firmy takie jak Rabe,Lely z siewników polecam Amazone, Hassia dk ale DU też sie dobrze sprawują sam mam Du 100 i nie nażekam, Rabe Multidrill
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 19:16

agregat aktywny do zetor8145 Tak jak piszą koledzy 2,5m agregat aktywny z cięższym wałem typu packer.Ja jak miałem u-914 siałem howardem taka glebogryzarka z siewnikiem nabudowanym super sprzęt,teraz sprzedaję maszyny rolniczei sieję tym co mam na podwórku,ale tamten HOWARD wspominam najlepiej,ale Tobie proponuję cyklotiler z hydropakiem i jakiś siewnik tak jak Ci pisał Mateush bo z accordem 2,5m będzie trudno.Niedługo będę miał do sprzedania dwa agregaty 2,5m jak będziesz zainteresowany to napisz.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 01 listopad 2009 - 21:50

agregat aktywny do zetor8145 dziękuje za konkretne odpowiedzi też bym był zkuszony kupici brone wirnikową a siewnik posiadam nawet dobry tylko niewiem czy podjade pod góre z takim zestawem

czekam na dalsze informacje od was