kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4652

generalnie cena zalelezy od tego jak siędogadasz z usługobiorca albo ci się nie opląca i nie robisz wcale u nas ci co musieli sprzet wynajmowac juz dawno zrezygnowali z rolnictwa. Koszenie kombajnem kosztowalo około 230 - 250 belowanie 8 zł sznurek tego który belował przynajmniej ojciec tyle płacił za siano. za 500 zł koles wykosil mi 2.4 zyta clasem 76 z sieczkarnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja biore 20 zł od beli 120/150 obojętnie siano czy słoma do tego jak jest powyżej 2 km dojazdu to 20zł za dojazd. robie to zestawem zetor 12145 i prasa welger rp 15. ciagnik dużo pali bo górki wszędzie, sprzęt się niszczy bo nierówno, kamienie itd sznurek mój B)

 

aha bele robie takie jak dla siebie, żadne tam ściemnione kapcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Ja w tamtym roku brałem za koszenie 50zł/h w woj. lubuskim.

Jest to połowa stawki SKR

Sprzęt: Władimirec (T-25)+ Osa-2

I co myślicie ? :D:D


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

A co powinienem liczyć godz. czy ha i ile powinienem mu zaśpiewać???

 

Ojciec stwierdził że i tak na tym dobrze wyjdzie. :D A poza tym kosiliśmy gościowi ok. 2ha czereśni i w tym roku jak będzie chciał kosic to dojdzie jeszcze ok. 2ha/2.5ha.

 

 

Mama jeszcze inne pytanie ile braliście za koszenie kosą spalinową??

Za ha czy godz.???? :D Bo nie wiem jak mam gościa skasować???? :D


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Co?? 9 zł od beli z siatką??

My od dawna bierzemy po 10 zł za bele po sipmie oczywiście bez sznurka :D

 

 

 

I moze z taką ceną jeszcze ci sie furtka od domu nie zamyka, co ?? :D Ja rok temu za Varianta bbrałem po 7 za kulke bez mego sznurka i wydziwiali... w tym roku ide tylko z własną siatką, niech dorzucaja dwa zeta do belki, a jak nie to cześć i tyle w temacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i dostał te 9zł id beli z siatką wszystko zależy czy jest konkurencja jak nie ma konkurencji to ludzie potrafią dobrze zapłacić... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A co powinienem liczyć godz. czy ha i ile powinienem mu zaśpiewać???

 

Ojciec stwierdził że i tak na tym dobrze wyjdzie. :D A poza tym kosiliśmy gościowi ok. 2ha czereśni i w tym roku jak będzie chciał kosic to dojdzie jeszcze ok. 2ha/2.5ha.

 

 

Mama jeszcze inne pytanie ile braliście za koszenie kosą spalinową??

Za ha czy godz.???? :D Bo nie wiem jak mam gościa skasować???? :D

 

 

ja zawsze biore na godzine bo w mojej okolicy to zaniedbane łąki, kamienie, kretowiska itd. cągnikem na dwie kosiarki(razem 3,75m) 200 zł na godzine, jedną 1,65 m 130 na godzine, poniżej tej ceny nie zchodze bo na brak zajęć nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

My płacimy 110zł/h + kupujemy sznurek(prasowanie słomy). Jeżeli mieliśmy by płacić w słomie 7zł od bala + sznurek to byśmy wszystką słome przez sieczkarnie przepuścili(no jedynie dla siebie trzeba by bylo ztswaić), bo co to za interes :D Licze już bardzo skromnie 40 bali z ha X 7zł= 280 zł + sznurek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Jaka była by średnia cena za załadunek, transport, rozładunek na owijarkę, a potem na miejsce kiszenia balotów z kiszonką? A jak sytuacja ma się z sianem (odchodzi owijanie)? Odległość transportu waha się od 2 do 5km w jedną stronę. Pracuję Farmerem F-8244c2 z ładowaczem Metal-Fach. Jeżdżę z 2 przyczepami po 8-10 balotów każda (zależy od wagi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Mam pytanie za ile obsypujecie ziemniaki?? Bierzecie za godzinę areał czy za rządki????


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcem otwierać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Nigdzie nie mogłem znaleźć odp na moje pytanie. Jestem rolnikiem ryczałtowym i chciałbym przystąpić do przetargu na koszenie łąk należących do instytucji państwowej. Jest to możliwe, czy muszę założyć działalność gospodarszą? W jaki sposób rozliczyć podatek?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

ja płaciłem 9 zł ze sznurkiem i z załadunkiem, łepek kupił w tym roku rolkę to zrobił promocje po 6 zł a za kostkę brałem 130 za h + sznurek , a ile kosztuje koszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Koszenie kosztuje w granicach 100-160zł


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za hektar czy za godzinę a jak za godzinę to jakim zestawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za godzinę.

A u nas niektórzy jak koszą "rolnikom" co mają łąki tylko po to aby wsiąść dopłaty to muwią im tak "jak ty za nic dostajesz 600zł to ja ci biorę za koszenia połowę, czyli 300 zł za ha" ;[

A jeżeli normalnie rolnikowi to około 120 za godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Jak bierzesz to bierz za godzinę bo czasami są trudne warunki.


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Nie chcem otwierać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Nigdzie nie mogłem znaleźć odp na moje pytanie. Jestem rolnikiem ryczałtowym i chciałbym przystąpić do przetargu na koszenie łąk należących do instytucji państwowej. Jest to możliwe, czy muszę założyć działalność gospodarszą? W jaki sposób rozliczyć podatek?

 

 

zgadnie z litera prawa musisz mieć założoną firmę, bo nie możesz świadczyć usług na słowo,


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

ile mozecie zaplacic za zrobienie balota sianokiszonki 1,2x1,2 waga 1 tona ,okragla , siatka na brzegach ????

-sama usluga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

ile mozecie zaplacic za zrobienie balota sianokiszonki 1,2x1,2 waga 1 tona ,okragla , siatka na brzegach ????

-sama usluga

myśle że tak 12-15zł :D


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

hans334 duże masz wymagania - nie wiem kto i z czego Ci taki balot ukręci o takiej wadze.

Cena 15 za belkę jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

na zielonym agro show wazyli 1,3 x 1,2 miala ponad 1200kg

i tak sie zastanawiam czy jechac na usluge w sianokiszonke czy tylko sloma........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

mało trochę, bo wychodzi ok40zł za ha

 

To jaką wydajność policzyłeś i jakiego zestawu ?

U nas za koszenie trawy C-360+ kosiarka 1.65 100zł/h, kosi na 3 szosowej , chyba że pole fikuśne i nierówne to czasami na 2.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zestaw to landini 7550 + 2.4 z przodu + 1.65 z tyłu prędkość odpowiadająca 3 na 2000obr w 60 czasem trochę szybciej czasem trochę wolniej, na dobrym kawałku to 3 ha w godzinę tylko gwizdnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj