Skocz do zawartości

Zdjęcie

przedni napęd w 300 LSA [połączone]

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 październik 2009 - 21:06

przedni napęd w 300 LSA [połączone] Witam podczas orania zginął mi przedni napęd... Od jakiegoś czasu przy nawrotkach dochodziło dziwne zgrzytanie z okolic mechanizmu załączania nepędu... zdjęłem zwolnice wszystko tam było ok. Dziś jak napęd zginął rozebrałem element od napędu w którym znajdują sie tarczki. Moje pytanie czy ktos to naprawiał i rpośba czy ma ktos schemat częsci co tam wchodzi w skład tego elementu bo troszke mi to tam pomieliło i musze ogarnąć co i jak kupić ciagnik to 312 LSA z 1991r mój email to paweloli007@gmail.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przedni napęd w 300 LSA [połączone] Dzisiaj, 06:24
  •  

#2 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 październik 2009 - 22:15

przedni napęd w 300 LSA [połączone] Hej. Wal do użytkownika kosti68 ma pełno tych ksiązek serwisowych itd do fendtów. Za ponad 100 powinien Ci sprzedać i zawsze będziesz mial ksiązke w razie W. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#3 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 29 październik 2009 - 05:57

przedni napęd w 300 LSA [połączone] My wymienialismy tarczki, jest ich tam 5, koszt jednej wynosił 114zł(tyle, że nowa dostawa miała być już po 180), mechanik bez problemu dał sobie rade bez schematów. A jak rozbierałeś tą przystawke? My robiliśmy to od tyłu, odkręciliśmy ten dekiel wraz z przewodem, który doprowadza ciśnienie do docisku i poszło bez problemu. Tyle, że mój jest 94 rok i na nowej kabinie i nie wiem czy u ciebie jest to inaczej czy tak samo:/ Niestety, ale 3stetka jest podatna na rwanie tarczek..

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 29 październik 2009 - 13:51

przedni napęd w 300 LSA [połączone] Tak posiadam materialy do rowniez do tego ciagnika, chociaz z 312 LSA jest taki problem ze trzeba sie wzorowac na materialach z 310-311 LSA, gdyz Fendt uwazal ciagnik 312LSA tylko za przejsciowke i nigdy nie wydal do nie konkretnych materialow do napraw. Ale jak juz pisalem z materialem 310-311 LSA i paroma dodatkowymi materialami jest to praktycznie kompletny material. A co do komentarza JD1052 to pewnie ze niektore rzeczy mozna zrobic ot tak bez materialow ale i tak jest to loteria.
A oto przekroj zalaczania mechanizmu przedniego napedu

Dodany obrazek
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 05:41

przedni napęd w 300 LSA [połączone] Witam!Mam problem z przednim napędem mianowicie podczas gruberowania zauważyłem że słabo ciągnie i tył zaczyna się kopać.Po całym dniu pracy przednie koła praktycznie już nie ciągną.Rozkręciłem trochę cięgło regulacyjne przy przekładni ale to nic nie dało.Obstawiam zużycie tarczek???Czy ktoś miał podobny przypadek?Do wymiany tarczek trzeba zdjąć wał z tarczą i wyciągnąć je do przodu??????

#6 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 09:01

przedni napęd w 300 LSA [połączone] Ja miałem ten sam problem tyle że w 308 ale to jest to samo ,u mnie urwało zęby wychodzące z tarczek bo same tarczki bardzo długo się ździerają.Jest to bardzo prosty mechanizm załanczania napędu nawet bez jakiej kolwiek wiedzy sobie poradzisz.Trzeba postępować tak.
1.odkręc prawe tylnie koło
2.Spuścić olej z przystawki (u mnie 35l)
3odkręcić wał klocki i tarcze(pamiętaj wał wsuń do siebie nie wyciągaj go bo potem mogą być problemy żeby go złożyć)
4odkręć całą przystawke i pomały dostawaj się do jej środka.
Jeśli by tarcze były zużyte trzeba jeszcze kupić te metalowe obręcze co dzielą jedną tarzke od drugiej takie coś jak ta http://allegro.pl/pr...2579708616.html
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

#7 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 14:20

przedni napęd w 300 LSA [połączone] Jakiś dziwny sposób wymiany :ph34r: Do tarczek dostaje sie od tyłu przystawki i nic nie trzeba ruszac z przodu :blink: Chyba że to jakaś inna konstrukcja tej przystawki w stasrszych modelach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 17:03

przedni napęd w 300 LSA [połączone] tak oczywiwiście że od tyłu ale jak nie wykręcisz przystawki od ciągnika to raczej trudno będzie ci je wymienić.A żeby wyjąć przystawke trzeba wykręcić tarcze i wał
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r