Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach

251 odpowiedzi na ten temat

#141 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 02 maj 2011 - 20:19

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach mam do kupienia takie koła za 500 zł + 200 przeróbka środków wieć chyba się skusze ;) fakt ze opony tam są już łyse ale ja dużo w międzyrzędziach nie pracuje a chce sprzedać t-25 bo mam w planach jd 1640

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Dzisiaj, 08:39
  •  

#142 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 maj 2011 - 09:01

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach 700 zł razem jak ci to potrzebne to bierz. Ale przeróbke musisz zrobić nie wiem jak to zrobisz ale próbuj
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#143 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:15

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Jakie koła wejdą do 360?
Na pewno 9.5/36 a czy są też jakieś większe np. 42?

#144 Share Obi

Obi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 18:55

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Witam opiszę trochę o przeżuceniu tego silnika do 60-tki ponieważ jak ja szukałem info mało tego było. Opiszę to na moim przykładzie ja mam silnik od Zetora 7245 po kapitalnym remoncie miałem go na dotarciu od wiosny, nie mam zdjęć z montażu ale każdy kto robi sam sobie ciągnik będzie wiedział o czym pisze.
najpierw wywalamy stary silnik, całe sprzęgło pasuje od C-360, rozstaw śrub między silnikiem a tą całą obudową na sprzęgło się zgadza kiedy mamy już silnik przykręcony to teraz zaczyna się zabawa. Najgorzej jest z przednią kołyską są dwa wyjścia kupić zetorowską lub robić "przejściówkę", jeśli chodzi o przejściówkę trzeba dać bardzo grubą blachę która przyjdzie pomiędzy kołyską a silnikiem dokładnie wyrysować gdzie będą otwory i powiercić, niektóre otwory trzeba będzie nagwintować pod śruby, można jeszcze sobie zrobić na tej przejściówce boczne wzmocnienia warto to zrobić bo silnik Zetora to spory klamot i wpadając w dziurę może nam się rozjechać sprzęt xD po prostu też nawiercamy przykręcamy a płytę która jest jako przejściówka przyspawujemy do terj drubiej tak że przejściówka ma kształt odwruconej litery U na jej brzuchu jest silnik a w środku kołyska. Dalej trzeba zaślepić otwór od wspomagania, pompa wody i alternator pasują od c-360 można to pozakładać później czas na chłodnicę i filtr powietrza no i tutaj kolejnu problem ponieważ nie da się tego zrobić ponieważ łopatki będą walić po chłodnicy trzeba ją dać do przodu i tutaj także trzeba samemu pokombinować z płaskownikami nawiercaniem otworów tak aby chłodnica z filtrem poszła do przodu, jak już to założymy to z wężem od powietrza nie będzie większego problemu, ale wąż od wody będzie dość znacznie skręcony prawie o 90* więc jest bez termostatu narazie zimą oczywiście termostat będzie założony ale na lato i upały odradzam. To by było wszystko z mechaniki. Dalej zakładamy maskę wszystko pasuje ale już jest ciasno, silnik od Zetora jest większy, tam gdzie idzie ta rura z tworzywa od chłodnicy która jest od ogrzewania ciągle się chaczyła i jest zrobione małe wycięcie ale jak już maska jest założona wygląda że raczej było to zrobione niepotrzebnie, przy masce trzeba wywalić jedno zamykanie ponieważ tłumnik idzie nam do przodu i nie ma miejsca dla niego. i na końcu drążek kierowniczy trzeba go tylko wydłużyć ponieważ cała kołyska idzie do przodu.

Rzeczy które najbardziej się zmieniły
Przód poszedł w przód :) najbardziej do przodu się przesuneły obciążniki, trzeba wydłużyć drążek bo inaczej nie będzie jak skręcać w lewo, sprzęgło jest trudne do wyczucia praktycznie nie idzie jego wyczuć jak się rusza z miejsca prawie zawsze jest lekkie szarpnięcie.

Na początku nie było go jak sprawdzić był kupiony zaraz nowy tłumnik "oryginalny" Zetorowski przy którym lakier przez miesiąc się przysmarzał i śmierdział, mój tłumnik jest skrócony tak że przy otwartym dachu jest lufa i słychać ten piękny dźwięk.

W żniwa był dopiero sprawdzany różnica w mocy kolosalna! Nie ma tego zamulenia na 5 biegu z przyczepą o ładownośi ok 4-4,5T po równym terenie praktycznie jej nie czuć z dwoma takimi jest ciężej ale 60-tka na 5 biegu prawnie nigdy nie mogła ujechać i trzeba było na 4 golić, ogólnie do 4 biegu ma sporo mocy. Dymić specjalnie nie dymi przy obciążeniu jedynie na zimnym silniku ale to normalne. Reszte sprawdzi się później, ale teraz jest ból jak trzeba coś robić drugą 60tka jest różnica. Poniżej daje zdjęcia

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Mam nadzieję że pomogłem tym tematem niektórym

#145 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:37

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach A jak ze spalaniem, w 4 skibach chodzi ? Ja w przyszłości mam zamiar założyć silnik perkinsa 4
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#146 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:44

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Po co bawić się z przednią osią, skoro podobno pasuje pokrywa rozrządu od c-360 ? I bez problemowo byś skręcił przód z silnikiem tak jak to było oryginalnie w c-360 :blink:

#147 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:06

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach ale w zetoracz przod przykreczny jest na 8 srob
ciekawi mnie ile wytrzyma skrzynia

Polska B

#148 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:22

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach heh no bez kitu :rolleyes: skrzynia prędzej czy pózniej i tak siądzie.No fakt że części były robione z zapasem mocy ale no bez jaj lepiej kupic orginalny silnik i nie robić pózniej skrzyni B)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#149 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:34

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Jak będzie jeździł z rozwagą to nie sądze żeby skrzynia szybciej się rozpadła.

#150 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:43

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Zgadzam się z tym. Jak mało będzie jezdził i nie dostanie w tyłek to pochodzi. Jak mu z bata strzeli to jak nic się nie urwie to na pewno szybciej wydepta.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:46

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach przecież ursus był na licencji zetora także nie ma się co dziwić że wszystko pasuje

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#152 Share Obi

Obi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:32

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach w 4 skibach w orce będzie sprawdzony 60tką 4 skibowcem się jechało już ale na polowych tak ze było szybciej jak na 1 i troche wolniej jak na 2. O skrzynie raczej sie nie martwię bo w dupe nie dostaje nie daje mu po dziurach w rurę i z obciążeniem tez nie przesadzam z jazda szczególnie jak są dziury na polnych. W spalaniu jakiejś diametralnej różnicy nie zauważyłem ale to sie zobaczy podczas orki. Pokrywa o której mowa moze i pasuje ale ta od zetora jest masywniejsza i bardziej pewna. Widze ze jakies zainteresowanie jest moim tematem. Silnik mam od kwietnia ale byl na dotarciu.

#153 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 06:03

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Coś słaby miałeś ten oryginalny silnik że z przyczepą 4,5T nie mogłeś V biegiem uciągnąć.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#154 Share Obi

Obi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 09:35

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach mógl uciągnąć tylko najgorzej bylo się rozbujac a druga sprawa ze u mnie jest dosć nierówny teren

#155 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 27 sierpień 2011 - 10:19

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Tylko ze Zetor, ma jeszcze inną skrzynie, mocniejszy tylny podnośnik, masywniejszy jest wogóle...
Ale bardzo dobra robota. Dodany obrazek

#156 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 17:29

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach A czy w c-360 da się założyć siedzenie pasażera od zetora 7211 ?

#157 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 17:33

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Na upartego to i z tupolewa siedzenie założysz

Edytowany przez bobytempelton, 04 wrzesień 2011 - 17:33.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#158 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 04 wrzesień 2011 - 19:18

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Polak potrafi wszystko zrobić.Zależy jaka kabina,w jajko pewnie nie...

#159 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 05:33

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Ale w taką nową , bo nie wiem czy te nowe kabiny są podobnych wymiarów jak zetora ? Może ktoś mnie oświeci , ja brałbym te poszerzane za 3tyś ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 16 październik 2011 - 08:57

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach mam pytane czy tlumnik od zetora idzie zamontować w c-360

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Dodaj odpowiedź