kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

zależy jakim ciągnikiem jeździsz pryskać. Ja za c-330 +opryskiwacz 400l biorę 30zł za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Ceny sznurka u mnie wahają się w granicach 34-36zł za 2000 metrów i nie wszędzie można go dostać a w zeszłym roku kupowałem nawet po 25zł. Za prasowanie w tym roku zestawem C-360 i Claas Markant w granicach 160zł na godzinę jeszcze zależy jak paliwo będzie kosztować i sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian00    0

Widzę że kolega adam z bliskich mi stron. Tylko że sezon już się zaczął więc nie wiem na co chcesz jeszcze czekać:)

W zeszłym roku brałem po 140/h ale o ile tańszy był sznurek i ropa była trochę tańsza.

Szczerze to ludziom nigdy nie dogodzi, gadają, że pomału jeździ i dużo bierze, a jak mówię że policzymy na belki (i oczywiście wychodzi więcej na belki) to klient mi mówi że trzeba prasować z głową jak chcesz brać od belka heh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ursus 3512 + sipma 224/1 w tym roku 140zł/h. W tamtym było po 120

Wy macie problem ze sznurkiem?? U meni cena jest po staremu i nie ma problemu z dostaniem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bela, beli nie równa, zresztą jest różnica jak się prasuje ciągnikiem 60, a 120KM. tongue.gif Proponuje aby przy cenie za belę pisać, jaka prasa i jaki ciągnik. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu724    0

NO wiadomo ze roznica jest ;D zetor 7245+ Prasa Metal-Fach Z - 562 zetor ma 74km ;p a i jak sciskacie na zarobkach na maksa czy troche popuszczacie maszynke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja w zeszłym roku za belki 120x120 brałem 10 zł a tym myśle żeby brać 12 bo jednak paliwo podrożało... Zestaw to ford 4610(ok 65KM) + gallignani rb22. Co do zbicia to zależy ale zazwyczaj na 2 lub 3 stopniu. Zależy kto jak chce bo niektórzy prosili żebym zmniejszył zgniot bo nie mogli szpilą podnieść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Ja biorę 18zł od bala, owijanie siatką, prasa Vicon z trzystopniowym zbiciem i nożami, do tego ciągnik 125 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1211    0
Napisano (edytowany)

Prasa New Holland BR 7060 + Zetor Forterra 11441 (moja siatka) prasowanie słomy bela 120x120 12zł, bela 120x150 15zł, prasowanie sianokiszonki bela 120x120 cały zestaw prasowanie, owijanie, załadunek 30zł/sztuka. Jak na razie pierwsi klienci zadowoleni z jakości i ceny :rolleyes:

Edytowano przez przemo1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Przemo1211, nie dziwię się ,że są zadowoleni bo naprawdę dobrą ofertę zrobiłeś na sianokiszonkę. Jak widzę, że niektórzy za taką usługę cenią sobie po ok. 50zł balot to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a po ile myślicie kosić w tym roku zboża (z sieczkarnią i bez) a po ile rzepaki? 400zł od hektara czy mniej?

 

po ile będzie chodziło talerzowanie? 100zł od hektara?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przyjęło się 250 zł + koszt paliwa. Bez sieczkarni to średnio kombajn spali 12-15 litrów na ha, z sieczkarnią 15-18. Za rzepak doliczałbym, jakieś 20-30 złotych do hektara. Chociaż jak porozmawiać z kimś kto jeździ dużo po usługach to ma jednolitą stawkę, a jedynie za kukurydzę chce więcej, bo przystawka z docinaczem, która swoje kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u nas juz w zeszłym sezonie cena była 350zł za ha, a paliwo było po 4zł, w tym roku obawiam się ze trzeba będzie wypłacić owe 380 jak nie 400


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

mam pytanie kosiłem u gościa 2.5 ha zajeło mi to około 3.5 i się zastanawiam się czy jak 400 zł to nie bedzie za dużo paliwo i sprzęt mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widać Jacku co kraj to obyczaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Belowanie sianokiszonki Pronar 82A + Warfama Z543, zwózka i owijanie ciągnikiem i folią usługodawcy 45 zł za belę (właściciel tylko grabi) ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajo    1

jestem nowicjusz wiec na starcie zapytam się ile pali ON c-360+kosiarka polska (1,65m) ???? mam fuszkę u faceta 7ha do zjechania ....jak go kasować za godzinę(jak tak to ile? ) czy od hektara(jak tak to ile?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

czyli bez folii jakieś 35 zł

 

Tak, Folia na jedną belę kosztuje +- 10 PLN ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zalezy jaka bele :) i po ile folie kupisz. u mnie na belki po prasie case z rolki nie zrobie wiecej jak 22-23belki a po sipmie robiłem nawet 28 :) ja w tym roku biore po 42zł za komplet z moja folia i siatka klinta tylko ciagnik i przyczepy. w ubiegłym było po 40 ale folia podrozała i paliwoko wiec te 2 zł podniosłem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj