Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia biegów C-385

112 odpowiedzi na ten temat

#81 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 12:28

skrzynia biegów C-385

Witam. Czyli zgrzytanie podczas zmiany biegów to normalne w c-385?? Bo ja mam od niedawna takiego i faktycznie tak jest, ale też przy ruszaniu: ciężko jest włączyć bieg bo zgrzyta. Im większy tym gorzej. A czasami np. z turem, to wciśnięcie sprzęgła jakby nie powoduje zatrzymania ciągnika - trzeba hamować bo jedzie jakby nic. I jeszcze jedno. Z Większego biegu czasami nie rusza - jakby sprzęgło się ślizgało. To sprzęgło - TAK??

Albo idzie olej na tarczę i sie klei. Suche masz sprzęgło czy zasyfione?

Edytowany przez OKEY, 21 wrzesień 2013 - 12:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia biegów C-385 Dzisiaj, 06:07
  •  

#82 Share tomek5747

tomek5747

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 październik 2013 - 09:43

skrzynia biegów C-385 Tematy połączone.

Witam. W moim ursusie c-385 przepadł 3 i 4 bieg zarówno na polowych, szosowych i na wstecznych. zółw/zając też nie reaguje na tych biegach. 1 i 2 działają prawidłowo. Co może być przyczyną?

Edytowany przez KRISTOFORn, 08 październik 2013 - 18:10.

#83 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 08 październik 2013 - 16:05

skrzynia biegów C-385 Witam, temat o skrzyni ale widzę że i o sprzęgło koledzy zachaczają, Mam problem, mianowicie kilka dni temu pedał sprzęgła zaczą mi latać na lewo i prawo ale sprzęgło działa. dziś zagłębiłem się w temat i okazuje się że ze skrzyni biegów wysuną się wałek który jest w dźwigni obrotu pedału sprzęgła. Z oględzin wynika że podczas wciskania sprzęgła obraca się też tym wałkiem, wnioskuje że to ten cały chamulec skrzyni. Mianowicie, jak go zablokować bo jak go wbiję spowrotem to siedzi ale ręką da się go spowrotem wyciągnąć i czy można go całkowicie wyciągnąć bo czuć że coś na nim jest a niechce żęby coś spadło i koła zębate zablokowało bo bede musiał go rozjechać. będę wdzięczny za jakieś rozjaśnienie sytuacji od kogoś kto rozbierał skrzynie i widział to od środka, pozdrawiam.

#84 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 październik 2013 - 21:24

skrzynia biegów C-385 Tam seger i pewnie się zsunoł nie wyciągaj do końca bo wpust wyleci a potem widełki co naciskają na ten hamulec .
Może być też tak że wpust nie wyleci i zaprze się o ścianę i wałka nie wyciągniesz .
Jak nie wyciągałeś go za mocno to możesz dorobić pręt który będzie dociskał ów wałek do pręta przyspaw kawałek płąskownika z dziurą i przykręć do śruby na łączeniu skrzynia-skrzynia pośrednia.
I tyle ;)

#85 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 08 październik 2013 - 21:32

skrzynia biegów C-385 A jesli chcesz naprawic tak jak było wtedy musisz rozpołowic za skrzynia posrednia, wysunąc wałek zdjac widełki hamulca skrzyni a nastepnie załozyc nowy seger ( jeśli stary pękł). Chyba ze tylko sie zsuną wtedy wystaczy go poprawic i wtedy zjechac ciagnik:).

#86 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 08 październik 2013 - 21:48

skrzynia biegów C-385 ten wałek wysuną się z 6-7 cm. ale spowrotem można go wsunąć. jutro wyniwnie tą tulejkę w pedale sprzęgła zeby się nie chmajtał, poskładmam i jak będzie szło tym jeździć to zostawie jak jest i doraźnie jakoś to zabezpieczę żeby nie wypadło znowu. jakoś nie widzi mi się to rozpoławianie. dziękuje za szybką odpowiedź, a i jeszcze jedno, czy przez te okno rewizyjne po prawej nic tam nie zobaczy?

#87 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 09 październik 2013 - 20:29

skrzynia biegów C-385 Nie za bardzo bo tam głównie widac wzmacniacz a jesli nawet zobaczysz to i tak nie da rady zrobic raczej bo seger jest po drugiej stronie ale mozesz sprawdzic.

#88 Share tomek5747

tomek5747

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 październik 2013 - 12:39

skrzynia biegów C-385 Witam. W moim ursusie c-385 przepadł 3 i 4 bieg zarówno na polowych, szosowych i na wstecznych. zółw/zając też nie reaguje na tych biegach. 1 i 2 działają prawidłowo. Co może być przyczyną?

#89 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 15 październik 2013 - 13:16

skrzynia biegów C-385 zajrzyj z gory po zdjeciu pokrywy skrzyni. Moglo pojsc lozysko na walku na ktorym sa tryby lub zlozenia igielkowe w w trybach. Mozliwe ze poprostu na wodziku widelki sie odkrecily.

zajrzyj z gory po zdjeciu pokrywy skrzyni. Moglo pojsc lozysko na walku na ktorym sa tryby lub zlozenia igielkowe w w trybach. Mozliwe ze poprostu na wodziku widelki sie odkrecily.

#90 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:08

skrzynia biegów C-385 Dziś w trakcie prac polowych nagle zablokowała mi sie skrzynia trzeba było holować tylko na sprzęgle co mogło sie stać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 17 marzec 2014 - 18:05

skrzynia biegów C-385 Patrzcie co znalazłem.Widział ktoś tarcze ceramiczne w 385? I do 360 też są.
http://www.skleproln...at=441&partia=1
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#92 Share anparsz

anparsz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 16:53

skrzynia biegów C-385 Koledzy, ja parę lat temu opracowałem rewers załączany hydraulicznie do ursusa 912. Miał on być zamontowany w miejsce wzmacniacza momentu (po włączeniu zmieniał by kierunek obrotów wałka napędowego).Jako że za zrobienie kilku kół zębatych fachowcy życzyli sobie pokażne sumy bez gwagancji jakości temat odpuściłem.Czytając teraz posty zastanawiam się czy nie warto wrócić do tematu.Zastanawiam się czy nie warto skontaktować się z "kurusem" i przedstawić im projekt do realizacji. Myślę żę oni mają doświadczenie w produkcji części i po dopracowaniu szczegułów mogli by zrobić parę egzemplaży do testów. Co wy o tym myślicie.

#93 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:30

skrzynia biegów C-385

A kto to taki ten (kurus)?

#94 Share tomek1991zmc

tomek1991zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 13:23

skrzynia biegów C-385 Witam Panowie mam problem co to może być cieknie mi ze skrzyni pod ciągnikiem robi sie kałuża a jak sie rozgrzeje to już całkiem wymieniłem pompe od wspomagania miała juz luzy ale dalej cieknie ze skrzyni. Z czego to może być ??

#95 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 13:09

skrzynia biegów C-385

Koledzy, ja parę lat temu opracowałem rewers załączany hydraulicznie do ursusa 912. Miał on być zamontowany w miejsce wzmacniacza momentu (po włączeniu zmieniał by kierunek obrotów wałka napędowego).Jako że za zrobienie kilku kół zębatych fachowcy życzyli sobie pokażne sumy bez gwagancji jakości temat odpuściłem.Czytając teraz posty zastanawiam się czy nie warto wrócić do tematu.Zastanawiam się czy nie warto skontaktować się z "kurusem" i przedstawić im projekt do realizacji. Myślę żę oni mają doświadczenie w produkcji części i po dopracowaniu szczegułów mogli by zrobić parę egzemplaży do testów. Co wy o tym myślicie.

Witam, ja też o tym myślałem i da się to zrobić, tylko pozbędziemy się wzmacniacza a przy tych ciągnikach to i tak jest za mało biegów, żeby dobrze dobrać prędkość. Dlatego zostałem dalej przy tam pomyśle, ale bym dołożył dwie Pompy tłoczkowe i na końcu dodałbym kolo Planetarne, żeby zsumować obroty i wtedy miałoby to sens. Miałbym rewers i zamiast półbiegów bezstopniowe zwalnianie i przyspieszanie. Może być to dość droga impreza.

#96 Share sawka12

sawka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:16

skrzynia biegów C-385

Siemka mógł bym mi któs pomoc dokąd idzię ten przewód na wyżej przedstw. rysunk, byłbym wdzieczny o podanie odrazu też numer tego przewodu, dzieki z góry

Załączone pliki

Edytowany przez sawka12, 04 styczeń 2016 - 20:16.

#97 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:43

skrzynia biegów C-385

Chłodnica oleju skrzyni.

#98 Share sawka12

sawka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 09:30

skrzynia biegów C-385

mogł bym mi któs podać numer katalogowy tej części, i gdzie wogóle ten przewód idzie ??

Edytowany przez sawka12, 05 styczeń 2016 - 09:42.

#99 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 09:51

skrzynia biegów C-385

PO co ci to. Przecież ty nie masz zielonego pojęcia o tym ciągniku.

Chłodnica jest tam gdzie są chłodnice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share sawka12

sawka12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 09:57

skrzynia biegów C-385

skąd taka pewność ?? , bardzo jesteś uprzejmy.