kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

kat    113
Napisano (edytowany)

Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost

Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/

 

 

 

Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło laugh.gif . Więc zakładam ponownie.

Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....

Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ten temat lepiei pasuje tu http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showforum=13

 

Ja za prasowanie biorę 110zł/h. Kosiarka to chyba jest po 90-100 zł/h


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Chyba jednak lepiej tutaj. Bo usługi to jednak dla niektórych gospodarstw poważniejsza sprawa finansowa. A poza tym to "szefostwo" stwierdziło że lepiej będzie tutaj :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

U mnie(północne mazowsze) jest mniej więcej tak:

-kombajnowanie: bez sieczkarni 170-200zł/h z sieczkarnią 220/240zł/h

-prasowanie: kostkująca 80-110zł/h belująca(z ładowaniem, owijaniem i folią)25-30zł/bela

-beczkowóz: 4000l. 30zł za beczkę

Oranie, talerzowanie itp na usługi praktycznie nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja za sianie kukurydzy siewnikiem Optima NT 6 rzędów z redlicami talerzowymi i nawożeniem biorę 100 zł bez nawozu i 120 zł z nawozem za hektar

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=11719

 

Za belowanie słomy prasą zmienno-komorową Vicon RV-1901 biorę 5 zł od beli 1,20 to wychodzi ponad 200 zł/h jak dobre stajko. Za bele 1,8 srednicy to 12 zł, również na godz wyjdzie ponad 200 zł

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=11253

 

Natomiast za kombajn CWS 1450 z hederem 4,7 m około 300-350 zł za godzinę (nie wiem ile w tym roku)

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=11275

 

Wszystkie ceny są do uzgodnienia i zależą od wielkości pola itd. :lol: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Zapomniałem: siew kukurydzy z nawozem 100 lub 130zł(siewnik 4rzędy, jaki to nie powiem)(co ciekawe obydwa cenniki mają jednakowe wzięcie)

bez nawozu 70 lub 100zł za ha

Zbiór kukurydzy na kiszonkę: sieczkarnia 4-rzędowa(JD, NH, Mengele i inne) bez przyczep 350-400zł, z 1 przyczepą 420-450, z dwoma 450 do 500zł/ha, przyczepy to głównie samozbierające lub rozrzutniki(przeważnie 6t lub 8t z zakładkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

w tamtym roku prasowanie z224/2 100zl

pryskanie 25zl beczka 400litrow

a teraz to sie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Orka

Ursus 1224 + PHX 5 140 zł/ha

 

Siew

Ursus 1224 Kuhn + Hassia 120 zł/ha

 

Omłot

MF 30 600 zł/godzine efektywną

Bizon Z056 240 zł/h

Bizon BS 5110 210 zł/ha

 

Prasowanie (sznurek mój)

Zetor 7211 + Mascar 2120 5 zł/szt

Zetor 7211 + Krone KR130 5 zł/szt

 

Rozsiew nawozu

Zetor 7211 + Amazone 15 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Kombajn 200zł/h

prasa kostka 100zł/h

Ciągnik z przyczepami 50zł/h

cyklop 45zł/h

rotacyjna 100zł/h

 

ziemie od IIIa do VI klasy

 

Powiedzcie mi ile mogę brać za orkę i talerzowanie. W zestawie Valtra N111 z Ibisem XL 3+1 lub Aresem T 3m ( lub jeszcze do aresa zaczepiony siewnik który wysiewał by poplony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

w tamty roku

 

kombajn bizon z056 220zł/h bez sieczkarni 250zł/h z sieczkarnią

 

prasa kostkująca sipma 100 zł/h

 

innych usług nie robimy tylko teraz jak sie trafi ''fucha'' zetorem z ładowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Bizon Z056 240 zł/h

Bizon BS 5110 210 zł/ha

dlaczego nie odwrotnie???

MF 30 600 zł/godzine efektywną

musze przyznac ze ta cena jest astronomiczna :lol: ;)

medionem 310 ojciec liczy 400 zl/h z sieczkarnia, lub 370 zl/h bez sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

W przypadku MF na 1 ha wyjdzie Ci ok 230 zł średnio, bo w jęczmieniu mniej, a w pszenicy czy pszenżycie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Mozliwe ze bede mial u sosiada do zrobienia okolo 100 balotow i teraz wlasnie mam prosbe napiszcie ile kasy brac od balota czy na godzine prosze o gorna i dolna stawke


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

U nas spółdzielnia za koszenie John Deerem dokładnie tym http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=22135 bierze 300zł za/h nie wiem dokładnie jaki heder. Za koszenie Bizonem Rekordem 240zł/h (prywatny rolnik). Prasa mała kostka 120zł/h ciągana zetorem 7211. Tyle wiem.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
Mozliwe ze bede mial u sosiada do zrobienia okolo 100 balotow i teraz wlasnie mam prosbe napiszcie ile kasy brac od balota czy na godzine prosze o gorna i dolna stawke

u nas 5-6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
Mozliwe ze bede mial u sosiada do zrobienia okolo 100 balotow i teraz wlasnie mam prosbe napiszcie ile kasy brac od balota czy na godzine prosze o gorna i dolna stawke

 

ja biorę po 10zł od beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

taka stawka w okolicy więc nie będe odstawał. ale do tegoroku w tej cenie ładowałem klijentowi bele na przyczepki. żadko mi się zdaża żeby ktoś chciał tylko zbelować. ale w tym roku za 52 bele siana policzyłem klijentowi 500zł. wiadomo, ze upuscik musi być. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5
Mozliwe ze bede mial u sosiada do zrobienia okolo 100 balotow i teraz wlasnie mam prosbe napiszcie ile kasy brac od balota czy na godzine prosze o gorna i dolna stawke

 

Za owijanie na siatke balota 120x120 sąsiad bierze 7.5 zł (z siatką)/szt. Na sznurek będzie pewnie ok 7 zł/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

za 7 zł to się nie opłaca prasy ciągnąć na pole. ja biorę 10 za siano i słomę. kilka lat temu jak najmowałem to też placiłem po tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

widze ze u was ceny nie sa takie wysokie za prase. u nas za prase trzeba zaplacic 15 zl a za zaladunek balota 5 zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

Ceny przez Was przytaczane wahają się między 5-15zł, zależy to na pewno od dostępności usług i areału, ale i tez typu prasy i ciągnika i nie chodzi o samą wielkość beli, bo równie ważna jest intensywność prasowania.

W mojej okolicy jest to np. 7 zł za bele 1,2x1,5 prasą pasową mocna ubitą więc chyba tanio?


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazowszanin    3

U mnie to wyglada tak;

Kombajnowanie ZO56 bez sieczkarni 220zl

Prasa Z224+C360 100zl za h(sloma siano)

Prasa RF121 + zetor7211 110zl za h (sloma siano)

Praca przy sianokiszace (Prasa RF121 +zetor7211 i Tekla owijarka z MF255) biore 12zl za sztuke, jesli dochodzi do tego MTZ z turem Wtedy biore 15zl za sztuke

Wywozenie szamba beczka 4300l z zetorem biore 30zl za beczkie

Ladowanie burako cukrowych MTZ z turem ok100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj