Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach

251 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 11 luty 2011 - 11:43

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Jak się nie mylę to od zetora 7011. Byłem tym kiedyś zainteresowany i chciałem kupić most i dzwoniłem do czerniejewa to gościu mówił że od zetora 7011 pasuje. Za most kąpletny ze zwolnicami chciał około 2 tyś, ale dokładnie nie pamiętam. Pozdrawiam.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Dzisiaj, 22:34
  •  

#122 Share D0m3l

D0m3l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 luty 2011 - 12:01

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Ok, dzieki panowie za szybka odpowiedź. @piotrz mysle ze kupie ten zestaw co ty. Pytanie mam jeszcze jedno: Jak to przenitować do mechanizmu róźnicowego? podejmować sie tego w domu, czy zlecic jakiemus warszatowi? jezeli tak, to w jakich cenach kształtuja sie takie usługi?

#123 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:47

Kiedyś jak robiłem tylny most to dałem mechanikowi do zanitowania, było to z pięć lat temu, wziął chyba 40 zł. Podejrzewam że robił to na prasie. Ale i tak idealnie prosto nie przynitował. Samemu myślę że też dało by radę to zrobić, ale trzeba by podgrzewać te nity i dopiero zaklepywać. Przedtem warto przykręcić koło talerzowe do obudowy na śrubki (chyba 8-mki, na klucz 13), a potem po jednej wykręcać i w to miejsce nit, a potem znowu nit na przeciwko, itd.. W ten sposób na pewno prosto będzie przynitowane. Powodzenia i proszę o info jak poszło składanie i jak pracuje na nowych częściach.

Edytowany przez piotrz, 30 styczeń 2016 - 22:13.

#124 Share D0m3l

D0m3l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 luty 2011 - 20:54

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Ok, opiszę napewno. pomysł z nitowaniem we własnym zakresie całkie fajny, jeszcze przemyslę czy robic samemu, czy oddac do warsztatu. dzieki za pomoc, po skończonej robocie opisze jak poszło.

#125 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 12 luty 2011 - 10:04

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Ja w dwóch ciągnikach sam nitowałem i na razie problemów nie mam. Robiłem tak jak pisał kolega @piotrz.

#126 Share D0m3l

D0m3l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:26

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Pewoen mechenik z POM-u Podsunął mi też pomysł zeby tależ do kosza nie nitować, tylko przykręcic na śróbach, oczywiście odpowiednio mocnych, i dobrze zabezpieczonych. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy słyszeliście, zeby ktoś tak zrobił?

#127 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:41

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Gdzieś czytałem, że ktoś zrobił na śruby, ale śruby dodatkowo owijał cienką blaszką żeby nie było luzu i śrubki zaspawał. W nitowaniu cały sens polega na tym że nit pod wpływem uderzeń rozszerza się i szczelnie przylega do ścianek co eliminuje wszelkie luzy. Musiała by być to śrubka idealnie pasująca do otworu w kole talerzowym i obudowie mostu. Np. w c-330 koło talerzowe jest przykręcane :)

#128 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:05

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Ja jak pracowałem w Spułdzielni Kółek Rolniczych ( SKR ) To przy bizonie na śruby zrobiliśmy, i ze dwa sezony chodził na tym. Bo potem koło ataku się rozleciało i wszystko nowe kupili.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#129 Share misio17171

misio17171

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 18:44

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Ja też mam radio w c360 i bardzo dobrze się spisuje :D

#130 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 07:29

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach a czy skrzynia z 7211 by pasowała do 60tki? oczywiście chodzi mi o tą 20/4 z wzmacniaczem momentu lub tą 8/8, bo standardowa to wiadomo, że to samo co w c360
Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 08:57

Bo daje więcej, tylko jak dasz 4 i sporo obrotów to pompa może tego nie wytrzymać, jak używałem 4 ale na min obr i podnosiło bardzo szybko, więc nie szaleć z obrotami :D

Dobra ale to i tak nie będzie działać tak jak w innych ciągnikach naprzykład radzieckich cudach techniki że pompa chodzi bez wom a wom chodzi bez pompy i obojętnie czy masz luz 1, 2 czy 9. I tak powinno byc bo jak bym miał tak wajchować to za przeproszeniem Pier*** Bo tak czy siak jak chce obornik rozrzucić no to pompa będzie chodzić niepotrzebnie :rolleyes: Albo jak mi podnośnik opadał. To musiałem przekaźniki odejmować bo jak z wałkiem włączonym pojade a z tyłu przetrząsacz <_<
Mój Wladimirec podbija świat

#132 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 kwiecień 2011 - 14:49

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Taki spadek po 4011, pretensje do konstruktorów zetora ze tak wymyślili, i do konstruktorów ursusa że nie chciało im się tego poprawić :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#133 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:32

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Pomyłka, tam była 10/10 . W opcji oczywiście. Czy spotakliście się wogóle z 7211 z takimi skrzyniami? Jak one wyglądały, czy np ta 20/4 ze wzmacniaczem momentu była w tej samej obudowie co skrzynia 10/2 z c360/7211? A ta 10/10 to rozumiem że rewers i 5 biegów + reduktor?

#134 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:08

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach A może silnik SW-266 do 60-tki?

http://www.agrofoto....&total=11&st=10

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#135 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:31

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach O ile dobrze pamiętam to obudowy do skrzyń 10/2 i 20/4 mają inne numery katalogowe w katalogu części więc zapewne jakieś drobne różnice istnieją, Ta 10/10 ma dokładnie tak jak mówisz i jeszcze jedną wajchę czyli rewers, który wychodzi z miejsce gdzie w niektórych Zetorach jest przełącznik 540/1000

#136 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:04

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach adik czyli rozumiem że te skrzynie to przekonstruowana ta 10/2 z 60tki? nigdy tych skrzyn nie widziałem i nie wiem. A nie wiesz czy to ta sama skrzynia co w proximie 20/4 (oczywiście z jakimiś poprawkami)

#137 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 01 maj 2011 - 15:56

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Witam mam pytanie czy koła od zetora Bociana będą pasowały do c-360 ???

#138 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 01 maj 2011 - 21:16

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Raczej chyba nie ale na 100% nie jestem pewien.

A poco ci te koła?

#139 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 maj 2011 - 21:42

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Widziałem u jednego znajomego takie koła i miał zrobione w ten sposób: wycięta część felgi z otworami pod śruby mocujące od sześćdziesiątki i wspawana do felgi od "bociana". Jak to zostało wycięte i wspawane i kto mu to robił to nie wiem ale używa ich do tej pory...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 maj 2011 - 12:56

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach To już lepiej kupić orginalne wąskie koła od c-360. Na takich wąskich na moich terenach to nie mam co puszczać się w pole.

Dodaj odpowiedź