Skocz do zawartości

Zdjęcie

UNHZ-750 - czeski ładowacz

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 grudzień 2007 - 09:21

UNHZ-750 - czeski ładowacz a jaki to ma udźwig? to takie coś co jest jeszcze w popegeerowskich gospodarstwach?

@deere jakiej szerokosci te siewniki masz zamiar kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UNHZ-750 - czeski ładowacz Dzisiaj, 17:21
  •  

#22 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:42

a jaki to ma udźwig? to takie coś co jest jeszcze w popegeerowskich gospodarstwach?

@deere jakiej szerokosci te siewniki masz zamiar kupić?

Udźwig wg. instrukcji to 750 kg. , ale ja np: swoim obecnym unhz podniosłem i zdjąłem bolka (kombajn do ziemniaków ;) ) ze stara. No ja tego co ma to też kupiłem z byłego pgr (chodowo).
Szerokośi chyba 4 m, bo wersja 4 m u każdego producenta jest tylko o ok. 10% droższa od 3 m, a szerokośc większa o 30%.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#23 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:51

UNHZ-750 - czeski ładowacz tak sobie myślę ;) że jakiś używany HDS z samochodu byłby lepszy...zawsze kawałek ramienia z teleskopem :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:59

UNHZ-750 - czeski ładowacz No i w całej rozciągłości tego zawiłego tematu z tobą sie zgodzę ;) .Bo od dawna rozglądam sie również w temacie hds -a, i co nieco sie orientuję, no więc jest tylko małe ale, różnica w cenie. Skromnie liczą przynajmniej 2 razy drożej jak nie 3 razy drożej wychodzi hds.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#25 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 15:13

UNHZ-750 - czeski ładowacz HDS zawieszany na belki do ciagnika i za tym jeszcze przyczepy? Jaki miałby udźwig, ile ramie wysunie(rozumiem ze do tych siewników wystarczajaco)? jak byłby napedzany (WOM czy hydraulika ciagnika?

#26 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 17:46

UNHZ-750 - czeski ładowacz można i na pedeły od roweru ;)

jaka jest cena uzywanego HDS'u???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 17:46

HDS zawieszany na belki do ciagnika i za tym jeszcze przyczepy? Jaki miałby udźwig, ile ramie wysunie(rozumiem ze do tych siewników wystarczajaco)? jak byłby napedzany (WOM czy hydraulika ciagnika?

Myślałem raczej o przyczepie jednoosiowej (podwozie od stara lub coś w tym stylu), na której byłaby platforma, na którą by szło załadować ok. 9 T. Na tej przyczepie od strony ciągnika zamontowany by był hds, który napęd by miał od WOM.
HDS używany o uźwigu 1 T gdzieś na 7 - 8m w miarę stanie i tak żeby miał nie więcej jak 10 lat to wołają ok. 20 tys. zl.
A ceny nowego o podobnych parametrach to minimum 50 tys zl netto. Ale dojdziemy i do tego. Cierpliwości ;) .

#28 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 18:44

UNHZ-750 - czeski ładowacz @ pioter z pedałami to Ty wiesz gdzie możesz iść... ;)

A to już ciekawa, chociaż droższa możliwość. Za tyle to może i Stara by się znalazł z HDSem?

#29 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 19:15

@ pioter z pedałami to Ty wiesz gdzie możesz iść... ;)

A to już ciekawa, chociaż droższa możliwość. Za tyle to może i Stara by się znalazł z HDSem?

Może i tak. Tylko że 1 T podnosiłby max na 3 m. A to już kicha :) .

#30 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 21:31

UNHZ-750 - czeski ładowacz a to co w byłych pegeerach ładowało-samobieżne-to zwykła koparka bez łyzki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MaReK

MaReK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:30

UNHZ-750 - czeski ładowacz witam wszystkich.odnośnie szarpania silownikiem przy opuszczaniuchodzi o ładowacz czeski ten mniejszy unhz 550 .najprawdopodobniej zbyt mala wydajność pompy olejowej.unas zwiekszylismy ciśnienie na zaworze przelewowym glownym z 11 bar do prawie 14 pomoglo.pompa podawala mniej oleju nizż był wiekszy nacisk ramienia na tłok i on skakał.a co do uciekania podaczas obrotu to sa pod silownikami do obrotu zawory i podłożyliśmy podkladki by usztywnić sprężyne jak narazie pomogło.pozdrawiam

#32 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 09 grudzień 2007 - 22:45

UNHZ-750 - czeski ładowacz mam małe pytanie odnośnie UNHZ-550 czy ktoś mam przystawkę przerobiona tak jak jest przy polskim bo mi już nie chce zakładać ciągle tej pompy do ciągnika jak coś to na gg pisać :D

#33 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 18:54

UNHZ-750 - czeski ładowacz Posiadam UNHZ 550 ale bez instrukcji obsługi. Jaki w nim powinien być olej i ile go powinno być. Obecnie to mam mieszaniny olejów, właściwie to już kisiel ale nie sporządzony przeze mnie :P

#34 Share sprzedamt088

sprzedamt088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2008 - 15:16

UNHZ-750 - czeski ładowacz u mnie tez wycieka z łapy podporowej, ale pozatym to jest bardzo dobry ładowacz

#35 Share rafcio

rafcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 luty 2008 - 17:05

UNHZ-750 - czeski ładowacz Czemu grzeją mi sie pompy w UNHZ 750 jedna jest po regeneracji i rozdzielacz też jest po regeneracji pomóżcie mi? i pompy wyją czemu tak sie dzieje pomóżcie mi?

Ma ktoś katalog czesci do ładowacza UNHZ 750?

Edytowany przez MarcinPykuS, 10 marzec 2008 - 21:37.
Błędy oraz pisanie posta pod postem...

#36 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 11:38

UNHZ-750 - czeski ładowacz @rafcio nie pisz postu pod postem tylko go edytuj
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#37 Share rafcio

rafcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:46

UNHZ-750 - czeski ładowacz Czy ktoś wie gdzie można dostać kompletne zawory z rurkami do siłownika pionowego podnośi główne ramie ładowacza? :)

Edytowany przez rafcio, 11 marzec 2008 - 19:25.
Błędy...

#38 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 17:12

UNHZ-750 - czeski ładowacz Mam na zbyciu hds-a którego dwa tygodnie tamu zdjąłem z ciężarówki, max.udźwig 4t, na wysięgu 6,3m/ 1200kg. Jest wiekowy ale ma wszystkie wymagane obecnie zabezpieczenia, waży 1360kg, cena -niska. Pod jakim ciągnikiem by to chodziło, bo takie żurawie potrzebują trochę mocy i ciśnienia 250atm. , a więc i pompy tłoczkowej, na zębatej nie będzie miał udźwigu.

#39 Share rafcio

rafcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 20:04

UNHZ-750 - czeski ładowacz hodzi mi o ten zawur ktuky jest przykrecony przy siłowniku kturym widzć na zdiećiu

http://stroje.i-baza...nhz-750-349841/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 18:53

UNHZ-750 - czeski ładowacz witam ;) mam takie pytanie,
zamierzam kupić jakiś ładowacz do obornika, liści buraczanych, i innych prac , :)
myślałem :) nad unhz 750, ale jak z częściami do niego w woj. lubelskim pow. chełmski, (może FINO) czy nie będzie z nimi problemu???? i druga sprawa jak się płaci za transport takiego ładowacza z drugiego końca Polski ile sobie liczą :) ???? bo w naszej okolicy nie spotkałem się z żadnym czeskim ładowaczem i na allegro najwięcej jest w wielkopolsce. a może części pasują z polskiego cyklopa?? :)