Skocz do zawartości

Reklama

wałek przekładni kierowniczej C 330

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
12 odpowiedzi na ten temat

#1 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 26 październik 2009 - 20:19

witam was wszystkich. wie ktoś może od czego pasuje wieloklin na wałek kierowniczy do 330, żeby wrzucić tam inną kierownice ze szrotu? wiem na pewno, że od żuka pasi, ale czy od czegoś innego?
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#2 samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 26 październik 2009 - 20:45

No to jak pasi od żuka to co za problem?

#3 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 26 październik 2009 - 21:34

pokazać Ci górę u mnie przed domem? odkąd jeżdżę to już chyba dziesiąta z rzędu będzie, bo uszy pourywane są. trzeba sie podciągnąć o kierownicę i zaprzeć na hamulec to po kilku razach strzela. btw. irytuje mnie mentalność niektórych użytkowinków forum, jeżeli pytam o coś to już idiotyczne pytania po co? dlaczego?, jeżeli bym nie miał problemu to bym nie pisał.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#4 mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • 9856107

Napisany 29 październik 2009 - 21:34

to załóż sobie aluminiową od 328 nie masz szans jej urwać  :D
zbieram na mf255

#5 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 październik 2009 - 22:00

jednak widzisz, nie jest taka mocna, bo jakby była to do dziś bym ją miał, ale ale - wytrzymała najdłużej :D tylko nie wiem skąd taką wytrzasnąć. a i wiecie może czy mozna gdzieś oryginalną od c330 kupić, albo czy od 360 wieloklin pasuje?

#6 mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • 9856107

Napisany 29 październik 2009 - 22:11

oryginalnej to raczej już nie kupisz a zamienniki płaskie i te wysokie takie jak m-ki to dostaniesz bez problemu wiem bo kupowałem nie dawno ok 70 zeta
zbieram na mf255

#7 c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • 10708594
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 29 październik 2009 - 22:14

Mam pytanie bo muszę odkręcić kierownicę tylko nie wiem jak ją ściągać bo odkręciłem tą nakrętkę ale ona ani nie drgnie do góry :D macie jakieś sposoby jak ją zdjąć?
:D

#8 mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • 9856107

Napisany 29 październik 2009 - 22:25

ściągaczem albo po prostu stan nad nią i zacznij szarpać na boki też powinna puścić
zbieram na mf255

#9 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 29 październik 2009 - 22:27

ja zawsze delikatnie pukam młotkiem murarskim, jak już i tak jest do wyrzucenia :D

#10 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 29 październik 2009 - 22:43

ja to robie ściagaczem takim samym jak koło pasowe się ściaga, obwiązujesz ją na około zwykłym łńcuchem jak najciaśniej, wkręcasz nakrędke tak aby była równo z osią patrząc od góry, dajesz na to ściagacz ramionami chwytasz na łańcuch w 3 miejscach i ściągniesz bez problemu zeskoczy a bedzie tam mocno się trzymać jak nigdy nie zdejmowałeś jeszcze:)

#11 c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • 10708594
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 30 październik 2009 - 18:28

Panowie próbowałem wszystkich sposobów oprócz tego ze ściągaczem bo ściągacza nie mam :) macie jeszcze jakieś sposoby? z tym stanięciem na niej to wam powiem ze do imadła całą kolumnę dałem i skakałem po kierownicy i ani milimetra nie zeszła heh oczywiście w miarę delikatnie żeby jej nie złamać :D
:D

#12 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 30 październik 2009 - 19:05

zrób tak jak napisałem wczesniej wtedy kierownica nie ucierpi na tym, od kogoś weź ściagacz i ściagniesz, jak nigdzy jej nie zdejmowałeś to niczym innym nie zejdzie bo zapieczona jest, sam kiedyś z tym sie meczyłem aż przyszedł mechanik i takim sposobem ją zdioł jak pisałem:)

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#13 Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2450 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 16:07

Zobacz postkielbasa, o 29 październik 2009 - 22:00, powiedział:

jednak widzisz, nie jest taka mocna, bo jakby była to do dziś bym ją miał, ale ale - wytrzymała najdłużej :P tylko nie wiem skąd taką wytrzasnąć. a i wiecie może czy mozna gdzieś oryginalną od c330 kupić, albo czy od 360 wieloklin pasuje?

Ja mam taką kierownicę, leży w garażu. Tylko strasznie brudzą się ręce od niej  :P  :D
Sprzedam zaczep hitch do ciężkiej serii Ursusa/Zetora kompletny

Zobacz także