Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny usług rolniczych

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2257 odpowiedzi na ten temat

#261 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 15 czerwiec 2008 - 17:47

Ceny usług rolniczych ja tez jak 250 zl za godzine nie dostane to pewnie nie wyjade kosic ale to jeszcze sie zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny usług rolniczych Dzisiaj, 03:08
  •  

#262 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 18:35

Ceny usług rolniczych U nas za CWS-a 1450 krzyczymy w tym roku 450 zł. Taniej nie jedziemy, niech stoi, paliwo tak posżło że hej.

Za prase Vicona około 300 zł/h czyli około 6,50 zł/belkę 1,2 m :)

#263 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 22:21

Ceny usług rolniczych widzę że w tym roku każdy chce jechać po kosztach a zarobek?????
myślę że KOMBAJN to powinien kosztować jakieś 0,5 tony zboża wtedy by to była cena adekwatna do zysku no i oczywiście jakaś opłacalność z usługi by była za 250 PLN/h to nawet nie warto kombajnu odpalać niech sobie postoi = na dłużej wytrzyma
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 05:38

Ceny usług rolniczych Właśnie ciekaw jestem ile zamierzacie brać w tym roku za kombajn? Chodzi mi o rekord lub super. Ja w zasadzie problemu nie będę miał gdyż zawsze patrzy się na to co ustala u nas "kółko" czyli spółdzielnia a koszę niewiele bo tylko po znajomych ale jestem bardzo ciekaw cen usług w tym roku...

#265 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 07:01

Ceny usług rolniczych U nas Bizonem w tamtym roku się brało 200zł z sieczkarnią w tym niektórzy mówią ze będą brać po 280zł z sieczkarnią to jeśli cena NO utrzyma się taka jak jest ok 4.70zł/litr to nawet 300zł będzie za mało.

W sianokosy za belowania Sipmą Z244 braliśmy 160zł i to ludzie mówili że tak niedrogo w porównaniu do zeszłego roku ponieśliśmy się o 40zł

#266 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 12:41

Ceny usług rolniczych W tamtym roku kosiłem po 200 zł/h przy cenie paliwa 3,6zł/l , to w tym przy cenie 4,6zł/l będę brał 210 zł/h . Przy założeniu że kombajn pali 10-11 l/h cena będzie tak samo rentowna jak w zeszłym.

#267 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 20 czerwiec 2008 - 12:44

Ceny usług rolniczych zauważ nie tylko wzrosła cena ON ale też olejów i innych gadżetów, które rok rocznie trzeba wymieniać. Wzrosła też cena robocizny. Biorąc to wszystko pod uwagę myślę że powinno się zaczynać od 250 zł/ha
all rights reserved

#268 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 16:31

Ceny usług rolniczych ja w zeszłym roku brałem po 300 zł od hektara czyli 2,3 metra polifosk,i w tym też chce brać tylko dwa metry polifoski 6.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#269 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 22:26

Ceny usług rolniczych @Jankris - jakim kombajnem będziesz brał 210 zł za godzinę? Bo według mnie zamieniasz się w Caritas. Ja Suprem poniżej 300 pln za godzinę BEZ SIECZKARNI nie wyjeżdżam z podwórka, niech stoi i gnije niż ma straty przynosić. Pozdrawiam
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#270 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 09:46

Ceny usług rolniczych Powiem szczerze, że napisałem tak trochę prowokacyjnie, ponieważ niektórych poniosła troche fantazja w marzeniach, ile to chcieliby brać drożej za usługę, skoro paliwo będzie ich kosztowało 15 zł drożej niż w zeszłym roku. Myślę że i tak o wszystkim zdecyduje rynek. Myślę, że za Do 78 wystawię 220 i 230zł/h + vat (7%).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 21:55

Ceny usług rolniczych a znasz ty się trochę na ekonomice???
bo kombajn powinien być rentowny - a gdzie tu koszty pośrednie - amortyzacja - no i ZYSK !!!!!!!
no i w tym roku to lepiej brać za ha a nie za h bo z tego co zauważyłem na polach po suszy to ha w 45min przelecę
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#272 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 22:01

Ceny usług rolniczych ja za niżej niż 280 złotych na godzine z podwóka bizonem niewyjade, i wiem na pewno że będe miał robote, bo u nas na wiosce tylko ja jeżdze kombajnem na usługach i można powiedzieć, że mam monopol. Prawde mówiąc niemożna z ludzi zdzierać ponieważ , każdy jest rolnikiem jak ja i ma takie same problemu, a u nas to już będzie 4 rok szuszy

#273 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 24 czerwiec 2008 - 22:18

Ceny usług rolniczych Jeśliby już tak trzymac się tej ekonomii, to pewnie wyszłoby na to, że połowa gospodarstw w Polsce przynosi tylko straty, a druga połowa wychodzi na zero.
Ja tam nie znam się na eksploatacji kombajnu więc nie chcę sie mądrzyc, ale myślę, że poczciwy Bizon to więcej niż 15 l na godzinę nie spali, licząc ON po 5 zł to mamy 75 zł + 35 zł dla operatora za godzinę. Czyli cena w granicach 250 zł/h to już moim zdaniem krzywdząca nie jest!
Jeśli ktoś uważa, że poniżej 300zł się nie opłaca to ja powiem tak, na pewno lepiej kombajn będzie się amortyzował stojąc w garażu i zarabiając zero zł 00gr !!!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#274 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 23:33

Ceny usług rolniczych Kolego, policz ile kosztuje utrzymanie kombajnu, my w zeszłym roku założyliśmy nowy silnik z "Rużopolu" a kosztował 6 tys. złotych, i powiedz kiedy ma się to zwrócić, jak tu ciągle coś innego a to łożysko, a to pasek a częsci za darmo nierozdają

#275 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 06:48

Ceny usług rolniczych tak czytam i czasem nie cena przeraza. 280 zł/h za supra??? ;) tyle kosztował w tamtym roku BS z 5m chederem Rekord z 5m chederem 250 a super był po 200. W tamtym roku za 224/1 brałem po 110zł/h, teraz biorę 120zł/h.

PS nie biorę mniej jak 60zł :) po 30 zł to minie warto prasy przypinać :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#276 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 07:01

Ceny usług rolniczych

a znasz ty się trochę na ekonomice???
bo kombajn powinien być rentowny - a gdzie tu koszty pośrednie - amortyzacja - no i ZYSK !!!!!!!
no i w tym roku to lepiej brać za ha a nie za h bo z tego co zauważyłem na polach po suszy to ha w 45min przelecę

Myślę że nieco sie znam, bo w usługach pracuję od wielu lat. Ogólnie zasada jest taka, że nie wolno dobijać klienta. A skoro w niektórych częściach kraju zbiory zapowiadają się podle, to tym bardziej. Stara zasada mówi że za usługę bierzesz w zależności od spalonego paliwa. Jeśli jedziesz samym ciągnikiem z prostą tanią maszyną to mnożysz przez trzy cenę paliwa, jeśli jedziesz droższą maszyną to mnożysz przez cztery. Można dodać jeszcze coś za rozpoczęcie zlecenia, jeśli pole jest małe. Póki co wystarcza mi jeszcze na vat i podatki, no i oczywiście na odbudowę parku maszynowego.

#277 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 07:42

Ceny usług rolniczych U nas niżej 300 zł to nie wiem czy kombajn się dostanie, gówno bedzie ale zebrać trzeba, A nie dam komuś 250 zł i połowa będzie leżeć na ziemi bo i takich znam. A prasowanie też podejdzie, rok temu przy słomie braliśmy 90zł/godz. w tym roku przy sianie 100zł/godz, a przy słomie w tym roku 150 zł/godz jak nic. My tak jak SKR zawsze prasa zawsze połowe mniej niż kombajn al oczywiście bierzemy pod uwage cene SKR, Jescze w tamtym roku mieli po 200zł a dla udziałowców po 180zł więc się troche mniej brało od stałych klientów
Mój Wladimirec podbija świat

#278 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 10:00

Ceny usług rolniczych Jak usunąc podwójnego posta?
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

#279 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 10:02

Ceny usług rolniczych Ja wszystko rozumiem, ceny wzrosły, ale nie można chyba podchodzic do sprawy tak, że jak wymieniłem silnik za 6000 to od razu w jeden sezon ma się to zwrócic i jeszcze zarobic na interesie, przecież silnik będzie pracował kilka najbliższych lat(tak przynajmniej byc powinno).
Gdyby kombajn zwracał się w dwa czy trzy sezony to ja też bym sobie kupił ;)

A poza tym, tak jak pisał "jankris" trzeba brac po uwagę panująca sytuację, w moim rejonie susza przyjmuje już rozmiary tej z 2006 roku i jeśli będzie tak dalej to będzie bardzo biedny rok. I jeśli teraz ja miałbym komuś zapłaci ze 300 zł/ha (bizon super) to przecież okaże się, że koszty mi się nie zwrócą. Ja rozumiem też, że nikt nie powinien byc stratny ale niech cena za godzinę pracy wynika z wiarygodnej i rzeczowej analizy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 25 czerwiec 2008 - 10:16

Ceny usług rolniczych No u nas tak jak i rok temu 300 zl za hektar nie kosimy na czas bo by musiala byc duza stawka i ludzie by sie przestraszyli ;p
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta