kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

kat    113

Ile mogę wołać za prasę rolującą(Valtra+Sipma)? 140zł/h nie będzie za drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja w tamtym roku kasowalem za rolujaca sipme po 130 zl plus sznurek za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4
Ile mogę wołać za prasę rolującą(Valtra+Sipma)? 140zł/h nie będzie za drogo?

Moim zdaniem to wprost przeciwnie. Sam parę postów wczęśniej pisałeś, że za kostkującą wołałeś 120zł/h. A Valtra ma znacznie więcej konikówi podejrzewam wydajność tego zestawu do C-360+Z-224 będzie jak porównanie helikoptera z odrzutowcem :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas za zwijającą + 90KM biorą po 120zł/h. Za kostkę tyle brałem bo była to jedna z ostatnich w okolicy :) .

No nie wiem czy tak wydajnie da się jeździć. W końcu to Sipma. Wczoraj w godzinę zrobiłem 25balotów siana. Jechałem na max wydajności prasy więc nie wiem czy aż taki wydajny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Ja wziąłem 43 za sztuke i koleś był zadowolony :) A jeden bierze 35 :) Ale te bele nie przypominają beli :)

ale folia twoja i siatka też ??

 

u nas koleś bierze 40 zł od beli bela przeważnie 135x120 ( mogą być i większe :)) zestaw MF 3125 + krone vario pack 1500 - do owijania ursus 2812 ( albo ten większy) + owijarka mascar 5100 , i do zwożenia MF 6160 ( chyba ) + dwie platformy .

 

 

Jak myślicie czy to drogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

moja folia i sznurek. A zestaw masz konkretny.... :) U nas L85+ Welger rp200, 3512 + laweta (12sztuk + 2 warstwa jak trzeba) i 330 + zwykła owijarka.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Właśnie koledzy ile w tym roku można kasować za kombajn. W tamtym roku kasowałem po 200zł za godzinkię. A w tym??? Jak myślicie?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja za mniej niż 240 zł za h nie pojade , nie zależy mi w tym roku na usługach , bo kombajn już zdążył się dwa razy spłacić :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ja tez jak 250 zl za godzine nie dostane to pewnie nie wyjade kosic ale to jeszcze sie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U nas za CWS-a 1450 krzyczymy w tym roku 450 zł. Taniej nie jedziemy, niech stoi, paliwo tak posżło że hej.

 

Za prase Vicona około 300 zł/h czyli około 6,50 zł/belkę 1,2 m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

widzę że w tym roku każdy chce jechać po kosztach a zarobek?????

myślę że KOMBAJN to powinien kosztować jakieś 0,5 tony zboża wtedy by to była cena adekwatna do zysku no i oczywiście jakaś opłacalność z usługi by była za 250 PLN/h to nawet nie warto kombajnu odpalać niech sobie postoi = na dłużej wytrzyma


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Właśnie ciekaw jestem ile zamierzacie brać w tym roku za kombajn? Chodzi mi o rekord lub super. Ja w zasadzie problemu nie będę miał gdyż zawsze patrzy się na to co ustala u nas "kółko" czyli spółdzielnia a koszę niewiele bo tylko po znajomych ale jestem bardzo ciekaw cen usług w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas Bizonem w tamtym roku się brało 200zł z sieczkarnią w tym niektórzy mówią ze będą brać po 280zł z sieczkarnią to jeśli cena NO utrzyma się taka jak jest ok 4.70zł/litr to nawet 300zł będzie za mało.

 

W sianokosy za belowania Sipmą Z244 braliśmy 160zł i to ludzie mówili że tak niedrogo w porównaniu do zeszłego roku ponieśliśmy się o 40zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

W tamtym roku kosiłem po 200 zł/h przy cenie paliwa 3,6zł/l , to w tym przy cenie 4,6zł/l będę brał 210 zł/h . Przy założeniu że kombajn pali 10-11 l/h cena będzie tak samo rentowna jak w zeszłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

zauważ nie tylko wzrosła cena ON ale też olejów i innych gadżetów, które rok rocznie trzeba wymieniać. Wzrosła też cena robocizny. Biorąc to wszystko pod uwagę myślę że powinno się zaczynać od 250 zł/ha


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja w zeszłym roku brałem po 300 zł od hektara czyli 2,3 metra polifosk,i w tym też chce brać tylko dwa metry polifoski 6.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

@Jankris - jakim kombajnem będziesz brał 210 zł za godzinę? Bo według mnie zamieniasz się w Caritas. Ja Suprem poniżej 300 pln za godzinę BEZ SIECZKARNI nie wyjeżdżam z podwórka, niech stoi i gnije niż ma straty przynosić. Pozdrawiam


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Powiem szczerze, że napisałem tak trochę prowokacyjnie, ponieważ niektórych poniosła troche fantazja w marzeniach, ile to chcieliby brać drożej za usługę, skoro paliwo będzie ich kosztowało 15 zł drożej niż w zeszłym roku. Myślę że i tak o wszystkim zdecyduje rynek. Myślę, że za Do 78 wystawię 220 i 230zł/h + vat (7%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a znasz ty się trochę na ekonomice???

bo kombajn powinien być rentowny - a gdzie tu koszty pośrednie - amortyzacja - no i ZYSK !!!!!!!

no i w tym roku to lepiej brać za ha a nie za h bo z tego co zauważyłem na polach po suszy to ha w 45min przelecę


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

ja za niżej niż 280 złotych na godzine z podwóka bizonem niewyjade, i wiem na pewno że będe miał robote, bo u nas na wiosce tylko ja jeżdze kombajnem na usługach i można powiedzieć, że mam monopol. Prawde mówiąc niemożna z ludzi zdzierać ponieważ , każdy jest rolnikiem jak ja i ma takie same problemu, a u nas to już będzie 4 rok szuszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jeśliby już tak trzymac się tej ekonomii, to pewnie wyszłoby na to, że połowa gospodarstw w Polsce przynosi tylko straty, a druga połowa wychodzi na zero.

Ja tam nie znam się na eksploatacji kombajnu więc nie chcę sie mądrzyc, ale myślę, że poczciwy Bizon to więcej niż 15 l na godzinę nie spali, licząc ON po 5 zł to mamy 75 zł + 35 zł dla operatora za godzinę. Czyli cena w granicach 250 zł/h to już moim zdaniem krzywdząca nie jest!

Jeśli ktoś uważa, że poniżej 300zł się nie opłaca to ja powiem tak, na pewno lepiej kombajn będzie się amortyzował stojąc w garażu i zarabiając zero zł 00gr !!!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Kolego, policz ile kosztuje utrzymanie kombajnu, my w zeszłym roku założyliśmy nowy silnik z "Rużopolu" a kosztował 6 tys. złotych, i powiedz kiedy ma się to zwrócić, jak tu ciągle coś innego a to łożysko, a to pasek a częsci za darmo nierozdają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak czytam i czasem nie cena przeraza. 280 zł/h za supra??? ;) tyle kosztował w tamtym roku BS z 5m chederem Rekord z 5m chederem 250 a super był po 200. W tamtym roku za 224/1 brałem po 110zł/h, teraz biorę 120zł/h.

 

PS nie biorę mniej jak 60zł :) po 30 zł to minie warto prasy przypinać :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj