Skocz do zawartości

Zdjęcie

OBORA KURTYNOWA

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share HUBERT22

HUBERT22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:myślistwo rolnictwo komputery sport motoryzacja

Napisany 28 październik 2009 - 22:36

OBORA KURTYNOWA Jestem młodym rolnikiem chce budować obore dla opasów na 50 szt. Z jednej strony chce zrobić stanowiska uwięźniowe dla opasów a zdrugiej klatkowe dla mamek z cielakami. Nie chce brać kredytu i doszedłem do wniosku że zamiast ścian zrobić kurtyny za oszczędze na materiale co o tym sądzicie? Gdzie moge kupić takie kurtyny powietrzne i za ile i projekt by sie przydał na obore pomóżcie :D

Edytowany przez andrzej2110, 29 październik 2009 - 15:27.
Caps Lock

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
OBORA KURTYNOWA Dzisiaj, 08:45
  •  

#2 Share klusek22

klusek22

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 październik 2009 - 09:26

OBORA KURTYNOWA Kolego polecam firme i produkty Arntjen-a!!! www.arntjen.com tam znajdziesz potrzebne Ci informacje. Pzdr

#3 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 08 listopad 2009 - 17:18

OBORA KURTYNOWA Jeżeli chodzi o obory dla opasów to wystarczy wiata z zadaszeniem ściany możesz obić folią tanio i skutecznie.

#4 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 grudzień 2009 - 21:16

OBORA KURTYNOWA

Kolego polecam firme i produkty Arntjen-a!!! www.arntjen.com tam znajdziesz potrzebne Ci informacje. Pzdr

Jeśli ma być tanio i chcesz zejść z kosztów to firma Arntjen odpada na starcie! zarówno dla opasów jak i dla mamek kurtyny to dobry pomysł wystarczy kilka rzędów bloczka betonowego ewentualnie cegły sylikatowej + kurtyna i ściany masz z głowy ;)

#5 Share Roman84

Roman84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 16:05

OBORA KURTYNOWA W ubiegłym roku przerobiłem wiatę na oborę na bydło, dobudowałem stół paszowy, wentylacje kalenicowa. Stół paszowy jest zasłonięty kurtyną którą sam zrobiłem. Materiał na kurtynę kupiłem w firmie rolstal. Jeżeli chcesz to mogę wysłać ci zdjęcie na maila.

#6 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 19 styczeń 2010 - 21:31

OBORA KURTYNOWA A jak z tymi kurtynami zima jak wieje silny wiatr i jest -20C, bo sąsiad ma oborę kurtynową dla krów i przy tak niskich tem to woda zamarzała w rurach. Poidła ma podgrzewane ale rury przecież nie. A temp w oborze była ok -2, -5

#7 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 19 styczeń 2010 - 23:32

OBORA KURTYNOWA Byłem w takiej oborze w Knyszynie na 240 krów, tam rury z wodą są poprowadzone ziemią po stanowiskami. Dodatkowo jest pompka obiegowa i podgrzewacz jeśli woda w obiegu by miała mniej jak 3-4 stopnie. Izolowane poidła stoją na dwóch rurach wodnych wychodzących z ziemi. To nie ma prawa zamarznąć chyba że jest brak prądu
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 08:31

OBORA KURTYNOWA Roman84 mógłbyś przesłać zdjęcia na adres dabee21@gmail.com.
Ja chce zmodernizować swoja aktualna oborę uwieziowa na wolnostanowiskowa. W starej oborze będę same legowiska i muszę dobudować obok starej obory obszar paszowy, czyli stol i kanał gnojowy kolo niego i myślałem żeby zrobić ściany z kurtyn i chciałbym zobaczyć jak ty zrobiłeś swoje kurtyny :lol:

#9 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 09:23

OBORA KURTYNOWA @miroM1984 powiedz coś więcej o oborze którą masz teraz. Jaka masz w niej wentylacje? Masz strop betonowy nad nią? Jaki planujesz system udojowy? Planowałem zrobić coś podobnego ale policzyłem to 3 razy i zwyczajnie bardziej się opłaca postawić nowy budynek

#10 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 23:04

OBORA KURTYNOWA Obora jest stara budowana w latach 70 jest strop nad krowami a na nim siano :lol:
Wentylacje mamy dwa wyciągi tylko nawiewów nie ma
Nie wiem czy postawienie nowego budynku jest bardziej opłacalne bo trzeba wydać pewnie z 10 tys na stanowisko a u mnie zrobię dobudówkę kolo stajni będzie jedynie koszt betonu na wylewki, postawienie ścian i nowy zbiornik na gnojówkę plus blacha na dach(dobudówka będzie bez stropu )i wygrodzenia, nie myślę kupować hali udojowej tylko zbudować sobie pomieszczenie do dojenia i kupić używana przewodówke, efekt będzie taki sam jak hala udojowa,
myślę ze wyniesie mnie to mniej jak premia z młodego rolnika:)

#11 Share szamot

szamot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:48

OBORA KURTYNOWA

W ubiegłym roku przerobiłem wiatę na oborę na bydło, dobudowałem stół paszowy, wentylacje kalenicowa. Stół paszowy jest zasłonięty kurtyną którą sam zrobiłem. Materiał na kurtynę kupiłem w firmie rolstal. Jeżeli chcesz to mogę wysłać ci zdjęcie na maila.

Mam prośbę kolego interesuje mnie jak zrobiłeś ta kurtynę? Jak sprawuje się ona zima? To znaczy jak spełnia swoje zadanie? pozdr.

#12 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:44

OBORA KURTYNOWA Możecie i mi podesłać zdjęcia z waszych budynków z kurtynami na lukaxk@op.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Landwirt95

Landwirt95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 10:41

OBORA KURTYNOWA Dla opasów obora kurtynowa jest jak najbardziej odpowiednia gdyż one dobrze znoszą niskie temperatury zastanawia mnie jednak jak jest z krowami mlecznymi gdy zimą jest na zewnątrz -20 a w oborze tylko około 0 jak to się odbije na zdrowiu i wydajności mlecznej krów.