kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

UrsusCzesio    310

No na brak pieniedzy to nie powinni narzekać 1400ha dopłaty wezmą, ziemia dobrej klasy, zboże i słome sprzedadzą handel sprzetem no to kasa jest, a ze ludzi potrzebują no to tezi dadzą piniądz a jak ktoś ma swoją ziemie, to i pozwolą jak nie mogą kosić że może jechać do siebie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a ile brać za transport CIĄGNIK + PRZYCZEPA - na godzinę czy kilometrówka - no i ILE PLN?????


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

TO dobrze wiedziec bo mi znajomy mowil ze on by wiecej jak 5zl/h to by nie dal bo to niby lekka robota jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

W RPT Podają że ciągnik + przyczepa 16t to 130zł/h.

 

Chociaż kilometrówka była by lepsza. Bo nikt Ci nie powie że za wolno jechałeś. Stawek za km nie znam. Wiem tylko ze kilometry liczą zawsze w obie strony :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja kombajnista 25 zł od hektara 12 za godzine obsługi i traktorzysta 12 zł za godzine plus premia konkretna jak trzeba


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiverson    0

a jak u innych kombajnistow wyglada sprawa, ile kosicie w ciagu sezonu na usługach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u mnie w skr za bizona zo 56 beda kasowac w tym roku 340 zl za godzine ladna cena nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kumpel forszajemn z cięciem będzie brał 340 na godzine a normalnie 300, ale co tam wole dać mu tyle kasy bo wiem jak kosi że nie gubi nic niz takiemu co weźmie 250 a nagubi


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Ja w tamtym sezonie brałem po 160/180(sieczkarnia) zł (Claas 2,7m heder), a w tym to chyba będę brał po 200/220(sieczkarnia)zł.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

unasz za kombaj czy prase operator bieze 10% wartosci uslugi a jesli chodzi o trzaktorzyste to 10-12zl trzeba zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Taka usługa jest:

Zetor 5211+wywrotka 4,5m^3-wożenie ziemi z budowy, ładowanie mini koparką, a druga usługa to to samo tylko ładowanie dużą koparką JCB. W obu przypadkach czas łądowania dłuższy od czasu jazdy, raczej krótkie dystanse do pokonania, a ziemi niewiele, raz na jakiś czas zmasowany wywóz i przestój. Praca w firmie.

Prosze o szybką odpowiedź bo w niedziele dogaduje stawke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

po ile mam brac za belowanie słomy bez załadunku na polu i rozładunku??? coś około 10zł dobrze mówie??? a ile z załadunkiem słomy i rozładunkiem??? a ile za ciecie claasem mercatorem60 z silnikiem 6cylindrowym i hederem o szerokości 3m??? Bym był bardzo bardzo bardzo wdzięczny za odpowiedz...


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Hinco trudno powiedzieć postój nie postuj twój czs też cenny no ale można mniej niż normalnie ale to tylko przy tej małej bo ta duża to nie zdążysz się obejrzej i pełna przyczepa bierz za godzine ok 100-120 myśle .A dzwoń do konkurencji (swojej) jakiś firm transportowych i ściemnij że masz do kopania fundamenty i trzeba odwozić ziemię no i ile by chcieli za godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Nie no 100 nie przejdzie napewno. Choćby nawet to duża kaparką wchodzi 15 łyżek(tych tylnych) w tym czazsie zdąże sie zdrzemnąć ; ]

Myślałem o cenie ok 40zł/h dla małej koparki gdzie postój to bedzie ok pół godziny(20zł) 20min jazdy20zł no i na godizne wychodz mi ok 5 dych, ale jeszcze właśnie zapytam sąsiada co jeździ w kanalizacji i on bierze właśnie ok 5 dych z tym że farmtrakiem 70 i mniejszą wywrotką niż moja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ponawiam pytanie, ak nadal nikt nie odpowie do poniedziałku to usune..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Witam @Hinco

Ja to myślę, że niezależnie od tego czy to mała koparka czy duża, to 60zł/h byłoby w miarę rozsądną ceną. W takim przypadku jeśli ktoś mówi, że to za dużo to trzeba pamiętac, że 4,5m3 gruntu to jest 6-7 ton, a jeśli grunt byłby mokry to byłoby koło 7- 8 ton, więc dla ciągnika będzie to spore obciążenie. A dodatkowo plac budowy to nie autostrada, więc pewnie będzie tam jakaś rozkopana ziemia, nieutwardzone podłoże a może i woda po kostki, więc Twój zetor za swoje dostanie.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A czy ktoś już jeździł w takich warunkach lub zbliżonych? Sam ciągnik wiele chodził nie będzie bo do przejechania ma jakies 200m przez cmentarz i ok 100 przez plac wokół kościoła, z ziemią z górki na pusto pod górke, minikoparki niestety mają dosyć małe wydajnośći(porównuje do dużej koparki gdzie 4 łyżki sie nie mieściły) i stania bedzie więcej niż to warte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

A może poprostu za koszty własne policz jakos od nakreconej motogodziny, przykładowo 20-25 zlotych od jednej (nie wiem ile tam twoj zetoprek pali :)) A za swoj własny zmarnowany czas dolicz do tego odpowiednią dniówke, taką żebyś nie był pokrzywdzony i po sprawie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

w takich przypadkach ja licze koszt spalonego paliwa i mnoże to razy 2 lub 3( w zależności czy dużo było przestojów czy nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Motogodziny mi nie działają :)

Zużyte paliwo będzie cięzko policzyć bo do tego mam 'własne' prace w kosiarce np..

Powiedziałem że 30-50zł/h w zależności od koparki i czasu postoju, albo zrobie tak że bede liczył 120zł/godzina ale tylko wtedy jak ciagnik bedzie chodził, i wyjdzie na to samo co 30-50/h..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Mi się wydaje, że 40zł za godzinę zegarową to jest minimum. Bo jeśli będziesz siedział tam cały dzień a wywieziesz dwie przyczepy, to co zarobisz ??


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Mi się wydaje, że 40zł za godzinę zegarową to jest minimum. Bo jeśli będziesz siedział tam cały dzień a wywieziesz dwie przyczepy, to co zarobisz ??

Myśle że to będzie w sam raz stawka..

Napewno stał nie będę bo pracuje w innej firmie a tam jade 'dorobic' i to właściciel na mnie bedzie czekał i sie zwijał żeby jak najwięcej na godzine wyjechać przed nocą żeby na drugi dzień robotnicy mieli co robić do popołudnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

jaka jest cena uprawy ścierniska gruberem?

- za godzinę czy od hektara?


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj