kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

dexterek    83

witam! a ja mam pytanie odnosnie transportu zboza. ile trzeba zawolac za tonokilometr? sprzet transportujacy to: JD 6920 + 2x wielton 12ton. odleglosc to ok 25km. droga powrotna tez podlega oplacie czy to juz moj koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

mi jak transportowali to płaciłem tylko za kurs do celu. powrót klienta nie interesuje.. u mnie się płaci w granicach 3-5 zł za km. wiem że duża rozpiętość cenowa ale niektórzy tak się cenią...


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to co to za biznes jak powrót bez płatny !!!!!!! kazda jedna firma transportowa liczy kursy w obie strony chyba ze trafia sie im ładunek powrotny ale to i tak licza wtedy wiecej niz połowe całego kólka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

ile w tym roku bedziecie brać za żniwa od godziny czy hektara i w jakich cenach z góry dziękuje za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Czy cena za koszenie NH tc5050 300zł za godzinę bez sieczkarni i 330zł za godzinę z sieczkarnią woj. łódzkie to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

nie wiem jak z wydajnością NW 5050 ale czy nie warto by na hektary sobie liczyć ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasowanie słomy prasą vicon rv 2190 od 8 do 14 zł/balot.

 

Cena zależna od wielkości balota oraz czy z sznurkiem, czy bez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budziol1988    0

Panowie powiedzcie mi ile brać za prasowanie słomy prasą NH br7060 (zmiennokomorowa 90-150 z rotorem i nożami)?

Wcześniej prasowałem simpą ze stałą komorą i brałem 140 w słomie, 145 w sianokiszonce za godzinę. Teraz myślę czy 150 PLN za 120-ki i 160 PLN za 150-ki za godzinę, a 170 za 120 w sianokiszonce z włączonymi nożami będzie ok, czy w szczególnie w przypadku słomy to i tak nie za mało? Siatka oczywiście klienta. Zastanawiam się nad ceną za balot, ale w mojej okolicy zawsze obowiązywała stawka godzinowa i nie wiem czy cena za sztukę przejdzie, choć na pewno lepiej bym na tym wyszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9    0

Witam panowie.Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem i chcę żeby mu wywieźć obornik na pole.Mój zestaw to valtra n101 i polmot warfama 8ton,ciągnik mój z cyklopem.I teraz pytanie ile kasować za załadowanie i wywiezienie obornika.Ja myślałem z tatą o 35zł od zestawu.Powiedzcie mi czy to drogo i jakie ceny są w waszym regionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9    0

Dzięki za stronę.No właśnie chyba powiem mu minimum 40zł od zestawu.Będzie miał tego około 15 rozrzutników i pole ma przy samym domu.Czekam może inni jeszcze coś doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Wg mnie to 50 powinieneś wziąć :) Przecież jest porównanie do beczkowozu i ja za beczkę 5000 l biorę po 40 a mam MF 3060 który nie spali mi dużo w takiej robocie a czas to pieniądz więc jeśli masz oszczędny sprzęt to lepiej zarobisz ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9    0

No sprzęt to mam oszczędny ale to dobry znajomy i nie będę z niego zdzierał i 40 biorę.I mam jeszcze dwóch klientów to wezmę od nich po 45 bo tata z nimi dzisiaj gadał i się za taką stawkę zgodzili.Dzięki panowie za rady i stawkę już ustaliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a powiedzcie mi koledzy ile trzeba brać za godzinę gruberowania gruberem o szerokości 2.6m i ciągnikiem NH TD5050 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

nie wiem jak z wydajnością NW 5050 ale czy nie warto by na hektary sobie liczyć ??

 

Nie. A czemu bo powiedzmy masz kombajn o średniej wydajności 1 ha/1h i przyjdzie ci pole mega urodzaju i będzie dusić kombajn i co? W plecy jesteś. Natłukłeś godzin spaliłeś paliwa a policzyłeś za ha. Czas jest jak najbardziej miarodajny bo spalisz zawsze to samo no powiedzmy + - 1,5 litra. A hektar? mozesz kosić pol godziny godzine albo dwie

 

Prasowanie Sipma Z-224 i MTZ 82 130zł/h

Fortschritt E-514 godzina koszenia 260zł. z szarpaczem 280zł A inny kolo 400 liczy bez akurat bo ktoś go weźnie będą woleli poczekać za tym co 150 mniej weźnie

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Czesiu ma racje, jak dostaniesz pole wyległego zboża to wtedy zrozumiesz, że jak kosić to tylko na godziny.

U mnie koleś malutkim jankiem jeden ha wyległego żyta 2h młucił, gdzie normalne pole młuci w około 1.20h a kasował 250zł/ha :D B)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekkol    0

koledzy mam pytanie: Chcę robić usługi koszenia zboża kombajnem u innych rolników. Co muszę zrobić, czy muszę to zgłosić do US? Mam własny kombajn, jestem rolnikiem ryczałtowym.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Musisz ustalić cenę i zapisywać klientów żeby nie zapomnieć go kogo jechać :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Joskin 5000ME+ Zetor 8011 90zł/h (skr tyle brał)

 

Joskin 8400Me+ Renault 75-34 40zł od beczki (kuzyn)

 

Belowanie ursus 914 + class 44 15zł od belki.

 

Koszenie kukurydzy sieczkarnią John Deer 5720 500zł/ha, jak słaba qq to znajomy liczy od przepracowanej mtg i wychodzi taniej. :rolleyes:

 

PODLASKIE

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj