kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Prezes22    0

Ile brać za orke Mccormickem MtX 135 + pług unia grudziądz 4+1 ?

Ile brać za wywóz gnojowicy Mc i wozem asenizacyjnym JOSKIN modulo 2 7000L ME?

No ja za orke John Deere 6820 (147KM) premium AP + pług unia grudziądz 4+1(4x55) lub Fendt 415 (155KM) vario TMS + też UB 4+1 (4x55) biore od 250-300zł za 1ha a różnice uwzględniam od rodzaju gleby czy to glina czy piasek . Raz wziołem 350/ha ale tobył taki po**bany kawałek (wielobok) i strasznie gliniasty . A gnojowice woże fortschritt hts 10000L około 120-150zł za beczke zależy jak daleko wywóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pracujesz z 4 czy 5 skibami? ile wychodzi ON na hektar i jaką osiągasz wydajność godzinową? rozumiem, że zestawy z wałami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolcat    0

Z reguły biorę po 200zł za godzinę pracy kosiarką rotacyjną i 250zł za hektar kosiarki bijakowej. Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

witajcie, ile mogę zażyczyć za orkę zimową zestawem Fendt Favorit 614LSA + Kverneland vario 4 skibowy szerokośc max. 2m ? Ile za hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Kolega Valtra T130 i 4 Ibisami z odkladnica XXL bierze 250-270 zl od hektara, Ja MF3095 i trojkami obrotowymi biore podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

ile wołać za załadunek turem obornika na tytana 8 ton i roztrząsanie też tym samym ciągnikiem ? pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ktoś tu chyba kiedyś napisał o stawce za usługi rolnicze 3 x koszt paliwa.

Jest to dość duże uproszczenie ale w praktyce sprawdza się wyśmienicie.

Idąc tym tropem ustawiłem na tej bazie cennik na wszystkie usługi, które wykonuję i sprawdził się w realu. Mi zostaje i jest popyt na moje usługi.

W przyszłym roku będzie tylko korekta o dojazdy i przejazdy. Pola u nas są bardzo rozdrobnione. Pow. 10 ha rabaty.

 

Dla przykładu:

Głębosz na 40 cm - 250 zł / ha brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Najlepszy zarobek po mojemu to usługa opryskiwaczem ^^ w moich okolicach ok 50zł/ha , a paliwa się zużyje śmieszną ilość. Do tego niski koszt zakupu opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Ile brać za transport kukurydzy z pola do skupu (fendt 312+ pronar t672 8ton + autosan d47 5 ton)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile teraz biorą tiry za km i tak samo licz. Zależy też jak droga może być z górki i pod górkę.

A oto mój cennik usług rolniczych;

Prace ładowarką teleskopową-100zł/h

Ciągnik z przyczepą/rozrzutnikiem Fliegl-250zł/h

Ciągnik + dwie kosiarki z kondycjonerem 150zł/ha

Ciągnik+ciężka talerzówka 4m 250zł/ha

Ciągnik + pług 4x50 350-400zł/ha

Ciągnik+beczka 8500l-80zł od beczki

Belowanie z siatka 20zł/bela+zwozenie

Belowanie z siatka, owijanie bez foli, zwożenie40-45zł od beli

Ciagnik+talerzówka z siewnikiem poplonów 300zł/ha

Wszystkie inne nie typowe prace minimum 100zł/h

Edytowano przez fendt412vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz klientów za 4 stówy za orkę hektara?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Panowie ile kosztuje godzina pracy mechanika przy naprawie ciągnika, lub inaczej jak liczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Lamborghini R4.105 plu pług czteroskibowy obrotowy kuhn master 102, 180-/hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

to nie ja robiłem taką usługę,tylko mi ją wykonywano ile to trwało to nie wiem bo nie byłem przy orce na polu....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro    3

u nas gość bierze od 1 rozrzutnika 120 zł 1 osiowym z naładowaniem i rozrzuceniem ile ton nie wiem

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

za rozrzutnik 4,5tonowy-załadunek+rozładunek biorę 45,-(jak nie trzeba dalej jeździć niż 2km w jedną stronę z obornikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

panowie szukam takiej maszyny naj lepiej nowej ale i używana nie pogardzę

robi ktoś z was usluge czymś takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj