kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

sydney    32

Te paliwo z czarnego rynku jest lepsze niż z kazdego naszego CPN, żadnych dodatków tylko ropa w czystej postaci taka jak parę lat temu. W nazych stronach w zimę można było poznać kto na nim jeździ bo reszta stała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

koledzy po ile bierzecie za wywóz obornika Rozrzutnikiem metal - fach ( 8 T ) + ciągnik zetor forrtera 105 i wywóz szamba chodzi mi od beczki Meprozet pn 60\4 + zetor forrtera 105 i prasowanie sianokiszonki i owijanie i prasowanie siana chodzi mi ile będziecie brali w tym roku od Beli i ładowanie turem i ładowanie cyklopem obornika cięcie kosiarką potinger novadisc 265 + zetor forrtera 105 i orka zetor forrtera 105 + Akpil 4 x 35 Województwo Mazowieckie

Edytowano przez jacek456788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Koledzy ile bierzecie za siew kuku bez nawozu, 6 lub 8 rzędowym siewnikiem?

Edytowano przez Grzenio

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Koledzy jak myślicie po ile powinienem brać za ha siania kukurydzy siewnikiem 4 rzędowym bez podsiewacza (mechaniczny Feldherr). W poprzednim roku brałem po 50zł od woreczka 50 tys. ziaren u siebie we wsi i po 60 zł na wyjazdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Pytanie ile można liczyć za wywożenie gnojowicy beczką 10 tyś litrów?? Za takie małe 4 tyś biorą 130 zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Za siew QQ biorę w tym roku po 150 od ha miałem brac po 160 ale nie mogłem sie dogadać z kolegami siewnik 4 rzędowy bez podsiewacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Sąsiad beczką 8400l bierze 170zł/h.Jutro jadę na usługę wożenia obornika gość bedzie nakładał a ja aby rozwoził na pole Zetorem5211 z rozrzutnikiem 4t,pole blisko domu.Ile wziąść za taką robotę?brać od rozrzutnika,czy od godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

Witam . Koledzy zamierzam świadczyć usługę siania zboża agregat i siewnik 3M z Meprozetu + Forterra 135 wstępnie zgodziłem się na 200 zł/h. jak myślicie jaka to jest cena ?

 

http://www.agrofoto.pl/files/file/Cennik.pdf co myślicie o tym cenniku? Fakt jest z 11 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Mam do wapnowania w tym roku ok 6ha ziemi ornej. Zdecydowałem się, że ktoś zrobi mi to jako usługę. Zakładająć, że trzeba będzie dać ok 4,5t wapna węglanowego na ha, oraz biorąc pod uwagę, że pole jest w trzech kawałkach oddalonych od siebie o ok 100m ile powinna wynośić uczciwa stawka za taką usługę? Chetnie przeczytam wasze uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Moim zdaniem 200zł zł za ha to jest optymalna cena dwie strony powinny być zadowolone. Powiedzcie panowie jak na ten rok kształtuje sie cena prasowania ??? ja myślę 16 zł za belkę 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W tamtym roku rozwoziłem wapno sąsiadowi (około 25 ton) i w zamian dostałem około 2,7 ha koniczyny do ścięcia i zabrania.

Co do prasowania to w tamtym roku za kostkę brałem 140zł/h. W tym jeszcze nie wiem ale podejrzewam ze około 160


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

Koledzy po ile bierzecie za Roztrząchanie Obornika Rozrzutnikiem (8T) wywóz szamba Beczką 6000 l i za prasowanie siana i słomy i za sianokiszonki jadąc całym zestawem ile w tym roku będzie brali prasa sipma 120-120 cm Wojwództwo Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

U mnie w północnej wlkp za siew kukurydzy razem z nawozem siewnikiem 6-cio rzedowym gościu brał 130 zł za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas w tamtym roku za robienie sianokiszonki w kulkach brali 35zł i to po znajomości, a prasa bez noży. Ja sie zastanawiam ile samemu brać ponieważ w tym roku posiadam swój zestaw. Dodam że trzeba samemu było zwozić sprasowaną bale. My posiadamy komplet i chcemy razem ze swoim sprzętem zwozić i ustawiać.

Ile brać za taką usługę?

Ciągnik z turem:

ciągnik z owijarką

Ciągnik z prasą z nożami

Ciekawiła by mnie cena każdej usługi osobno bo różnie ludzie chcą:)

Za prasowanie słomy JD płaciliśmy 10zł od sztuki jak dużo było to 9zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W mojej okolicy w tym roku wszyscy rolnicy którzy mają siewniki do kukurydzy 4 czy 6 rzędowe biąrą tyle samo, czyli 140zł z podsiewaczem

(bez podsiewacza może z dychę taniej ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Panowie, powiedzcie mi jak u Was z cenami sadzenia ziemniaków sadzarką 2-rzędową? W przyszłym tygodniu sąsiad ma mi sadzić prawie 2ha, ale jeszcze nie powiedział ceny, a ja nie wiem czy mam się targować czy nie :D


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Panowie, ile brać za orke c4011+ pług 2 skibowy za godz, i jaka jest +/- wydajność takiego zestawu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@ValtraN82 ja ZA SADZENIE ZIEMNIAKÓW sadzarką polską s 211/2 biorę 80,-/każda sadzarka-jak większe ilości(ponad 0,5 hektara)schodzę do 70,- za sadzarkę(w sadzarkę wchodzi +-400kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj