kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

w tym roku jak swoje wykosze to bedzie dość mam 140 h pszenicy i jeszcze 35 rzepaku jakaś masakra brrr, usługi to chyba tylko wirtualne bede robił, Mój TC 56 zanim to wszystko opieprzy to chłopaki już skończa żniwa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Szkoda, że u mnie co drugi rolnik ma kombajn. Bo też krzyknąłbym 300. A za te dziurawe ZO56 to pewnie się nie wychylą ponad 200zł/h bo po co się ośmieszać, zboża tęgie w tym roku, będą blokować młocarnię. Do 78 z sieczkarnią 250 i basta. Niechy inni się martwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Witam,a ja w tym roku WOGÓLE nie jade na usługi, i tak już błąd zrobiłem że w ubiegłym roku pojechałem ale.... nieważne, kupiłem nowy kombajn za 300 tysięcy i miałbym jechać do kogoś za 200zł...czy za 250zł, o nie na pewno nie, po prostu nie opłaca się jechać nowym kombajnem na usługi i brać za usługę tyle samo co gość co ma 30 letni kombajn, przecież szęści do kombajna nowego są kilkanaście razy droższe niż do starego supra czy rekorda, druga sprawa to ludzkie pola pełne kamieni i innych nietypowych rzeczy których na polach nie powinno być.. ja na wszystkich polach kamienie mam zbierane , pola wałowane gladkie jak stół, to po jakiego wacka mam jechać do kogoś i kosić pomiędzy kamieniami??,u mnie tez jest tak jak mowi jankris, we wsi jest ze 25 kombajnów z tego z 10 dziurawych z 10 nie przypominających kombajny i z 5 takich lepszych więc klienci wybór maja spory, Ja klientom w tym roku wszystkim dotychczasowym klientom mówie NIET.

 

Wszystkim usługodawcom życzę bezawaryjnych żniw, DUŻYCH zysków, dobrej pogody i jak najmniej stresów z ludźmi.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

MIałem obecnego lata taki przypadek ze poszedłem na zarobek z przyczepą zbierającą.

Oczywiście cenę sie uzgodniło, ale kto wiedział ze łąki będą leżały bardzo daleko od gospodarstwa. To też nic przy tym

podczas wożenia pękły mi 4noże do mengele. jak już skończyłem wozić to oczyściłem przyczepę i facet zajrzał mi w noże i powiedział ze mi nie wypłaci bo nie używałem noży.

Bardzo mnie to WKU..... (nie dokończę) wykłóciłem się i zapłacił mi te cholerne pieniądze ze które i tak nie zakupiłem 4nozy bo zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3
MIałem obecnego lata taki przypadek ze poszedłem na zarobek z przyczepą zbierającą.

Oczywiście cenę sie uzgodniło, ale kto wiedział ze łąki będą leżały bardzo daleko od gospodarstwa. To też nic przy tym

podczas wożenia pękły mi 4noże do mengele. jak już skończyłem wozić to oczyściłem przyczepę i facet zajrzał mi w noże i powiedział ze mi nie wypłaci bo nie używałem noży.

Bardzo mnie to WKU..... (nie dokończę) wykłóciłem się i zapłacił mi te cholerne pieniądze ze które i tak nie zakupiłem 4nozy bo zabrakło.

 

Czyli krótko mówiąc: "Zarobek poszedł w dziobek" :D


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Brat ostatnio belował, przyszła babka i błagała żeby jej skostkować, bo zaraz będzie padać. To brat specjalnie wrócił od belowania, odkręcił koło od 3512 i przełożył do kostki i z powrotem 3 km. Sprasował i wyszło mu że ok 100 do zapłaty i tyle mówi, a babka na to: eee.... to ja myślałam że z 60 zł weźmiesz i tyle mam :angry: Więcej razy u nieznajomych to najpierw kasa, dopiero robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

To jest kącik na histori czy temat mówi wprost "CENY USŁUG" a nie jekie historie przeżyliście.

Kombajn min 300 zł za godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

kolego, jak chcesz być już taki dokładny, to byś chociaż podał, za jaki kombajn te 300 zł, bo napewno nikt nieda 300 zł, za godzine jakiegoś kombajnu co ma heder 2,2 i za 300 zł niepojedzie ktoś naprzykład BS kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Witam,a ja w tym roku WOGÓLE nie jade na usługi, i tak już błąd zrobiłem że w ubiegłym roku pojechałem ale.... nieważne, kupiłem nowy kombajn za 300 tysięcy i miałbym jechać do kogoś za 200zł...czy za 250zł, o nie na pewno nie, po prostu nie opłaca się jechać nowym kombajnem na usługi i brać za usługę tyle samo co gość co ma 30 letni kombajn, przecież szęści do kombajna nowego są kilkanaście razy droższe niż do starego supra czy rekorda, druga sprawa to ludzkie pola pełne kamieni i innych nietypowych rzeczy których na polach nie powinno być.. ja na wszystkich polach kamienie mam zbierane , pola wałowane gladkie jak stół, to po jakiego wacka mam jechać do kogoś i kosić pomiędzy kamieniami??,u mnie tez jest tak jak mowi jankris, we wsi jest ze 25 kombajnów z tego z 10 dziurawych z 10 nie przypominających kombajny i z 5 takich lepszych więc klienci wybór maja spory, Ja klientom w tym roku wszystkim dotychczasowym klientom mówie NIET.

 

Wszystkim usługodawcom życzę bezawaryjnych żniw, DUŻYCH zysków, dobrej pogody i jak najmniej stresów z ludźmi.

 

Pozdrawiam,

 

Cieakwe jakby było, gdyby każdy myślał jak ty - nie jadę kosić na usługi bo mam nowy kombajn a u ciebie w polu dużo kamieni i sie boję bo części drogie. Zastanów się. Poza tym to kto kosi, ty osobiście ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Ciekawe.. bo jest troche osób które myslą tak jak ja, a jak chcesz to mogę jechać do ciebie kosić 400zł za godzinę i nie ma sprawy, bo za 200zl to na pewno nie pojadę, Jak kupisz sobie nowy kombajn to bardzo chętnie wezmę Cię do koszenia za 200zł/h,POZDRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

koledzy do kombajnu jeszcze jest potrzebny dobry kombajnietsa sam nowy kombajn nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
To jest kącik na histori czy temat mówi wprost "CENY USŁUG" a nie jekie historie przeżyliście.

Kombajn min 300 zł za godz

 

 

1 przyczepka 90zł

ale teraz już będzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

powiedziałem dzisiaj kolesiowi 25 godzin za hektar to chyba uczciwy układ ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

a ile może kosztować godzina prasowania słomy.??? kostką bądz też okrągłą sipmą?


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Części są drogie do nowych kombajnów??? Przecież nowe się nie psują. Gdybym miał nowy kombajn to tym bardziej kosiłbym na usługi, aż do końca gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1
Witam,a ja w tym roku WOGÓLE nie jade na usługi, i tak już błąd zrobiłem że w ubiegłym roku pojechałem ale.... nieważne, kupiłem nowy kombajn za 300 tysięcy i miałbym jechać do kogoś za 200zł...czy za 250zł, o nie na pewno nie, po prostu nie opłaca się jechać nowym kombajnem na usługi i brać za usługę tyle samo co gość co ma 30 letni kombajn, przecież szęści do kombajna nowego są kilkanaście razy droższe niż do starego supra czy rekorda, druga sprawa to ludzkie pola pełne kamieni i innych nietypowych rzeczy których na polach nie powinno być.. ja na wszystkich polach kamienie mam zbierane , pola wałowane gladkie jak stół, to po jakiego wacka mam jechać do kogoś i kosić pomiędzy kamieniami??,u mnie tez jest tak jak mowi jankris, we wsi jest ze 25 kombajnów z tego z 10 dziurawych z 10 nie przypominających kombajny i z 5 takich lepszych więc klienci wybór maja spory, Ja klientom w tym roku wszystkim dotychczasowym klientom mówie NIET.

 

Wszystkim usługodawcom życzę bezawaryjnych żniw, DUŻYCH zysków, dobrej pogody i jak najmniej stresów z ludźmi.

 

Pozdrawiam,

 

 

Nowym kombajnem to sie jedzie raczej ,,na hektar" a nie ,,na godzine"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

w mojej okolicy tylko bizonami kosimy na godziny ja brałem rok temu 250 zł , a kto posiada kombajn zachodni to raczej ustala cenę od ha , kolega

który kosi MF 40 heder o szerokości chyba 6,2m brał 240zł + paliwo od jednego hektara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom007    4

ja ogolni nie lubie robic na godziny....wole sie umowic na sztuki czy hektary...tak mozna wiecej zarobic i to bez sciemniania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te zarobki to sie oplacaja jak maszyna sie nie psuje, no ale tak ropa prawie jest po 5zl za 1l a mleko jest 1l to 1zl i gdzie tu jest sprawiedliwosc to ja musze sprzedac 5l mleka zeby kupic 1l ropy no gdzie do **** ten kraj jest ******** juz chyba nic sie nie oplaca. eeeeeee ja to ide na ksiedza :D:D

 

 

Na forum nie używamy wulgaryzmów! Mogłeś przynajmniej to wykropkować, a tak dostajesz ostrzeżenie.

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj