Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny usług rolniczych

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2257 odpowiedzi na ten temat

#2181 Share zetorek7211

zetorek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:08

Ceny usług rolniczych ile za godzine kopaczka elewatorową ursusem 330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny usług rolniczych Dzisiaj, 08:04
  •  

#2182 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:30

Ceny usług rolniczych Ziemniaki kopał mi faktycznie dobry znajomy-rozliczaliśmy się w usługach(on mi odrabiał prasowanie)....ile czasu schodził hektar??Trudno powiedzieć ale 4 hektary kopaliśmy 3 dni z dużymi przerwami,awarii żadnej nie było a ziemniaki rosły na kawałku na którym jest piaskowa ziemia i praktycznie bez kamieni.......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2183 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:38

Ceny usług rolniczych Ile zapłacić za 1 zestaw (z 3) zwożący kukurydzę mtz 82 + rozrzutnik 4 tony? Do zwiezienia przez 3 transporty 4 tonowe 4,5ha?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2184 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:30

Ceny usług rolniczych Ja wam powiem tak. Zawsze jak komuś robię usługi ( a zdarza się to sporadycznie.) to biorę od znajomych dwukrotność kosztów paliwa a od obcych trzykrotność. Myślę że nie jest to zły przelicznik. Zdarzają się oczywiście również takie przypadki że biorę jedynie za spalone paliwo ale to najbliższym znajomym i sąsiadom.

#2185 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 06:33

Ceny usług rolniczych kolega wyżej rozwikłał moje wszelkie wątpliwości, dobry pomysł :D

panowie tak zapytam jeszcze z ciekawości ile w waszych stronach wołają za usługę kosiarka rotacyjną?

Edytowany przez Kondziu1832, 26 wrzesień 2012 - 06:36.

#2186 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 26 wrzesień 2012 - 08:47

Ceny usług rolniczych ja biore 130zł na godzine za 185cm

#2187 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:50

Ceny usług rolniczych 150 hektar

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2188 Share zetorek7211

zetorek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:51

Ceny usług rolniczych ja za kosiarke rotacyjna biere 150 zł kosząc zetorem 7211, a ile tak mniej a więcej za kopaczke elewatorową z 330

ja za kosiarke rotacyjna biere 150 zł kosząc zetorem 7211, a ile tak mniej a więcej za kopaczke elewatorową z 330

#2189 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 21:15

Ceny usług rolniczych Za użyczenie RCW na dobę 200.
Kilka osób chciało abym im zaorał pola, ale odmówiłem - w orce swoich 24ha złamałem dwa lemiesze i dwa pokrzywiłem. Jak bym krzyknął z 150/mth to by mnie wyśmiali, więc wolałem nie zarobić aby nie dołożyć.

#2190 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 29 wrzesień 2012 - 23:19

Ceny usług rolniczych ile brać za orkę ursusem c-360 + UG 3 i od siewu ursus 360 + poznaniak 5 oraz od uprawy ursus c-360 + agregat uprawowy 2,2m ,za godzinę lub od 1ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2191 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:29

Ceny usług rolniczych Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na interesujące mnie pytanie. Otóż chodzi mi o ugniatanie kukurydzy na pryźmie ciągnikiem 100 KM. Jak można odnieść się do pracy, w wymiarze godzinowym najlepiej? W jakiej cenie można taką pracę przedstawić?

#2192 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 12:17

Ceny usług rolniczych firmy robiące usługę cięcia w moich okolicach liczą sobie ok 900 zł za cięcie hektara i przywóz i biorą dopłatę100zł za uformowanie i ugniecenie pryzmy.

#2193 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 12:24

Ceny usług rolniczych Dziękuję za szybką odpowiedź

#2194 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 październik 2012 - 13:02

Ceny usług rolniczych czy wiadcząc usługę ponosimy jakąs odpowiedzialnosc za uprawę klijent straszy sądem bop mu kontrola nie przeszła w ekologi bo aronie pousychały, aronie rosły na klasie 6Zet a usługa to talerzowanie międzyrzędzi talerzówka zostawiała bruzdkę obok rzedu aronii które po 8 latach jak rosną mają po max 30-60cm wysokosci i tak są na wpół suche, 3ci rok z kolei ta usługa a wielki raban bo kontrola nie przeszła czy szukać juz adwokata hehe

#2195 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 październik 2012 - 13:12

Ceny usług rolniczych Powedz gosciowi zeby sie opamietał :) Ty mozeszm iec problem jedynie ze skarbówka nic wiecej ale to i tak moze byc nie mało :( Przeciez chciał talerzówke to mu zrobiłes talerzówka jakby chciał glebogryzałka to bys mu zrobił itd.

#2196 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 październik 2012 - 15:42

Ceny usług rolniczych

czy wiadcząc usługę ponosimy jakąs odpowiedzialnosc za uprawę klijent straszy sądem bop mu kontrola nie przeszła w ekologi bo aronie pousychały, aronie rosły na klasie 6Zet a usługa to talerzowanie międzyrzędzi talerzówka zostawiała bruzdkę obok rzedu aronii które po 8 latach jak rosną mają po max 30-60cm wysokosci i tak są na wpół suche, 3ci rok z kolei ta usługa a wielki raban bo kontrola nie przeszła czy szukać juz adwokata hehe

szanowny kolego. To po 8 czy tam 3 latach on cię jeszcze straszy sądem?

#2197 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 październik 2012 - 16:35

Ceny usług rolniczych w tym roku miał kontrolęi nie przeszło, a ta plantacja ma 8 lat a drzewka mają po 30-60cm tak to wygląda na 6tej zet, a są w nowym pakiecie od 3 lat, i już 3ci rok robię usługę talerzowania w międzyrzędziach i poprzednio było super bo tanio i szybko a w tym roku kontrola nie przeszła to moja wina bo pousychały bo niby kozonki popodcinało, gdzie w poprzednich latach tak samo robiłem i się podobało a plantacja bida z nęndzą same badyle tak było od 3 lat to mnie nie dziwi nawet że nie przeszło, a teraz jak dopłaty przyjdzie oddawac za 3 lata do tyłu to szuka winnego

Powedz gosciowi zeby sie opamietał :) Ty mozeszm iec problem jedynie ze skarbówka nic wiecej ale to i tak moze byc nie mało :( Przeciez chciał talerzówke to mu zrobiłes talerzówka jakby chciał glebogryzałka to bys mu zrobił itd.

Włanie jak to jest z tym skarbowym co może a co nie to wystarczy byc na podwójnym krusie czy się rozliczac, a tak bez niczego to jakie kary?

#2198 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 październik 2012 - 18:56

Ceny usług rolniczych No niestety jesli cie podskarży to skarbówka ma prawo naliczyc do 5lat wstecz zaległy podatek vat i dochodowy plus odestki ustawowe od tych sum przez cały okrews teoretycznego zalegania. Co do wartosci usług to moga naliczac powiedzmy tylko to do czego sie przyznasz lub beda szukali jakichs dowodów na to ile zrobiłes usług w tym okresie. Nie wiem jak to wyglada w takiej sytuacji bo mam doswidczenei ale w innym przypadku nie usług tylko towarów. tu mysle ze jakby co to warto isc na układ i powiedziec ze powiedzmy kilak godzin temu i tamtemu zrobiłem i tyle. wtedy dochodowego raczej nie bedzie jedynie vat ale to tez nie duze kwoty no i jeszcze grzywna :( Ale patrzac na to ze nie bedzie to w tysiacach uszczuplenie skarbu panstwa to nie bedzie to doktliwa sprawa jesli nawet bedzie.

#2199 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 03 październik 2012 - 21:06

Ceny usług rolniczych Panowie, ile za koszenie kukurydzy na ziarno bizonem Z056 z przystawką z docinaczem. Dodam że docinacz rypie przy samej ziemi, ładne równe pole zostawia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2200 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 październik 2012 - 08:58

Ceny usług rolniczych Chciałbym prosić o namiary na usługi holmerem, ropa na terenie małopolski lub ościennych woj, możeby dojechali ? Ile u Was biorą za wykopanie 1 ha