rojewskib

JD 2130- Elektryka przedniego napędu

Polecane posty

sleny    1

U mnie napęd działa tylko jak rozgrzeje się olej i mam go włączonego to słabo podnosi podnośnik. Ostatnio nie wiem dlaczego ale zaczął lać mi olej z zaworu bezpieczeństwa (tak mi sie zdaje) na kole z lewej strony: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d663d77fe274c907.html. Wiesz może co by było przyczyną?

Edytowano przez sleny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommysz    0

U mnie napęd działa tylko jak rozgrzeje się olej i mam go włączonego to słabo podnosi podnośnik. Ostatnio nie wiem dlaczego ale zaczął lać mi olej z zaworu bezpieczeństwa (tak mi sie zdaje) na kole z lewej strony: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d663d77fe274c907.html. Wiesz może co by było przyczyną?

 

nie wiem bo nie rozbieralem jeszcze tam i mam nadzieje ze nie bede musial....a jak sie rozgrzeje ten olej to przednie kola ciagna ze potrafia zerwac czy tylko tak jak u mnie ze chcialyby ale nie moga;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Nadal mam problem z napędem w moim JD 3130, tzn. wywala olej z zaworu ciśnieniowego w napędzie, gdy obroty silnika przekroczą 1400 nie zależnie czy napęd jest włączony czy nie oraz czy traktor stoi w miejscu czy jedzie. Czyżby zawór był uszkodzony? Dodaje klika zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b81f0401c3f7515

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d663d77fe274c907.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b8084fa62fee900.html

Ps.

Nie mam jak sprawdzić zaworu tzn. z drugiej strony mam zaspawany ten zawór (poprzedni właściciel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommysz    0

Nadal mam problem z napędem w moim JD 3130, tzn. wywala olej z zaworu ciśnieniowego w napędzie, gdy obroty silnika przekroczą 1400 nie zależnie czy napęd jest włączony czy nie oraz czy traktor stoi w miejscu czy jedzie. Czyżby zawór był uszkodzony? Dodaje klika zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b81f0401c3f7515

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d663d77fe274c907.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b8084fa62fee900.html

Ps.

Nie mam jak sprawdzić zaworu tzn. z drugiej strony mam zaspawany ten zawór (poprzedni właściciel)

 

nie wiem dokladnie co to moze byc ale z tego co zdarzylem rozgrysc w tym ciagniku to pod kabina z prawej strony jest zawor ktory zamyka sie i nie przepuszcza oleju na podnosnik i rozdzielacz jak jest zalaczony przedni naped i wtedy pompa cisnie olej tylko na silniki napedzajaca przod....a dziala Ci w tym samym czasie podnosnik i rozdzielacze? ...zawory nie odzywaja sie?....jesli to nie pomoze to proponuje zaslepic przelew oleju na ten silnik poprzed podlozenie pod przykrecany waz pod silnik jakiejs monety...tylko dokladnie ja dopasuje do rozmiaru nakretki przy wezu ...wtedy olej sie nie dostanie i nie bedzie cieklo ale nie warto jezdzic za dlugo bo nie wiem jak wyglada smarowanie tych silnikow w tym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

Witam, szukałem na forum dużo jest o przednim napędzie ale jak by miała być podłączona cewka to nigdzie nikt nie napisał (chyba)
dołączam mój własnoręczny schemat cewki....tongue.gif
prosił bym oto aby ktoś opisał gdzie jaki kabel powinien być podłączony
0774f507bce98bdam.jpg
Bo Mi się wydaje że
nr.
1----> masa
2----> plusowy
3----> nie mam pojęcia

Tematy połaczone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

jak go kupiłem to kable były urwane i podłączyłem tak jak tam pisałem wyżej, i działa ale nie daje Mi spokoju to że są trzy piny i chyba trzy kable powinny być......

Może są dwie masy...???

 

Dzieki wpsowa692 za odp.

Ale dziwne bo u Mnie tak nie ma żadnej reakcji jak podłączę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A jaka jest rezystancja pomiędzy stykami?

 

Może też być tak że jest styk sygnalizacyjny (tzn do lampki jak cewka włączoną to zwiera styk do sygnalizacji lampki o zadziałaniu cewki).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

Lampka od włączonego przedniego napędu działała nawet wtedy gdy żaden kabel nie był podłączony także to chyba nie to...;/;/

Mnie to zastanawia i nie daje Mi to spokoju.....

Może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły....???

Edytowano przez jaro914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

A napęd powinien mieć dwie prędkości, szybszą i wolniejszą przynajmniej w moim jd 3130 tak jest, ale u mnie jest 3 cewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

ale w 3130 jest hydrauliczny napęd... to chyba jest jakoś inaczej....

A w jakim celu są te dwie prędkości.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmitru    0

Witam!

 

Mam pytanie: gdzie można dostać sterownik napędu przedniego do JD 3130 albo do tych modeli co pisano wyżej? Oczywiście za rozsądną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pos    0

jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektor3    0

u mnie po załączeniu przedniego napędu (włącznikiem obok kierownicy) o żadnym ze3rwaniu mie ma mowy. Gdy włączony jest napęd biegi polowe to koła z samym ciągnikiem ruszą około 1/2 obrotu i stop, natomiast gdy załącze na biegach szosowych reakcji żadnej. Wcześniej bynajmniej na polowych ciągnik jechał do przodu. Przypuszczam, że przy prawidłowo działającym napędzie przednie koła powinny się obracać w miarę "żwawo"-przypuszczalnie wina może być w słabej pompie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

nie wiem czy przypadkiem nie pod kabina za prawym ramieniem podnośnika od tyłu u mnie tak jest


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalo    0

posiadam john deere 1640 i tez mam dwa kable podłączone nr.1to masa a nr.3 to plus.A moze ktoś wie jakie powinno być napięcie Volt na tą cewke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

Witam chciał bym się dołączyć do wątku. otóż mam taki problem ze prąd dochodzi tylko do jednej cewki do jednej nie dochodzi wcale a do 3 tej samotnej po prawej stronie stojąc przodem do ciągnika jest 12v cały czas. myslę ze jest to wina sterownika bo przejrzałem instalacje i jest w porządku.Gdzie można nabyć taki sterownik ??? ewentualnie może macie jakieś wskazówki coś pominąłem??? będę wdzięczny za każda pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek777    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich jestem nowy, więc z góry przepraszam za wszystkie błędy jakie zrobię . Mam JD 2130 z hydraulicznym przednim napędem mam problem , ponieważ po odpaleniu i załączeniu przedniego napędu wycieka olej tak jakby ze środka piasty koła,od środka wygląda jak :zaworek bezpieczeństwa:. i działa trochę anemicznie. Przy tylnym prawym kole obok filtra oleju przy skrzyni znajduje się jakby przekaźnik do którego dochodzą trzy przewody jaką to spełnia funkcje,i w którym powinien być prąd a w którym masa .Może ktoś ma schemat układu elektrycznego bo jak włącze wsteczny to pali mi tz. kontraktron na płytce przy wajsze zmiany biegów przud, tył.I schemat hydrauliczny, z góry dzięki wielkie podrawiam Przemo

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

wstaw zdjęcia , będzie łatwiej !


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek777    0

Dzięki za niezwykłą myśl, i nie mam obory i gospodarki za pół miliona jestem zwykłym rolnikiem, napisałem by ktoś pomógł lub wyjaśnił mi jak usunąć te usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niby jak sobie to wyobrażasz? Myślisz, że tu na forum mamy szklane kule i widzimy co dzieje się z Twoim ciągnikiem? Jak chcesz, to mogę Ci pomóc. Przyjadę i Ci to naprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio1986    0

Witam kolegów po raz kolejny, dalej mam problem z Jelonkiem, tym razem została się już tylko instalacja elektryczna, hydraulika opanowana i uruchomiona. A mianowicie wymieniłem całą wiązkę która idzie pod maską, od napędu i pozostałą, wszystko działa poza napędem, ostatnio kupiłem nawet sterownik i całą instalacje, włącznik kołyskowy wyjętą prosto z traktora, i nic to nie zmieniło, objawy są takie same jak w mojej: po podłączeniu sterownika, na trzech przewodach do cewek z przodu, jest +12V cały czas, to samo jest na przewodach trzech idących do wyłącznika ciśnieniowego pod kabinę obok sterowania podnośnika, i na włączniku kołyskowym. W środku gdy zdjąłem boczek, widać tą grubą wiązkę i cienką do sterownika, pierwsze trzy kable z grubej wiązki są wpięte do wiązki od napędu, i u mnie to jest Tak:
http://imageshack.com/a/img842/4959/9cyh.jpg
kabel biały z czarnym paskiem, idzie do włącznika kołyskowego (nr 1 na rysunku) i jest zrobiona z niego zwora do jeszcze jednego wtyku na włączniku, na kablu nr 2, jest cały czas napięcie jak i na czerwonym na włączniku, biały z brązowym paskiem bez koszulki idzie z instalacji i wchodzi do włącznika na środek koło czerwonego +12, a w instalacji idzie do kostki od płytek przy lewarkach i łaczy się z cienkim brązowym od płytki z lewej strony (siedząc w kabinie) przewód nr 3 idzie do włącznika kołyskowego obok przewodu nr 1. Domyślam się że przewodem nr 1, i nr 3, powinien iść sygnał z prądem, dopiero po przełączeniu włącznika kołyskowego w odpowiednią strone?? bo u mnie gdy tylko wepnę sterownik, na tych kablach jest cały czas napięcie +12, i nie ważne czy odepnę kostki przy lewarkach czy nie. Może ktoś orientuje się jak to działa, albo posiada jakiś schemat, jak powinno być podłączone, proszę o pomoc, bo skończyły mi się już pomysły.

Tematy połaczone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

przerabiałem taka instalacje w jd 2130 , z kąd jesteś??? jak mierzysz napięcie,czym?? na podłączonych przewodach do cewek czy odpiętych??? napisz coś o obiawach ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio1986    0

Kolego jestem z województwa łódzkiego okolice strykowa dokładnie, napięcie mierzę miernikiem, na odpiętych przewodach od cewek, objawem było że nie chodził napęd, spalone dwie cewki, zastąpiłem je uniwersalnymi 12V masa podpięta pod śrubki, i gdy dołoże tylko plus na krótko to wszystko działa, nie chcę podłączać kabli do cewek skoro jest na nich napięcie bo otworzą się wszystkie i jeszcze coś puści. może muszą być oryginalne cewki. Podaj kolego adres mailowy, to podeślę ci opisy, bo zrobiłem u siebie, każdego kabla, co robi, i w które miejsce wchodzi do sterownika. A powiedz mi jeszcze kolego na sprzęgle jest wyłącznik dochodzi do niego przewód z kostki od lewarków, z prawej strony( niebieskie kable na płytkach) a drugi jest podłączony do masy. ten wyłącznik musi być otwarty, i dawać masę na kostki a podczas wciskania sprzęgła odcinać masę, czy na odwrót

 

dodam że kostki są w 100% sprawne, i wyłącznik ciśnieniowy pod kabiną też ponieważ wlutowałem nowe kontaktrony i teraz działa elegancko i reaguje na pole magnetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj