kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
semos    77

taka cena jest ok pod warunkiem tylko załadunków i rozładunków (bez postojów), bo gdyby trzeba było stać i czekać aż ktoś np. owinie bele to wtedy cena by się nie zgadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Pojechanie na pole, załadowanie bel na przyczepy (przyczepy klijenta), przyjechanie spowrotem i zwalenie, bele już owinięte folią, bez postojów. Czyli 4 zł. to dobra cena ? :D

 

P.S jakby brać 1 zł. to by było nie opłacalne bo na same paliwo więcej wydasz, 18 bel = 18 zł a ja 18 bel = 72 zł jest różnica co ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Jeden Pan u sąsiada też belował, zwoził i owijał to za zwozenie wziął 4 zł :D

Sąsiad pare lat temu brał ok. 5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Źle mnie zrozumiałeś za to co ty wypisałeś wychodzi 2 zł od beli, zalerznie jak daleko masz na łąke. Z resztą inne tereny, inne ceny, u nas ludzie robią po 1 zł za załadowanie jednej beli, za ściągnięcie tyle samy, czyli 2 zł od beli za załadunek i rozładunek jednej beli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

macie jakieś aktualne ceny na ten rok ubiegły rok to coś około

-orka 250zł/he

-agregat 250zł/he

-siew nie wiem

-prasa 140zł/godz prasa kostkująca

-kombajn 320zł

to ceny które oferuje kółko rolnicze i nie mają zbyt dobrych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

A jak u was kształtuje się cena owinięcia beli sianokiszonki. Najmuje tylko owijarke ja sobie zwoże ładuje no i jeszcze daje folie to ile ktoś może sobie za owinięcie zażyczyć????


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Dzięki za info :D Oczywiście cena w różnych rejonach może być inna ale również trzeba sie liczyć z tym ile tych bel bedzie (czy usługodawcy bedzie sie opłacało jechać) no i jak daleko.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

U mnie też koło tego jakieś 6 zł za owinięcie z własną folią i owijarką samozaładowczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4

ile wziąć od belki za zbelowanie sipmą moj sznurek tylko folia ich zwozilem belki swoim zestawem. a za to z goscmi ręcznie zwalialiśmy i bardzo to męczące było?

mam tez zamiar skosić trochę na usługach kosiarka samasz 2,10 i 4512 ile za godzinę? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

W mojej okolicy za belowanie biorą 10-15 zł od beli z własnym sznurkiem, za zwożenie 5zł od beli. Za koszenie kosiarka 1,65m biorą 100zł za godzinę, a twoim zestawem to możesz brać 130 zł.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie mam takie pytanie ile mam dac kuzynowi za pozyczenie owijarki on nic niechce ale zapłacic cos mu musze bo to nie wypada


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

daj na flachę a tak pro po to kolego mówił że on z owinięcie bali bierze 5 złoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4
W mojej okolicy za belowanie biorą 10-15 zł od beli z własnym sznurkiem, za zwożenie 5zł od beli. Za koszenie kosiarka 1,65m biorą 100zł za godzinę, a twoim zestawem to możesz brać 130 zł.

 

dzięki dobrze by było jeździć jeszcze na jedynce polowej przy koszeniu to by tych godzin naleciało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4

tartak, sieczkarnie do kukurydzy, belarkę może kombajn zbozowy :D u nas jeden gosciu ma tartak i sieczkarnie i nieźle sobie zarabia na tym

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian94    0

owijarke do bel


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Podsiewacz talerzowy do podsiewu łąk, Owijarka - złoty interes ( dwa sezony i zwrócona :D ) Kombajn zborzowy, jak i buraczany, co do buraczanego to jakiś samojezdny i interes leci, bo na neptunie to dużo nie zarobisz, przeważnie każdy ma swój, a jak terminy gonią z cukrowni, postraszą, to znajć życie rolnik płaci każde pieniądze za szybki zbiór, wtedy w gre wchodzi samojezdny np. holmer, klein. Kiedyś gadałem z gościem co sam ma starszego holmera i swojego 20 ha buraków cukrowych sieje, na usługach jeździ coś koło 100. Cena pasuje, mówi żyć nie umierać. Co tam jeszcze warto, co do prasy rolującej, to mam zmienne zdanie, wiadomo na konkretnym sprzęcie zawze będziesz miał klientów, jednak jeżeli nie zadbasz o klientów i odwalisz fuszere to nie licz że za rok przyjdą :) Tak jest w każdej usłudze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

No taka jest prawda, jak konkurencja bierze za belkę 10 zł to tez tyle bierz albo tylko 9 zł, niby mała różnica, ale ludzie cie wezmą, pokaż,ze potrafisz kręcić niezłe belki i za rok znowu cię wezmą, a wtedy możesz podnieść ceny.

Nie trzeba za dużo chcieć, trzeba być miłym dla klientów i co najważniejsze przyjeżdżać w terminie, najlepiej to jak mówisz,ze przyjedziesz i jest ładna pogoda lecz coś ci wypadło i wiesz,ze nie przyjedziesz to warto zadzwonić, te 1 zł, no może trochę więcej na telefon, nie zbankrutujesz, a zyskasz w oczach klienta, bo będzie wiedział, że ci zależy a nie,że ci wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

ile zażyczyć za prasowanie prasa Krone kr 125?(120x120) + owijanie folia cena oczywiscie za 1 sztuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Pytałem znajomego Bizon ok 230 za godzine bez sieczkarni z sieczkarnia 270 za godzine :D Rok Bizona '94 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Ile wziąć NH + Claas K28 (samozbierająca z nożami), cały dzień wożenia na pryzmę... Liczyć na godziny czy sztuki??

 

 

EDIT: wow - tysiączek postów zleciał... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ja bym brał na sztuki ale na godziny bardziej by ci sie opłacało bo wiadomo tu minuta tam minuta i sie troche nazbiera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj