Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:59

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Witam ja też posiadam JDi jak czytam takie wypowiedzi że do silika to superol a do skrzyni lux wystarczy to noralnie smiać się chce.Kolego posiadam też ursusa i jak by on miał tyle motogodzin co JD to koła by z niego nie zostało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Dzisiaj, 22:12
  •  

#22 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 11:43

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika przestancie mi tu pisac głupoty stosuje to co napisałem i jezdzi bez problemowo przez 4 lata ktore jest u mnie ma dokładnie 8563 mth nic sie nie dzieje.spora czesc uzytkownikow jezdzi na oleju opalowym w tego typu cignikach i tez sobie chwala. jak chcecie to sobie lejcie oleje za 40zl za litr to wasze pieniadze

#23 Share pawel1771

pawel1771

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 12:36

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Witam od nie dawna mam JD 2450 około75KM kupiłem do silnika Castrol 10w40 ale go jeszcze nie wlałe, czy moze byc ten olej? Jaki ole lac do mostu bo słyszałem ze jakis specialny bo jest tam automatuczna blokada i jaki do przekładni? Z gory dzieki za odpowiedz

#24 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 10:37

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Z ilu korków spustowych trzeba spuścić olej w skrzyni, aby nic nie zostało. Jak na razie znalazłem 2 korki, jeden koło kielicha od filtra hydraulicznego a drugi koło wałka napędzającego przedni napęd. Są gdzieś jeszcze ukryte korki spustowe.
z góry dzięki za info.

#25 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 maj 2010 - 12:18

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Przed chwilą spuściłem olej z przekładni mojego 2140 i zastanawiam się czy wlać oryginał czy Fuchsa. Zalałbym oryginał ale, że wszyscy dookoła mają zalanego Fuchsa i jakby mi przyszło kiedyś coś pożyczyć to by mi się trochę wymieszały. Dobrych olei również nie wolno mieszać?

#26 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 08 maj 2010 - 14:04

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Oleje tej samej klasy mogą się zmieszać ,tylko widzisz np: Ty masz świeży po wymianie, pożyczysz przyczepy o kogoś kto ma właśnie olej do wymiany i tu jest problem .Olej do skrzyni np. nasz musi mieć oznaczenie że obsługuje sprzęgła i hamulce mokre w tedy można być spokojnym że nic się nie stanie.

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 maj 2010 - 22:15

Przed chwilą spuściłem olej z przekładni mojego 2140 i zastanawiam się czy wlać oryginał czy Fuchsa. Zalałbym oryginał ale, że wszyscy dookoła mają zalanego Fuchsa i jakby mi przyszło kiedyś coś pożyczyć to by mi się trochę wymieszały. Dobrych olei również nie wolno mieszać?

Jeśli ten Fuchs podchodzi parametrami pod ten ciągnik to po prostu lej to co tańsze. Generalnie te "dobre" oleje mogą się mieszać, nawet te "złe" z "dobrymi" poniekąd też, zależy to od ilości i samego ciągnika, przynajmniej jakaś tolerancja jest - spraktykowane na jakże wrażliwym MF i mniej wrażliwym Ursusie :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share jasko26

jasko26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 20:28

Jeśli ten Fuchs podchodzi parametrami pod ten ciągnik to po prostu lej to co tańsze. Generalnie te "dobre" oleje mogą się mieszać, nawet te "złe" z "dobrymi" poniekąd też, zależy to od ilości i samego ciągnika, przynajmniej jakaś tolerancja jest - spraktykowane na jakże wrażliwym MF i mniej wrażliwym Ursusie ;)

Generalnie Fuchs nie odbiega od oryginalnych JD które podobno robi shell. Ostatnio trafiłem na fajną promocję w Pasłęku w Agroserwisie, w Starym Polu rozdawali oferty. Muszę przyznać że ceny za***iste. Tyle że to dotyczy 205 jednak złożyłem się z sąsiadem i jestem zadowolony. Ale każdy może lać cokolwiek aby o tych samych parametrach. A pytanie mam jeszcze takie czy do starego dziadka mogę wlać hydramot 1030 zamiast 1040. bo różnica cenowa jest znaczna?

#29 Share masey

masey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 11:22

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Witam Wszystkich.
Od nie dawna jestem posiadaczem jd 2140, wszystko jest ładnie, pięknie, poprostu jestem w niebo wzięty ale nie ma co się dziwić bo przesiadłem się z perkinsa, ale nie o tym chciałem pisać. Olej w silniku wymieniłem na Turdus, do skrzyni zalałem hydrauliczno-przekładniowy bo daj że Agrol +, a teraz przyszła pora na przedni most i nie mam pojęcia jaki olej mam tam zalać czy wystarczy Hipol, jeśli nie to jaki i o jakich parametrach?

#30 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 21:45

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Może być Hipol GL-5 85w140, lub olej innego producenta o podobnych parametrach.
Jeżeli chcesz lepszy olej to dobry będzie jakiś klasy typu LS 80w90, ale kosztuje 2-3 razy tyle co ten wyżej.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#31 Share masey

masey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 22:33

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika A co myślisz np. o agrolu przekładniowym. Olej chyba dość dobry i cena jest w miarę przystępna.

#32 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:37

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika Ja zaproponowałem to co uważam za odpowiednie do przedniego mostu/zwolnic, ja osobiście leje Titana Supergear 85w140, czyli olej o podobnych parametrach do tego Hipola.
Masz na myśli ten olej? W sumie zalecany jest bardziej do skrzyń biegów, ale jak już tak bardzo chcesz oszczędzić, to raczej nie powinien zaszkodzić. Z drugiej strony nie lejesz tam 50 czy 80 litrów tylko kilka, więc te parę złotych więcej za lepszy olej nie zrobi dużej różnicy.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#33 Share masey

masey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 22:02

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika No w sumie to masz rację bo to tylko około 6, może 7 litrów.
W takim razie wielkie dzięki za pomoc, nakierowałeś mnie jakich parametrów oleju szukać jeszcze raz dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share przemek1995

przemek1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 20:17

witam ma jd 1640 86rok z ładowaczem i mam pytanie czy w silniku i skrzyni biegów jest ten sam olej ?? wnioskuje to po tym że czujnik jest na kryzie . może sie myle . drugie pytanie ile oleju i jaki polecacie do hydrauliki . zamierzam wymienić cały . prosze was o dokładną markę i parametry oleju i jeszcze jakby ktoś wiedział mniej więcej ile wchodzi do hydrauliki ,skrzyni, silnika .