kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Bartek2305    0

Zastanawiam sie ile zarzadac z prasowanie prasa Warfama + Mtz 82 i owijanie bel. Moze ktos ma podobny zestaw jesli tak to ile biezecie za prasowanie i owijanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U mnie taki sam zestaw robił, 15 zł za bele (sprasowanie i owinięcie) , folia, sznurek mój , transport bel też mój. Krótko mówiąc , gość przyjechał, zbalotował, ja swoim zwoziłem , on na miejscu owinął.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

W moim regionie każdy bierze podobnie , drugi zestaw jaki robił u mnie to C-4011 i farma 2, Ursus 12x4 i tekla. Koszt wykonania i owinięcia beli 13 zł , folia , sznurek i transport mój. Bele sprasowane i owinięte profesjonalnie , tylko 1 była zepsuta ,ale ona spadła na krzaki i podziurawiła się :P

Ceny 1 i 2 zestawu z tamtego roku, ciekawe czy ceny w tym roku zmienią :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Może wiecie ile w tym roku trzeba zapłacić za zbiór sianokiszonki sieczkarnia samojezdną z dowozem dwóch zestawów? I ile chodzi usługa przyczepy samozabierającej 8ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ile wziasc za koszenie trawy rotacyjna + ursus 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

My za koszenie zbóż bierzemy 200 zł , czasami powinniśmy brać więcej , z reguły przy wydajności 8 t z ha to w godzinę hektara nie ma , w zeszłe żniwa nam i innym równie dobrym gospodarzom pszenica sypała 10 t z ha , wtedy spalanie skakało o 30% i wydajność o 30% :)


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Belowanie(Claas rollant RC)+owijanie+zwiezienie-30zł./bela,z folią-40zł./bela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

ile za samo ładowanie bel siana lub słomy ursusem c-330 z turem z pola na przyczepy??

najlepiej od sztuki... wystarczy 3 zł?????


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie za belowanie i owiniecie folia jego sznurek i folia on laduje na lace a ja zwoze to 35 zl od balota a chcialem sie spytac ile wziac za talerzowanie pola wlasciwie to ugor u kumpla a chcial zebym mu to zrobil i jeszcze zaoral ile brac na godzine za talerzowanie i orka ursus c-4011 3 skiby i talerzowka 1,8 m odpiszcie pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wszyscy piszą o balotach 120x120 na usługach a co z tymi 120x150. Jak klient sobie życzy 150-tki to trzeba wiedzieć ile wołać. A więc ile będzie kosztować zrobienie balota 120x150 (np. mój sznur i siatka)

1. Słoma

2. Siano

3. Sianokiszonka

Myślę że te informacje przydadzą się również innym użytkownikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

W takim wypadku wyciągam zeszyt, i licze, obliczam objętośc beli 120x120, później beli 150 x 120 i później mniej więcej określam cene :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
my z dowiezieniem na miejsce bierzemy ok 45zł - to zależy ile bel i jak daleko trzeba wozić. Ty możesz te 8 złotych za dowózkę odliczyć.

 

 

Za 45 zł za robotę to ja bym podziękował bo za 60 z gotowych bel bym kupił a nie nawozy siał i trawe kosił a potem tyle płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
Za 45 zł za robotę to ja bym podziękował bo za 60 z gotowych bel bym kupił a nie nawozy siał i trawe kosił a potem tyle płacił.

hehe widze że nie tylko ja tak myśle, drogi to niestety interes, najlepiej mieć swój sprzęt, u mnie w okolicy róznie się cenią ja np. biore 19 zł za sprasowanie i owinięcie balota(bez sznurka i folii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

no własnie ile brac za ladowanie bel na przyczepe a pozniej owijarke zetor 6911+chwytak na tuz???


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj