Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd w JD 2130- elektryka

88 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 19 kwiecień 2012 - 18:53

Przedni napęd w JD 2130- elektryka nie wiem czy przypadkiem nie pod kabina za prawym ramieniem podnośnika od tyłu u mnie tak jest
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd w JD 2130- elektryka Dzisiaj, 16:59
  •  

#42 Share michalo

michalo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 09:28

Przedni napęd w JD 2130- elektryka posiadam john deere 1640 i tez mam dwa kable podłączone nr.1to masa a nr.3 to plus.A moze ktoś wie jakie powinno być napięcie Volt na tą cewke

#43 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:30

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Witam chciał bym się dołączyć do wątku. otóż mam taki problem ze prąd dochodzi tylko do jednej cewki do jednej nie dochodzi wcale a do 3 tej samotnej po prawej stronie stojąc przodem do ciągnika jest 12v cały czas. myslę ze jest to wina sterownika bo przejrzałem instalacje i jest w porządku.Gdzie można nabyć taki sterownik ??? ewentualnie może macie jakieś wskazówki coś pominąłem??? będę wdzięczny za każda pomoc

#44 Share Przemek777

Przemek777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:34

Witam wszystkich jestem nowy, więc z góry przepraszam za wszystkie błędy jakie zrobię . Mam JD 2130 z hydraulicznym przednim napędem mam problem , ponieważ po odpaleniu i załączeniu przedniego napędu wycieka olej tak jakby ze środka piasty koła,od środka wygląda jak :zaworek bezpieczeństwa:. i działa trochę anemicznie. Przy tylnym prawym kole obok filtra oleju przy skrzyni znajduje się jakby przekaźnik do którego dochodzą trzy przewody jaką to spełnia funkcje,i w którym powinien być prąd a w którym masa .Może ktoś ma schemat układu elektrycznego bo jak włącze wsteczny to pali mi tz. kontraktron na płytce przy wajsze zmiany biegów przud, tył.I schemat hydrauliczny, z góry dzięki wielkie podrawiam Przemo

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 24 czerwiec 2015 - 23:36.

#45 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 11 luty 2014 - 10:22

Przedni napęd w JD 2130- elektryka wstaw zdjęcia , będzie łatwiej !

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#46 Share Przemek777

Przemek777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:37

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Dzięki za niezwykłą myśl, i nie mam obory i gospodarki za pół miliona jestem zwykłym rolnikiem, napisałem by ktoś pomógł lub wyjaśnił mi jak usunąć te usterki.

#47 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 luty 2014 - 13:30

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Niby jak sobie to wyobrażasz? Myślisz, że tu na forum mamy szklane kule i widzimy co dzieje się z Twoim ciągnikiem? Jak chcesz, to mogę Ci pomóc. Przyjadę i Ci to naprawię.

#48 Share kocio1986

kocio1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 luty 2014 - 10:21

Witam kolegów po raz kolejny, dalej mam problem z Jelonkiem, tym razem została się już tylko instalacja elektryczna, hydraulika opanowana i uruchomiona. A mianowicie wymieniłem całą wiązkę która idzie pod maską, od napędu i pozostałą, wszystko działa poza napędem, ostatnio kupiłem nawet sterownik i całą instalacje, włącznik kołyskowy wyjętą prosto z traktora, i nic to nie zmieniło, objawy są takie same jak w mojej: po podłączeniu sterownika, na trzech przewodach do cewek z przodu, jest +12V cały czas, to samo jest na przewodach trzech idących do wyłącznika ciśnieniowego pod kabinę obok sterowania podnośnika, i na włączniku kołyskowym. W środku gdy zdjąłem boczek, widać tą grubą wiązkę i cienką do sterownika, pierwsze trzy kable z grubej wiązki są wpięte do wiązki od napędu, i u mnie to jest Tak:
http://imageshack.co...2/4959/9cyh.jpg
kabel biały z czarnym paskiem, idzie do włącznika kołyskowego (nr 1 na rysunku) i jest zrobiona z niego zwora do jeszcze jednego wtyku na włączniku, na kablu nr 2, jest cały czas napięcie jak i na czerwonym na włączniku, biały z brązowym paskiem bez koszulki idzie z instalacji i wchodzi do włącznika na środek koło czerwonego +12, a w instalacji idzie do kostki od płytek przy lewarkach i łaczy się z cienkim brązowym od płytki z lewej strony (siedząc w kabinie) przewód nr 3 idzie do włącznika kołyskowego obok przewodu nr 1. Domyślam się że przewodem nr 1, i nr 3, powinien iść sygnał z prądem, dopiero po przełączeniu włącznika kołyskowego w odpowiednią strone?? bo u mnie gdy tylko wepnę sterownik, na tych kablach jest cały czas napięcie +12, i nie ważne czy odepnę kostki przy lewarkach czy nie. Może ktoś orientuje się jak to działa, albo posiada jakiś schemat, jak powinno być podłączone, proszę o pomoc, bo skończyły mi się już pomysły.

Tematy połaczone

Edytowany przez danielhaker, 24 czerwiec 2015 - 23:31.

#49 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 25 luty 2014 - 18:28

Przedni napęd w JD 2130- elektryka przerabiałem taka instalacje w jd 2130 , z kąd jesteś??? jak mierzysz napięcie,czym?? na podłączonych przewodach do cewek czy odpiętych??? napisz coś o obiawach ???

#50 Share kocio1986

kocio1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 luty 2014 - 23:48

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Kolego jestem z województwa łódzkiego okolice strykowa dokładnie, napięcie mierzę miernikiem, na odpiętych przewodach od cewek, objawem było że nie chodził napęd, spalone dwie cewki, zastąpiłem je uniwersalnymi 12V masa podpięta pod śrubki, i gdy dołoże tylko plus na krótko to wszystko działa, nie chcę podłączać kabli do cewek skoro jest na nich napięcie bo otworzą się wszystkie i jeszcze coś puści. może muszą być oryginalne cewki. Podaj kolego adres mailowy, to podeślę ci opisy, bo zrobiłem u siebie, każdego kabla, co robi, i w które miejsce wchodzi do sterownika. A powiedz mi jeszcze kolego na sprzęgle jest wyłącznik dochodzi do niego przewód z kostki od lewarków, z prawej strony( niebieskie kable na płytkach) a drugi jest podłączony do masy. ten wyłącznik musi być otwarty, i dawać masę na kostki a podczas wciskania sprzęgła odcinać masę, czy na odwrót

dodam że kostki są w 100% sprawne, i wyłącznik ciśnieniowy pod kabiną też ponieważ wlutowałem nowe kontaktrony i teraz działa elegancko i reaguje na pole magnetyczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 26 luty 2014 - 08:07

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Janek92924@wp.pl teraz ide do pracy to wyslij mi to wszystko a koło 18 postaram ci sie pomóc na ile bede potrafil.Pozdrawiam

#52 Share kocio1986

kocio1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 luty 2014 - 23:57

Przedni napęd w JD 2130- elektryka kolego jutro napiszę Ci co siętam dzieje, dotarł do mnie ten katalog techniczny i trochę jest pokazane instalacji, i zasady działania przedniego napędu

#53 Share kocio1986

kocio1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 23:22

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Jeśli ktoś potrzebuje pomocy z Tą instalacją to pisać bo udało mi się rozgryźć wszystko, łącznie z podłączeniami

#54 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 11:34

witam a ja mam taki problem ze do przedniego zaworu  na przodzie nie dochodzi prad nie wiem od czego zaczac szukanie pomocy. hydraulika dziala ale naped juz nie

#55 Share dyrektor3

dyrektor3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 21:19

Members- jeżeli rozgryzłeś " tą" instalację daj opis jak działa, ja mam podobny problem w JD 2130. Chętnie poznam Twoje doświadczenia w tej dziedzinie.

#56 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 13:14

a jak sie obiawia twój problem?

#57 Share dyrektor3

dyrektor3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 22:58

U mnie napięcie na wyłączniku kołyskowym jest, natomiast brak na cewkach. Wygląda jakby padł sterownik.

#58 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 15:02

Troche za pochopna diagnoza, prąd dochodzi do przełącznika kołyskowego ale czy z niego wychodzi na sterownik i dociera do sterownika??? może gdzieś jest przerwany przewód. czy czujniki na biegach działają poprawnie???

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

#59 Share dyrektor3

dyrektor3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 22:29

Sprawdzane, prąd z przełącznika  wychodzi i dociera do sterownika, natomiast z sterownika żaden prąd nie wychodzi. Jak sprawdzę działanie czujników na biegach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:44

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Dokladnie nie pamietam juz tej instalacji a schematy gdzies zapodzialem. Musisz dojsc po tych plytkach gdzie i kiedy powinien zwietac i sprawdzic przejscia. I chyba sterownik powinien miec zasilanie jeszcze.a Czujnik na sprzegle sprawdzales?

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych