kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Peron    369

Ile powinienem brać za prasowania siana prasą Sipma 224/1? Kawałki sa po 15-20 minut, ale dojazd trwa conajmniej tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

W takich przypadkach, to jeden kolega z forum liczy za "wyjechanie - wystartowanie" po 70 zł. Czy 10 min czy też 15. Gdyby takie kawałki były po sobie, to można opuścić.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm,ja na lubelskim to tak ;kombajn zbozowy(wszystkie jakie posiadam niezależnie) 300zł/ha, Holmer 1000zł/ha,orka 200zł/ha,siew buraków i kukurydzy 130zł/ha,ładowarka teleskopowa 130zł/godz,duza ładowarka 300zł/godz,beczkowóz 10tys.litrów 140 zł/szt. ,siew zboza biernie 150zł/ha, siew pneumatyczny+rotor 200zł/ha i to chyba tyle ... ;)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ile zaśpiewać za prasowanie słomy zmiennokomorową prasą ze sznurkiem usługobiorcy, bądź z moją siatką ?? Belki mogą być 120x150, lub 120x120.

 

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

Przyłączam się do pytania kolegi ile za bierzecie za prasowanie słomy i siana zmiennokomorówką?? Z własnym sznurkiem/lub usługobiorcy??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja dziś śmigałem u znajomego to 6,5 zł za bele 120 x 120, jaki materiał nie ma znaczenia (czy słoma czy siano) sznurek zleceniodawcy. Prasowane JD 550 i Renault 75.12 RS. Za owijanie 6 zł bela, wiadmo wszystkie ceny zalerznie od ilości mogą ulec zmianie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Tyle to u mnie biorą za zrobienie i owinięcie beli trawy na sianokiszonke przy tym ,że mój sznurek , folia i transport ;)

Panie wsk125ccm coś drogo u was biorą ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jak myslicie 100zl za godzine prasowania Sipma Z/224 siana to duzo czy malo??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U mnie właśnie tyle biorą, ale też to zależy od usługodawcy , bo nie raz u mnie robi taki typ ,że jak zapytam ile za usługe nie patrzy na czas , tylko spojrzy na pole i wycenia usługę .


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Jak myslicie 100zl za godzine prasowania Sipma Z/224 siana to duzo czy malo??

 

My chyba coś około 120zł będziemy brać, albo i więcej, ale w usługi mało będziemy jeździć.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ile mogę wziąć za usługę prasowania siana, słomy, trawy przeznaczonej na siano-kiszonkę? Zestaw którym bym tą usługę wykonywał to MTZ 82TS + Sperry New Holland 841, aha i ile mogę wziąć za opcje full serwis czyli sprasowanie i zwózka balotów do klienta? Ciągnik zwożący to Ursus C-330 +Tur 1 +Autosan a w przypadku siano-kiszonki i traw Ursus +Tur i Zetor 5211 + Autosan

Rejony woj. łódzkiego

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Sperry-New-Ho...image80212.html -->sprzęt do prasowania

http://www.agrofoto.pl/forum/MTZ-82TSNH841...image82727.html --> Opcja full serwis ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie za prasowanie i owijanie chłopak bierze 14 zł. Zwózkę organizuje sie we własnym zakresie. Prasuje DF 4.51 + vikon (coś tam) 125 . Jak siatka to 16 zł.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

ja biore za joskina 8400 litrow 60zl, powyzej 3 beczek upusty robie. Jesli wywoze dalej na pole to sie dogaduje. Ale mysle czy nie zrobic 70zl za beczke bo waza umnie tez malymi beczkami 4000 litrow i biora 40zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
Robi ktoś jeszcze bele siana po 6-7zł sztuka sipmą clasik, czy nie,

mi uslge w tym roku robili czyli belowanie siana i sianokiszonki to jeden za bele robiona prasa welgler bral 7 zl i jego sznurek a drugi 8zl plus siatka prasa Metal-fach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

u nas liczą sobie za godziny bo jak coś nawali to muszą czekać a czas leci .opłaca się kupić jd 3050 i przyczepy i przewozić towar ma to jakiś zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jeżeli tylko na usługi, to wątpie aby miało to jakieś uzasadnienie ekonomiczne, musiał byś mieć choćby na pare latek zapewnione, że będą cię brać, wiadmomo dziś nie masz konkurencji, jutro masz, i interes pujdzie się ....... . U nas gośc ma dwa MTZ dwie przyczepy i teraz swoją prase Arobale, zmienił na tą czerwoną sipme 120 x 120 , fakt w żniwa to i jeździł troche, lecz wiara się od niego dsunęła, bo robił baloty max 100 kg słomy, po prostu odwalał fuszere i leciał na sztuki. Zrobił tak tylko rok ;) Jednak ludzie tacy głupi nie są ;) Na transport to czasem śmiga po podkład pod pieczarki, z racji, że mamy niedaleko przetwurnie itp. , ponieważ gdzie by nie spojrzeć ktoś pieczarki trzyma, nasza okolica z tego słynie. Jednym słowem kokosów z tego nie ma. Osobiście dla nas najlepszy biznes to koszenie zbóż w żniwa :) Kombajn śmiga co dzień po 10 godzin dziennie, przez dwa trzy tygodnie, to można się zastanowić nad drugim :)

 

A odnośnie usług, to dziś ustaliliśmy ostateczne ceny, bizon 240 zł / godz pracy, prasowanie ( słoma siano sianokiszonka 6,5 zł plus sznurek , owijanie 6 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1634    1

U mnie w okolicy kumpel prasuje prasą John deere 550 owijanie sznurek-siatka bierze 140 zł za godzinę , a za owijanie 4 zł. od balota. Znajomy w okolicy za wywóz gnojowicy Fendt 714 + HTS 10000 bierze 50zł. po znajomości ,a tak to 60zł.;)


................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=pS0RE4CqVSw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

sadze ze te uslugi ciagle daja jakis zysk ale musisz sobie policzyc czy wyzywisz z tego rodzine ;)

Co do uslug to u nas jest jeden co obrabia na uslugach pol wsi wladkiem (T25) :) Co chwile mu sie coss zrypie a kasuje ludzi dosc drogo wiec przychodza do nas ale ojciec robi pierwsze nam potem im :) Co do tej prasy za 100zl za godzine to sie nie dziwie czemu tak kasuje malo bo nie zrobi duzo w 1godz ursusem c330 caly czas zmienia biegi i ciagle na pelnych obrotach ;) Szkoda mi tego traktora :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Czy 4 zł. (za bele) za za ładunek bel sianokiszonki na przyczepe i zdjecie z przyczepy, to dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj