Skocz do zawartości

Zdjęcie

UNHZ-750 - czeski ładowacz

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 03 maj 2007 - 20:38

UNHZ-750 - czeski ładowacz w związku z tym ze nasz cyklop ma już 30 lat musimy go wymienić na cos nowszego - ale nie nowego bo za drogo - myślałem o ładowaczu produkcji czeskiej UNHZ-750 (ND-4) co o nim wiecie - czy warto się pąkować w ten sprzęt

Powód Edycji: ortografia, edytowane przez Nikita_Bennet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UNHZ-750 - czeski ładowacz Dzisiaj, 13:58
  •  

#2 Share pawoo86

pawoo86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 maj 2007 - 20:43

UNHZ-750 - czeski ładowacz Ja mam UNHZ ten mniejszy chyba model 550 i jak u mnie sprawuje się bez problemow,a kupilem go z przetargu on tam wcześniej nie był dbany.Jak narazie jedyną usterką było pęknięcie węza.

#3 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 03 maj 2007 - 20:47

UNHZ-750 - czeski ładowacz a jak przecieki - bo gadałem z gościem z pobliskiego PGR-u i tam kiedys mieli 2 takie to im czesto pompy siadały i przecieki były

#4 Share pawoo86

pawoo86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 maj 2007 - 20:59

UNHZ-750 - czeski ładowacz Pompa bez zarzutów.
Jedyny przeciek co są to z tych łap podporowych. Kolega wytoczył takie tulejki ale nie pomogło, nadal są jakieś przecieki.

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 03 maj 2007 - 22:53

UNHZ-750 - czeski ładowacz Miałem kiedyś taki ładowacz, tylko nie pamiętam jaki to był model. jeśli chodzi o załadunek to był bardzo sprawny, ale ciągle miałem kłopoty z łapami podporowymi. Nie trzymały ciśnienia oleju i w transporcie po krótkiej chwili same opadały, było to bardzo męczące, poza tym troche niebezpieczne, bo nie raz przez te łapy, ładowacz by się wywrócił na bok.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 04 maj 2007 - 01:39

UNHZ-750 - czeski ładowacz jestem szczesliwym posiadaczem ladowaczy uhnz-500 i uhnz-750 z tym pierwszym nie ma zadnego problemu, chodzi on codzinnie, a ten drugi piekna sprawa 2 pompy robia swoje, zasieg dobry tylko u nas juz jest zgwalcony rama co sie zaklada osprzet(widly,lyche) a tak to bardzo polecam, nie chce obrazac posiadaczy cyklopow polskich ale zanim kupilismu 750 to mielismy 2 tyg cyklopa i to nie to samo co 750. polecam ci go!

#7 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2007 - 13:44

UNHZ-750 - czeski ładowacz a jaki ciagnik musi byc do niego podchaczony?
czy c 330 wystarczy czy musi byc wiekszy

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 14:52

UNHZ-750 - czeski ładowacz Ja widziałem jak Belarus 820 pracował z nim to potrafił puścić dymka.
C-330 jest wg. mnie za słaby (2 pompy i masa ładowacza).
Ursus 451x to wg. mnie minimum.

#9 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 15:31

UNHZ-750 - czeski ładowacz u mnie przy uhz 750 chodzi MF255 i daje sobie rade

#10 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 14:03

UNHZ-750 - czeski ładowacz A ja będę miał taki ładowacz na sprzedaż, gdyż jego pracę zastąpi ładowacz czołowy.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:42

UNHZ-750 - czeski ładowacz ja mam unhz550 i jestem z niego zadowolony mam go 17 lat jednej co winiłem to pompę mu mam parę minusów on jest strasznie wywrotny mam te 2 wajchy ale jak trochę po robi na polu to idzie sie nauczyć

#12 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 02 wrzesień 2007 - 22:09

UNHZ-750 - czeski ładowacz Ja miałem kontakt z polskim cyklopem, trolem i czeskim unhz 500 i powiem, ze ten unhz500 - jest silny, sporą ma wydajność i cały czas mu łapy "puszczały" więc łatwo go było wywrócić, a moim zdaniem ma słaby zasięg zwłaszcza jak trzeba w dół i pod siebie (tutaj najlepszy jest trol ale on jest słabiutki) za to super obrót. I co jeszcze było jego mankamentem to ciągłe wycieki ale to mogła być bolączka modelu bo już wiekowy i w nienajlepszych rękach.
W UNHZ500 brakowało mi obrotu wokół osi samego nabieraka - ale nie wszyscy to uważają za plus.
No to się narobiło...

#13 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 03 wrzesień 2007 - 05:14

UNHZ-750 - czeski ładowacz no tylko ze chodzi w tym temacie o ten większy model czyli UNHZ - 750 - a wycieki to niestety chyba normalka w czeskich ładowaczach :) a UNHZ - 500 to jest rzeczwiście troche "wywrotny" bo jest nie dość ze długi to jeszcze wąski :) i trzeba z nim delikatnie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 10:09

UNHZ-750 - czeski ładowacz Użytkujemy UNHZ (chyba ten mniejszy model) juz kilkanaście lat i musze powiedzieć że jest duuużo lepszy od cyklopa, bo tylko z nim miałem porównanie. Wiadomo, sprzęt juz wiekowy ale pompa chodzi, niektóre przewody są już powymieniane. Przy kupnie zwróć uwage na stan oczek siłowników, moga być mocno rozbite a to lipa przy intensywnej pracy. Ja swojego używam już tylko do kopania piachu bo wszystkie inne prace wykonuje tur na u912.

#15 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 wrzesień 2007 - 22:45

UNHZ-750 - czeski ładowacz unhz to niezajezdny sprzęt polecam

#16 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 październik 2007 - 16:53

UNHZ-750 - czeski ładowacz Chce kupić ładowacz UNHZ -750 najchętniej nowy lu coś w tym stylu. Nie wiem tylko czy jeszcze coś takiego produkują bo szukałem i nic nie znalazłem. Może teraz inaczej sie nazywa?
Pomóżcie ludziska :P .
Dzięki z góry.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#17 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 październik 2007 - 16:59

UNHZ-750 - czeski ładowacz z tego co się orientuję to takiej maszyny juz nikt nie produkuje - jego producent obecnie specjalizuje się w ładowaczach czołowych - a z nowych ładowaczy chwytakowych to raczej tylko cyklop, troll i mikrus kture sa jeszcze w ofercie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#18 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 23:47

UNHZ-750 - czeski ładowacz tylko ,że UNHZ 750 miał większy udźwig...

@deer po co Ci taki przeżytek??? B)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 19:50

UNHZ-750 - czeski ładowacz Nie rozumiem - przeżytek ? B)
Każda maszyna jest do czegoś przeznaczona i nie można np: w pewnych sytuacjach zastapić ładowacza chwytakowego ładowaczem czołwym. Ja np: rozładowywuje nim big-bagi z asmochodów, później ładuje na przyczepę, którą ciągne za ładowaczem. Na wiosnę, gdy wszedzie mokro nie musze uwracać ład. czoł. (no i potrzeba miejsca) tylko hop z dróżki bez uwracania na rozsiewacz 4 big-bagi. Na wiosne kupuję horscha pronto z nawozem (może lemkena compact soltaira) no i zbożę i nawóz będę ładował z big-bagów, no i ład. czoł. kupa uwracania, a tak cyk i załadowane, no i ład. czoł. będzie problem z załadunkiem (3,5 m wysoko i 2 m w poziomie od brzegu maszyny otwór załadowczy siewnika).

Bo problem jest zjeść schabowego łyżką B) . Ale z drugiej strony dla chcącego nic trudnego B)
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 20:06

UNHZ-750 - czeski ładowacz tak tylko pytam, bo ostanio jest moda na ładowacze czołowe, różne ładowarki...i nie widziałem, zeby ktoś kupił nowego cyklopa B)

oczywiście zgadzam się, że chwytakowy jest czasami nie zastąpiony np. ładowanie obornika w ciężkich warunkach (błoto po kolana B) przy czołowym jeszcze bardzie się rozjeżdża... pomimo to nie kupie już ład. chwytakowego B)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!