Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Renault86

Renault86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 październik 2009 - 08:44

Mtz Czy Mtz jest dobry mało awaryjny i czy dużo pali bo u mnie we wsi ma jaden mtz-a i to jest krowana paliwo.Czy są lepsze od ursusa 385.385A,902,904,912,914.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 28 październik 2009 - 10:48

Mtz W mojej okolicy jest kilka ale chwalić je ze względu na małą awaryjność -co to, to nie!Oszczędne też nie są.
Ja jak bym miał wybierać to wziołbym polski-tak ze względów patriotycznych.

#3 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 październik 2009 - 12:12

Mtz Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika - Agrofoto.pl Forum

#4 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 28 październik 2009 - 16:02

Mtz

W mojej okolicy jest kilka ale chwalić je ze względu na małą awaryjność -co to, to nie!Oszczędne też nie są.
Ja jak bym miał wybierać to wziołbym polski-tak ze względów patriotycznych.

Tak, kolejna osoba, która gdzieś coś usłyszała. Takie bajki o wysokim spalaniu to możesz dieciaką w piaskownicy opowiadać. Wiem z doświadczenia, bo mam mtz-eta, a w zeszłym roku kupiłem landiniego, i śmiało mogę powiedzieć, że silnik MMZ spali mniej od Perkinsa. W prasie nawet o 1/3. Jeżeli chodzi o lekkie prace to luxl, chciałbym żeby każdy mój ciągnik tyle palił. Jeżeli ci użytkownicy z twojej okolicy liczą spalanie na mth to sie nie dziwie, bo mtz na 1 mth musi pracować około 3 godzin zegarowych. Niech sobie policzą na godz. zegarową albo na ha. Acha i napisz mi prosze co sie im tak psuje. Ja jestem zdecydowanie za Mtz-etem i w życiu nie kupiłbym żadnego polskiego ciągnika. Mtz-et wygrywa z Ursusem, chociażby skrzynią.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#5 Share marcin902

marcin902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun team ;))

Napisany 28 październik 2009 - 16:02

Mtz a moim zdaniem warto kupic mtz malo pali malo awaryjny a nawet jak juz sie cos popsuje to czesci wszedzie dostaniesz i tanio kupisz no i najwazniejsze ma lepszy uciag niz c-385
moje filmy na youtube http://pl.youtube.co...r/marcinorolnik zapraszam :)

#6 Share ursus4514PRO

ursus4514PRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 październik 2009 - 17:58

Mtz MTZ wytrzymałe ciągniki warto sobie takiego kupić :D

Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

#7 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 28 październik 2009 - 19:12

Mtz mam mtz-a i z doświadczenia powiem, że silniki w nich są świetne.sąproste, wytrzymałe i bardzo trudno go zamęczyć podczas pracy. ale skrzynia i hydraulika to poprostu wielka porażka. ma dużą stratę mocy na skrzyni, a hydraulika strasznie cieknie.

mam mtz-a i z doświadczenia powiem, że silniki w nich są świetne.sąproste, wytrzymałe i bardzo trudno go zamęczyć podczas pracy. ale skrzynia i hydraulika to poprostu wielka porażka. ma dużą stratę mocy na skrzyni, a hydraulika strasznie cieknie.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 październik 2009 - 21:35

Mtz ja mam 4 Mtz'ty i też jak koledzy powyżej powiem że silnik jest luksus mocny i prosty do skrzyni też nie mam zastrzeżen no może i traci na mocy nie wiem, ale jest to ciagnik tani nie wymaga czestego serwisowania (chyba że sie tak psuje) no a jeśli chodzi o hydraulike to powiem wam że cieknie tylko z tego rozdzielacza pod kierownica i to wszystko no a że on jest na górze to oblewa cała skrzynie i wszystko dookoła co daje efekt jakby z każdego miejsca lało aha no i jeszcze silnik MMZ bedzie chodzil na kazdym paliwie co sie rzadko zdaża no a to też jest chyba ważne
Aha jesli chodzi o spalanie to u mnie na II klasie z 4 pługami grudziackimi spala 10 litrów na godzine wiec to nie jest dużo przy innych pracach jeszcze mniej naprzykład przy koszeniu przestawiam na 1000 obr/min i jeżdze 7 biegiem na małym gazie i mało spali ile to nie wiem bo codzien wlewałem 20-30 litrów i starczało na cały dzien jeśli chodzi o komfort to nie ukrywam że zostawia dużo do życzenia ale jakby był lepiej wyposażony to byłby droższy wiec coś za coś a w ruskach z duża otapicerowana kabina nie jest tak głośno wiec nie ma co aż tak bardzo lamentować no wiec podsumowując jeśli szukasz ciągnika co mało pali jest silny i tani ale bedzie czasem zawodził to dobrze trafiłes a jak chcesz ciagnik "idealny" to kup sobie fendta albo JD :D

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#9 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 29 październik 2009 - 00:21

Mtz ja również popieram powyższe wypowiedzi kolegów. O MTZ często wypowiadają sie Ci którzy nigdy nie mieli z nimi do czynienia, gdzieś coś pod słyszeli i nic więcej, ale czy jest to prawdą...??? odpowiedzcie sobie sami...:D Ja mam MTZ i nie narzekam na niego, 385 czy 914 nie ma co do niego podjeżdzać i to pod każdym względem. MTZ wystarczy sie tylko nauczyć jeździć, on nie lubi wysokich obrotów przy orce ipt 1700-1800 to max bo potem będzie więcej palił a mocy nic mu nie przybędzie, tak samo jeśli chodzi o skrzynie można sie do niej przyzwyczaić. MTZ są często całe od oleju bo całą hydraulike maja na zewnątrz, w dodatku zbiornik oleju znajduje się powyżej wszystkich rurek i tłoka, więc w przypadku nieszczelności układu automatycznie pojawia się wyciek.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#10 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 październik 2009 - 08:12

Mtz w waszych mtz zdarza się ze pękają przewody hydrauliczne?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 październik 2009 - 10:59

Mtz Na przewody jest rada - zakuć w firmie takie jak do HDS-ów(ciśnienie pracy 300atm)

#12 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 29 październik 2009 - 11:44

Mtz z pękającymi przewodami nie spotkałem się u mnie to nie pamiętam kiedy ostatnio jakiegoś węża wymieniałem częściej to jakąś przetartą rurke...

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#13 Share filekpl

filekpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 31 październik 2009 - 21:33

Mtz Mam MTZa z 89 kupiłem jako nówkę. Przez 20 lat nic poważnego nie było w nim robione oprócz przedniego napędu. Tylko to co trzeba zmienić od czasu do czasu czyli tarczę sprzęgła tarczę hamulców. No ostatnio strzeliła mi uszczelka pod głowicą i to wszystko. Co do spalania to ja na jednym baku potrafię zaorać 8 ha i to jeszcze zabronować (zależy jaka ziemia). Na ten ciągnik nie narzekam z tego względu, że przynajmniej mój jest prawie nie awaryjny i do tego mało pali. Modele tych ursusów które wymieniłeś przewyższają go tym, że są cięższe i nieci silniejsze i ogólnie też mało awaryjne ale minusem jest to, że mają zetorowski silnik a to się objawia mega wirem w baku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 październik 2009 - 22:15

Mtz Podczas wożenia kukurydzy rozmawiałem z właścicielem MTZ. Ma go 17 lat i nic w nim nie robił do tej pory.Teraz nie chcą mu biegi wchodzić.Jednym słowem chwalił ciągnik.Kolega kupił Używanego to po 6 latach zmienił tylko rozrusznik.Ogólnie mi te ciągniki nie za bardzo się podobają i do tego kierownica troszkę z boku.Ale zgodzę się z wami że silniki są bardzo wytrzymałe.

Dodaj odpowiedź