Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd w JD 2130- elektryka

88 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tommysz

tommysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 10:45

Witam

chcialem sie podpytac jak w waszych ciagnikach ciagnie naped hydrostatyczny?.... jest szans ze zerwie czy tylko ciagnie jkaby chcial a nei mogl...... bo jak ja sprawdzalem czy wogole dziala i podlaczalem na krotko pod elektrozawory to dziala ale bardzo slabo gdyz wystaczy ze lekko zalacze reczny hamulec i juz staje .... dlatego pytam bo zastanawiam sie czy jest sens naprawiac elektryke zeby miec niby przedni naped. A jak to u Was dziala?
Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam
tommy

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 24 czerwiec 2015 - 23:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd w JD 2130- elektryka Dzisiaj, 12:31
  •  

#22 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 12:14

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Kiedyś byliśmy na kupnie takiego JD i na śliskim po dojechaniu do drzewa napęd ciągnął(koła się obracały) tylko strasznie się z niego lał olej i dlatego nie kupiliśmy .

#23 Share tommysz

tommysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 00:01

Przedni napęd w JD 2130- elektryka w sumie juz wiem co moze przyczyna takiej slabej mocy przedniego napedu...proawdopodobnie glowny zawor jest za malo ustawiony, gdyz jak mierze cisnienie na wyjsciu rozdzielacza to ma na wolnych obrotach niespelna 160 atm a jak dodam gazu to spada do 150 a dodatkowo podnosnik tez nie zachwyca a z parametrow ciagnika wynika ze powninien podniesc 3200kg...moj ma problem z polowa;/....wie ktos moze gdzie jest ten glowny zawor przeciazeniowy (bo tam jet ich kilka)

Pozdrawiam
tommysz

#24 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 09:48

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Czy mógłbyś kolego zrobić zdjęcie gdzie mierzysz ciśnienie i z czego masz przyrząd? i je dodać gdyż ja u siebie też muszę zmieżyć ciśnienie a nie wiem gdzie.

#25 Share tommysz

tommysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 10:29

Przedni napęd w JD 2130- elektryka w tej chwili nie mam mozliwosci ale to jest barddzo proste....kawalek węża z gniazdem meskim pod wejscie hydrauliczne a z drugiej strony dynamometr czy jakos tak(zegar do mierzenia cisnienia). podłaczasz pod ktores wyjscie z rozdzielacza i wlaczasz na rozdzielaczu zeby podalo olej(tj. wywrot itp)... ja polecam Ci jak nie masz tego zegara zebys podjechal do jakiekolwiek mechanika ktory zajmuje sie takimi rzeczami to na 100% Ci sprawdzi i napewno nie zaplaciszysz majatku, gdyz cala czynnosc trwa max 5 minut (mysle ze ok 10-20zl).

#26 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:19

Przedni napęd w JD 2130- elektryka U mnie napęd działa tylko jak rozgrzeje się olej i mam go włączonego to słabo podnosi podnośnik. Ostatnio nie wiem dlaczego ale zaczął lać mi olej z zaworu bezpieczeństwa (tak mi sie zdaje) na kole z lewej strony: http://www.fotosik.p...fe274c907.html. Wiesz może co by było przyczyną?

Edytowany przez sleny, 06 styczeń 2011 - 11:23.

#27 Share tommysz

tommysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:36

U mnie napęd działa tylko jak rozgrzeje się olej i mam go włączonego to słabo podnosi podnośnik. Ostatnio nie wiem dlaczego ale zaczął lać mi olej z zaworu bezpieczeństwa (tak mi sie zdaje) na kole z lewej strony: http://www.fotosik.p...fe274c907.html. Wiesz może co by było przyczyną?

nie wiem bo nie rozbieralem jeszcze tam i mam nadzieje ze nie bede musial....a jak sie rozgrzeje ten olej to przednie kola ciagna ze potrafia zerwac czy tylko tak jak u mnie ze chcialyby ale nie moga;/

#28 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 07 luty 2011 - 11:01

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Nadal mam problem z napędem w moim JD 3130, tzn. wywala olej z zaworu ciśnieniowego w napędzie, gdy obroty silnika przekroczą 1400 nie zależnie czy napęd jest włączony czy nie oraz czy traktor stoi w miejscu czy jedzie. Czyżby zawór był uszkodzony? Dodaje klika zdjęć:
http://www.fotosik.p...b81f0401c3f7515
http://www.fotosik.p...7fe274c907.html
http://www.fotosik.p...fa62fee900.html
Ps.
Nie mam jak sprawdzić zaworu tzn. z drugiej strony mam zaspawany ten zawór (poprzedni właściciel)

#29 Share tommysz

tommysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2011 - 15:18

Nadal mam problem z napędem w moim JD 3130, tzn. wywala olej z zaworu ciśnieniowego w napędzie, gdy obroty silnika przekroczą 1400 nie zależnie czy napęd jest włączony czy nie oraz czy traktor stoi w miejscu czy jedzie. Czyżby zawór był uszkodzony? Dodaje klika zdjęć:
http://www.fotosik.p...b81f0401c3f7515
http://www.fotosik.p...7fe274c907.html
http://www.fotosik.p...fa62fee900.html
Ps.
Nie mam jak sprawdzić zaworu tzn. z drugiej strony mam zaspawany ten zawór (poprzedni właściciel)

nie wiem dokladnie co to moze byc ale z tego co zdarzylem rozgrysc w tym ciagniku to pod kabina z prawej strony jest zawor ktory zamyka sie i nie przepuszcza oleju na podnosnik i rozdzielacz jak jest zalaczony przedni naped i wtedy pompa cisnie olej tylko na silniki napedzajaca przod....a dziala Ci w tym samym czasie podnosnik i rozdzielacze? ...zawory nie odzywaja sie?....jesli to nie pomoze to proponuje zaslepic przelew oleju na ten silnik poprzed podlozenie pod przykrecany waz pod silnik jakiejs monety...tylko dokladnie ja dopasuje do rozmiaru nakretki przy wezu ...wtedy olej sie nie dostanie i nie bedzie cieklo ale nie warto jezdzic za dlugo bo nie wiem jak wyglada smarowanie tych silnikow w tym momencie

#30 Share jaro914

jaro914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 15:20

Witam, szukałem na forum dużo jest o przednim napędzie ale jak by miała być podłączona cewka to nigdzie nikt nie napisał (chyba)
dołączam mój własnoręczny schemat cewki....tongue.gif
prosił bym oto aby ktoś opisał gdzie jaki kabel powinien być podłączony
0774f507bce98bdam.jpg
Bo Mi się wydaje że
nr.
1----> masa
2----> plusowy
3----> nie mam pojęcia

Tematy połaczone

Edytowany przez danielhaker, 24 czerwiec 2015 - 23:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 17:23

Przedni napęd w JD 2130- elektryka 1----> masa
2----> pusty
3----> plus
Tak jest podpięte w JD 4240S i działa .

#32 Share jaro914

jaro914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 08:43

Przedni napęd w JD 2130- elektryka jak go kupiłem to kable były urwane i podłączyłem tak jak tam pisałem wyżej, i działa ale nie daje Mi spokoju to że są trzy piny i chyba trzy kable powinny być......
Może są dwie masy...???

Dzieki wpsowa692 za odp.
Ale dziwne bo u Mnie tak nie ma żadnej reakcji jak podłączę.....

#33 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:30

Przedni napęd w JD 2130- elektryka A jaka jest rezystancja pomiędzy stykami?

Może też być tak że jest styk sygnalizacyjny (tzn do lampki jak cewka włączoną to zwiera styk do sygnalizacji lampki o zadziałaniu cewki).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#34 Share jaro914

jaro914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 12:11

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Lampka od włączonego przedniego napędu działała nawet wtedy gdy żaden kabel nie był podłączony także to chyba nie to...;/;/
Mnie to zastanawia i nie daje Mi to spokoju.....
Może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły....???

Edytowany przez jaro914, 11 wrzesień 2011 - 12:12.

#35 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 12:43

Przedni napęd w JD 2130- elektryka A napęd powinien mieć dwie prędkości, szybszą i wolniejszą przynajmniej w moim jd 3130 tak jest, ale u mnie jest 3 cewki.

#36 Share jaro914

jaro914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 15:58

Przedni napęd w JD 2130- elektryka ale w 3130 jest hydrauliczny napęd... to chyba jest jakoś inaczej....
A w jakim celu są te dwie prędkości.....???

#37 Share zmitru

zmitru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 22:13

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Witam!

Mam pytanie: gdzie można dostać sterownik napędu przedniego do JD 3130 albo do tych modeli co pisano wyżej? Oczywiście za rozsądną cenę.

#38 Share pos

pos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:29

Przedni napęd w JD 2130- elektryka jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!

#39 Share dyrektor3

dyrektor3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 13:06

Przedni napęd w JD 2130- elektryka u mnie po załączeniu przedniego napędu (włącznikiem obok kierownicy) o żadnym ze3rwaniu mie ma mowy. Gdy włączony jest napęd biegi polowe to koła z samym ciągnikiem ruszą około 1/2 obrotu i stop, natomiast gdy załącze na biegach szosowych reakcji żadnej. Wcześniej bynajmniej na polowych ciągnik jechał do przodu. Przypuszczam, że przy prawidłowo działającym napędzie przednie koła powinny się obracać w miarę "żwawo"-przypuszczalnie wina może być w słabej pompie głównej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pazurskas

pazurskas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:47

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Witam,
Pytanie trochę z innej beczki, gdzie w JD 2130 znajduje się numer nadwozia (numer identyfikacyjny)?