Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny usług rolniczych

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2257 odpowiedzi na ten temat

#661 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 19 czerwiec 2009 - 16:28

Ceny usług rolniczych U mnie właśnie tyle biorą, ale też to zależy od usługodawcy , bo nie raz u mnie robi taki typ ,że jak zapytam ile za usługe nie patrzy na czas , tylko spojrzy na pole i wycenia usługę .
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny usług rolniczych Dzisiaj, 09:53
  •  

#662 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 19 czerwiec 2009 - 18:51

Ceny usług rolniczych

Jak myslicie 100zl za godzine prasowania Sipma Z/224 siana to duzo czy malo??

My chyba coś około 120zł będziemy brać, albo i więcej, ale w usługi mało będziemy jeździć.
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#663 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 17:34

Ceny usług rolniczych Ile mogę wziąć za usługę prasowania siana, słomy, trawy przeznaczonej na siano-kiszonkę? Zestaw którym bym tą usługę wykonywał to MTZ 82TS + Sperry New Holland 841, aha i ile mogę wziąć za opcje full serwis czyli sprasowanie i zwózka balotów do klienta? Ciągnik zwożący to Ursus C-330 +Tur 1 +Autosan a w przypadku siano-kiszonki i traw Ursus +Tur i Zetor 5211 + Autosan
Rejony woj. łódzkiego

http://www.agrofoto....image80212.html -->sprzęt do prasowania
http://www.agrofoto....image82727.html --> Opcja full serwis ;)

Honda - The Power of Dreams :)

#664 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:11

Ceny usług rolniczych U mnie za prasowanie i owijanie chłopak bierze 14 zł. Zwózkę organizuje sie we własnym zakresie. Prasuje DF 4.51 + vikon (coś tam) 125 . Jak siatka to 16 zł.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#665 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 15:39

Ceny usług rolniczych Ile można brać za wożenie gnojowicy beczką 8400l?
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#666 Share koyot23

koyot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 15:53

Ceny usług rolniczych ja biore za joskina 8400 litrow 60zl, powyzej 3 beczek upusty robie. Jesli wywoze dalej na pole to sie dogaduje. Ale mysle czy nie zrobic 70zl za beczke bo waza umnie tez malymi beczkami 4000 litrow i biora 40zl.

#667 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 16:50

Ceny usług rolniczych opłaca się kupić jakiś ciągnik i przyczepy i przewozić towar ma to jakiś zysk ?

#668 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 17:01

Ceny usług rolniczych Robi ktoś jeszcze bele siana po 6-7zł sztuka sipmą clasik, czy nie,

#669 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 17:06

Ceny usług rolniczych

Robi ktoś jeszcze bele siana po 6-7zł sztuka sipmą clasik, czy nie,

mi uslge w tym roku robili czyli belowanie siana i sianokiszonki to jeden za bele robiona prasa welgler bral 7 zl i jego sznurek a drugi 8zl plus siatka prasa Metal-fach.

#670 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 20:32

Ceny usług rolniczych u nas liczą sobie za godziny bo jak coś nawali to muszą czekać a czas leci .opłaca się kupić jd 3050 i przyczepy i przewozić towar ma to jakiś zysk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:30

Ceny usług rolniczych Jeżeli tylko na usługi, to wątpie aby miało to jakieś uzasadnienie ekonomiczne, musiał byś mieć choćby na pare latek zapewnione, że będą cię brać, wiadmomo dziś nie masz konkurencji, jutro masz, i interes pujdzie się ....... . U nas gośc ma dwa MTZ dwie przyczepy i teraz swoją prase Arobale, zmienił na tą czerwoną sipme 120 x 120 , fakt w żniwa to i jeździł troche, lecz wiara się od niego dsunęła, bo robił baloty max 100 kg słomy, po prostu odwalał fuszere i leciał na sztuki. Zrobił tak tylko rok ;) Jednak ludzie tacy głupi nie są ;) Na transport to czasem śmiga po podkład pod pieczarki, z racji, że mamy niedaleko przetwurnie itp. , ponieważ gdzie by nie spojrzeć ktoś pieczarki trzyma, nasza okolica z tego słynie. Jednym słowem kokosów z tego nie ma. Osobiście dla nas najlepszy biznes to koszenie zbóż w żniwa :) Kombajn śmiga co dzień po 10 godzin dziennie, przez dwa trzy tygodnie, to można się zastanowić nad drugim :)

A odnośnie usług, to dziś ustaliliśmy ostateczne ceny, bizon 240 zł / godz pracy, prasowanie ( słoma siano sianokiszonka 6,5 zł plus sznurek , owijanie 6 zł :)

#672 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 08:29

Ceny usług rolniczych oczywiście jak bym na tym trochę zarobił to bym kupował inny sprzęt

#673 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 08:52

Ceny usług rolniczych U mnie w okolicy kumpel prasuje prasą John deere 550 owijanie sznurek-siatka bierze 140 zł za godzinę , a za owijanie 4 zł. od balota. Znajomy w okolicy za wywóz gnojowicy Fendt 714 + HTS 10000 bierze 50zł. po znajomości ,a tak to 60zł.;)
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#674 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 22 czerwiec 2009 - 09:00

Ceny usług rolniczych sadze ze te uslugi ciagle daja jakis zysk ale musisz sobie policzyc czy wyzywisz z tego rodzine ;)
Co do uslug to u nas jest jeden co obrabia na uslugach pol wsi wladkiem (T25) :) Co chwile mu sie coss zrypie a kasuje ludzi dosc drogo wiec przychodza do nas ale ojciec robi pierwsze nam potem im :) Co do tej prasy za 100zl za godzine to sie nie dziwie czemu tak kasuje malo bo nie zrobi duzo w 1godz ursusem c330 caly czas zmienia biegi i ciagle na pelnych obrotach ;) Szkoda mi tego traktora :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#675 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 14:26

Ceny usług rolniczych Czy 4 zł. (za bele) za za ładunek bel sianokiszonki na przyczepe i zdjecie z przyczepy, to dobra cena ?

#676 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:46

Ceny usług rolniczych Troche drogawo, u nas to za załadunek 1 zł, a za ściąganie bel z lawety również zł od beli :D

#677 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:55

Ceny usług rolniczych taka cena jest ok pod warunkiem tylko załadunków i rozładunków (bez postojów), bo gdyby trzeba było stać i czekać aż ktoś np. owinie bele to wtedy cena by się nie zgadzała.

#678 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:12

Ceny usług rolniczych Pojechanie na pole, załadowanie bel na przyczepy (przyczepy klijenta), przyjechanie spowrotem i zwalenie, bele już owinięte folią, bez postojów. Czyli 4 zł. to dobra cena ? :D

P.S jakby brać 1 zł. to by było nie opłacalne bo na same paliwo więcej wydasz, 18 bel = 18 zł a ja 18 bel = 72 zł jest różnica co ? :)

#679 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:18

Ceny usług rolniczych mi się wydaje, że 4 zł to trochę dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:21

Ceny usług rolniczych Jeden Pan u sąsiada też belował, zwoził i owijał to za zwozenie wziął 4 zł :D
Sąsiad pare lat temu brał ok. 5zł