kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

To moje ceny które ja biorę za usługę <_<

 

Kombajn Zbożowy BioznZO56 (mój) 250 zł sieczkarnie kupujemy w następny rok :P

Prasa wysokiego stopnia zgniotu Z 224 150 zł w tamtym roku było 120 <_<

Kosiarka Rotacyjna 100 zł

Reszta usług praktycznie nie istnieje :D

Dodam iż nie mam żadnej konkurencjii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A ja mam takie pytanko: Ile brac za przewracanie siana tasmowka Akpil i c330?? mam brac na godzine czy od hektara ??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Panowie pomału zaczynają się żniwa. Jakie ceny w tym roku oferujecie na swoje usługi? Podnosicie stawki czy pozostają na zeszłorocznym poziomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

prasowanie prasa vicon zmiennokomorowa 15zl od beli 120cm bez siatki

kombajn rekord 250zl/h

wywoz szamba 6700l 50zl od beczki


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

strasznie droga ta usługa za prasę...50 bel na godzinę zrobi czyli wychodzi 750zł/h.nic tylko baloty kręcić :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

ale za hektar to wychodzi 200-250 zł a to chyba już nie tak wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
prasowanie prasa vicon zmiennokomorowa 15zl od beli 120cm bez siatki

kombajn rekord 250zl/h

wywoz szamba 6700l 50zl od beczki

 

Nie wiem ile usług będę miał, ale myślę brać za belę 120x120 ok 8-9zł z własną siatką (Vicon 2160)

 

licząc bez siatki wychodzi 6-7 zł x 50 = 300-350zł/h

 

Ale na razie to są tylko plany..... na usługi się nie nastawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@gazi ile za ha to już zależy od słomy :rolleyes: raz miałem pożyczoną sipmę to na 5ha było 255 bel...wiadomo po Viconie mniej, ale za 15zł to nie warto swojego prasować tylko jechac na usługę.

 

 

@LowRider to przyjedź na 600 bel :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

ja piernicze 50 bel z hektara to u nas w ogóle zboża chyba nie rosną bo jak jest te 25 bel z pszenżyta to już jest coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
@gazi ile za ha to już zależy od słomy :rolleyes: raz miałem pożyczoną sipmę to na 5ha było 255 bel...wiadomo po Viconie mniej, ale za 15zł to nie warto swojego prasować tylko jechac na usługę.

 

 

@LowRider to przyjedź na 600 bel :huh:

a nie opłaca ci się kupić własnej zwijarki ???


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja Bizonem Z056 będę kosił po 250zł za godzinę z sieczkarnią.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
prasowanie prasa vicon zmiennokomorowa 15zl od beli 120cm bez siatki

 

To pewnie cena w zielonce :rolleyes:

 

Ja za prasowanie słomy 1,2 m będę brał w zależności od ilości bel 6,5 -7 zł/belkę bez sznurka x 45 belek/h to około 300 zł/h wyjdzie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

To drożej za prasowanie słomy , niż za młócenie ..., :rolleyes: mi bel 130 cm wychodzi 10 - 20 / ha. Rekordowo miałem 30 sztuk przy plonie pszenicy 9 ton. I liczę 11 - 12 zł za belę bez sznurka. Pewnie za mało liczę.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

po to jest temat aby porownac:)

u mnie prasa Metal Fachu biora po 12 bez sznurka,

robertbara tak to byla cena za zielonke z nozami za slome bede bral jakies 12-13zl ale u mnie nie ma takiej slomy aby zrobic wiecej niz 35 na godzine


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@pioter nie wiem czy dojadę bo jeszcze nowych opon nie mam :rolleyes:

 

W ubiegłym roku w mojej okolicy cena belki 120x120 wychodziła w granicach 6-8 zł bez sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dzwoniłem dzisiaj do kumpla i za zestaw Pronar 82 SA i Sipma Farma2 110zł za 1h, moja siatka.zrobi sipmą 50 bel na 1h???

 

 

@bartuś pewnie, że warto ale porządna prasa potrzebna mi jest 10h w roku, więc nie szybko dorobię się swojej :rolleyes:

 

 

@gazi oczywiście prasa a prasa, słoma a słoma.jest film na AF jak bela co 40s wylatuje z Variant'a...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie wydaje mi sie aby udalo sie mu zrobic 50 bel na godzine:) wydaje mi sie ze prasa jest zbyt slaba ale kto wie:D

 

pioter, na tym filmiku o ktorym mowisz nie wiem jakie musialoby zboze ze tyle slomy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Pioter 2 zł/belkę :rolleyes: I pewnie masa 100 kg. 50 bel/h Sipmą z siatką, dobry jest koleś. Wolę żeby mi ktoś zrobił mniej bel/h ale żeby była zbita, bo prasowanie a prasowanie to tak samo jak koszenie a koszenie. Zresztą co ja Cię będę uczył.

Przy 2 zł/belę nie widzę opłacalności z pracy :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam jednego stalego klienta mojego sasiada biore za godzine 150 zl w godzine sipma clasic zrobie 22 -24 baloty nie duzo nie malo ale sasiadowi i tak tanio wychodzi mam u niego do sprasowania okolo 30 ha wiec kazdy jest zadowolony

a co do tych 2 zl za bele to wolalbym w domu sobie polezec niz sie tluc po polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nastała pewna nie jasność :huh:

 

te 50 bel to było moje pytanie :( prasa znajomego jeszcze słomy nie prasowała i nikt nie wie jaką będzie miała wydajność...

 

ja C360 z sipmą robiłem 27-28 bel na godzinę o ile nie zapchał mi się podbieracz.a dobra słoma to jest taka, w której zestawem C360 i sipma trzeba jechać 4 polową żeby się nie zapychało... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

u mnie sąsiad prasował prasą WELGER RP15 => cena za prasowanie = 1/2 cena za młócenie

w przeliczeniu za belę 150 wychodzi jakieś 12-13 PLN


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Za Bizona Z056 250zł/h z sieczkarnią. Drogo bo i tak hektara nie zrobi w godzinę. A większy usługodawca za Lexiona czy jakiegoś dużego NH bierze 300 zł od hektara.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
nastała pewna nie jasność :(

 

te 50 bel to było moje pytanie :rolleyes: prasa znajomego jeszcze słomy nie prasowała i nikt nie wie jaką będzie miała wydajność...

 

ja C360 z sipmą robiłem 27-28 bel na godzinę o ile nie zapchał mi się podbieracz.a dobra słoma to jest taka, w której zestawem C360 i sipma trzeba jechać 4 polową żeby się nie zapychało... :huh:

 

 

Żadnym ciągnikiem Sipnmą nie zrobisz ięcej niż 30 balocików na godzinke.

 

Ja za Varianta chyba będe brał 7 od belki + sznurek/siatka usługobiorcy.

Dominator 85, heder 4,7 , silnik 150 kuca to 300 za godzinkę.

 

Ile w tym roku beziecie brac za hektar uprawy pozniwnej i za orkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj