Gorbaczow

UNHZ-750 - czeski ładowacz

Polecane posty

pioter    46

można i na pedeły od roweru ;)

 

jaka jest cena uzywanego HDS'u???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
HDS zawieszany na belki do ciagnika i za tym jeszcze przyczepy? Jaki miałby udźwig, ile ramie wysunie(rozumiem ze do tych siewników wystarczajaco)? jak byłby napedzany (WOM czy hydraulika ciagnika?

 

Myślałem raczej o przyczepie jednoosiowej (podwozie od stara lub coś w tym stylu), na której byłaby platforma, na którą by szło załadować ok. 9 T. Na tej przyczepie od strony ciągnika zamontowany by był hds, który napęd by miał od WOM.

HDS używany o uźwigu 1 T gdzieś na 7 - 8m w miarę stanie i tak żeby miał nie więcej jak 10 lat to wołają ok. 20 tys. zl.

A ceny nowego o podobnych parametrach to minimum 50 tys zl netto. Ale dojdziemy i do tego. Cierpliwości ;) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@ pioter z pedałami to Ty wiesz gdzie możesz iść... ;)

 

A to już ciekawa, chociaż droższa możliwość. Za tyle to może i Stara by się znalazł z HDSem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
@ pioter z pedałami to Ty wiesz gdzie możesz iść... ;)

 

A to już ciekawa, chociaż droższa możliwość. Za tyle to może i Stara by się znalazł z HDSem?

 

Może i tak. Tylko że 1 T podnosiłby max na 3 m. A to już kicha :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a to co w byłych pegeerach ładowało-samobieżne-to zwykła koparka bez łyzki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaReK    0

witam wszystkich.odnośnie szarpania silownikiem przy opuszczaniuchodzi o ładowacz czeski ten mniejszy unhz 550 .najprawdopodobniej zbyt mala wydajność pompy olejowej.unas zwiekszylismy ciśnienie na zaworze przelewowym glownym z 11 bar do prawie 14 pomoglo.pompa podawala mniej oleju nizż był wiekszy nacisk ramienia na tłok i on skakał.a co do uciekania podaczas obrotu to sa pod silownikami do obrotu zawory i podłożyliśmy podkladki by usztywnić sprężyne jak narazie pomogło.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

mam małe pytanie odnośnie UNHZ-550 czy ktoś mam przystawkę przerobiona tak jak jest przy polskim bo mi już nie chce zakładać ciągle tej pompy do ciągnika jak coś to na gg pisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Posiadam UNHZ 550 ale bez instrukcji obsługi. Jaki w nim powinien być olej i ile go powinno być. Obecnie to mam mieszaniny olejów, właściwie to już kisiel ale nie sporządzony przeze mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

Czemu grzeją mi sie pompy w UNHZ 750 jedna jest po regeneracji i rozdzielacz też jest po regeneracji pomóżcie mi? i pompy wyją czemu tak sie dzieje pomóżcie mi?

 

Ma ktoś katalog czesci do ładowacza UNHZ 750?

Edytowano przez MarcinPykuS
Błędy oraz pisanie posta pod postem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

@rafcio nie pisz postu pod postem tylko go edytuj


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

Czy ktoś wie gdzie można dostać kompletne zawory z rurkami do siłownika pionowego podnośi główne ramie ładowacza? :)

Edytowano przez rafcio
Błędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mam na zbyciu hds-a którego dwa tygodnie tamu zdjąłem z ciężarówki, max.udźwig 4t, na wysięgu 6,3m/ 1200kg. Jest wiekowy ale ma wszystkie wymagane obecnie zabezpieczenia, waży 1360kg, cena -niska. Pod jakim ciągnikiem by to chodziło, bo takie żurawie potrzebują trochę mocy i ciśnienia 250atm. , a więc i pompy tłoczkowej, na zębatej nie będzie miał udźwigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

witam ;) mam takie pytanie,

zamierzam kupić jakiś ładowacz do obornika, liści buraczanych, i innych prac , :)

myślałem :) nad unhz 750, ale jak z częściami do niego w woj. lubelskim pow. chełmski, (może FINO) czy nie będzie z nimi problemu???? i druga sprawa jak się płaci za transport takiego ładowacza z drugiego końca Polski ile sobie liczą :) ???? bo w naszej okolicy nie spotkałem się z żadnym czeskim ładowaczem i na allegro najwięcej jest w wielkopolsce. a może części pasują z polskiego cyklopa?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3
witam :) mam takie pytanie,

zamierzam kupić jakiś ładowacz do obornika, liści buraczanych, i innych prac , :)

myślałem :) nad unhz 750, ale jak z częściami do niego w woj. lubelskim pow. chełmski, (może FINO) czy nie będzie z nimi problemu???? i druga sprawa jak się płaci za transport takiego ładowacza z drugiego końca Polski ile sobie liczą :) ???? bo w naszej okolicy nie spotkałem się z żadnym czeskim ładowaczem i na allegro najwięcej jest w wielkopolsce. a może części pasują z polskiego cyklopa?? ;)

 

 

 

 

z cześćiami niema takiego problemu przeważnie idom uszczelniacze w siłownikah i weżę ale idzie prawie wszystko dostać do niego a strasporten niewiem jak biorom pewnie od kilometrów?? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ale mniej więcej jaka cena z kilometra mi chodzi , i czy takiego unhza 750 można przywieźć na jakiejś dużej lawecie za sam. osobowym?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

jest na apegro trasport w rolnictwie 3 zlote za kilometr a ładowacz warzy 2850kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1
i druga sprawa jak się płaci za transport takiego ładowacza z drugiego końca Polski ile sobie liczą ;) ????

Ja jak kupowałem ostatnio UNHZ 500 to płaciłem za transport: 1,50zł za kilometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtran101    1
a jaki ciagnik musi byc do niego podchaczony?

czy c 330 wystarczy czy musi byc wiekszy

 

U mnie c330 pracuje z tym ładowaczem bez zarzutów tylko wał przegubowo teleskopowy musi byc dluzszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

wiesz jakie ma być cisnienie na wyjśćiu ;)

 

Nie cytuj poprzedniej wypowiedzi !

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

wielkim + jest w tym ładowaczu chłodnica oleju

 

jeśli by ktos chciał kupic ten unhz 750 to ile by dał za niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

chłopaki a nie lepiej TIHa kupić i mieć 100 razy lepszą maszynę za te same pieniądze?


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grgrzes80
      Jestem bardzo zadowolony z ładowacza UNHZ 500 i mam pytanie czy ktoś ma informacje czy gdzieś są dostępne nowe tego typu ładowacze ? Do polskiego cyklopa nie jestem przekonany , a unhz-a nie mogę znaleść nowego .
    • Przez guziu330
      Witam.
      W moim unhz nie trzyma obrót .
      Jak puszcze wajchę od obrotu to po chwili ramię ucieka w jedną lub w drugą stronę .
      Co może powodować takie zachowanie ?
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Zidane105
      problemem są pękające na spawie gazowym stalowe rurki przy siłownikach skrętnych, dodatkowo przy skręcie w lewo nie chodzi płynnie.
    • Przez Krzysiu1233
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie nujn unhz 100. Mianowicie jest taki problem że gdy olej się nagrzeje to maszyna nie ma siły i nie da się nie pracować. Dodam że pompa została wymieniona i nic się nie zmieniło, olej zimny jest ok, po dłuższej pracy brak siły. Gdy zamknę lyche to się lekko otwiera , a jak podniose do góry to powoli opada. Czy jest problem w rozdzielaczach? Jest tam jakieś uszczelnienie? Da się samodzielnie to naprawić? Proszę o pomoc.
      Z poważaniem
        
    • Przez b0ss
      Witam potrzebuję instrukcji obsługi w języku polskim czechosłowackiego ładowacza UNHZ 750 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj