Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia biegów C-385

112 odpowiedzi na ten temat

#61 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 wrzesień 2010 - 15:20

skrzynia biegów C-385

W zetorze 8245 czyli w praktycznie identycznym ciągniku co 385a, można zredukować z 4 na 3 (żółw lub zając- to bez znaczenia na tych biegach) ale bez zgrzytu z 3 na 2 to mogę tylko po uprzednim zredukowaniu prędkości jazdy jak i obrotów silnika do minimum, ale jeszcze coś zgrzytnie, po prostu tak skonstruowana skrzynia, nic na to nie poradzi, chyba że jest po remoncie to może jest lepiej :)

kolego 8245 to raczej prawie taki sam ciagnik jak 934 i nie zgrzyta bo ma synchronizowana skrzynie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia biegów C-385 Dzisiaj, 20:49
  •  

#62 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 16:23

skrzynia biegów C-385 można jeszcze spróbować wyregulować hamulec wałka skrzyni. U mię da się zredukować czasami bez a czasami z lekkim zgrzytem.Spróbuj zmieniać biegi na dwa razy , czyli sprzęgło luz sprzęgło i jednocześnie bieg..

#63 Share Hubert93

Hubert93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 październik 2010 - 15:47

skrzynia biegów C-385 No macie racje ze ten typ tak ma ale w C-385 trzeba wyczuć obroty i na dwa razy sprzegło to pomaga czy zmieniasz na miejsze czy na większe zawsze dwa razy sprzęgło i nie zgrzyta no czasami sie zdarzy ale to w ciężkich warunkach ze troche zgrzytnie hehe ;)pzdr

#64 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 02 październik 2010 - 16:03

skrzynia biegów C-385 w transporcie z niezbyt ciężkim ładunkiem to zmieniam bez sprzęgła i dobrze wchodzą (lepiej jak ze sprzęgłem) tylko trzeba gazem dobrze operować, przed wyrzuceniem biegu popuścić gaz żeby tryby poluzowały potem obroty zmniejszyć lub zwiększyć i zmieniają się ładnie w obie strony i nie jest to ze szkodą dla skrzyni. a tak ogólnie to czasem jest kupa zgrzytu ale niema czym się przejmować bo każdy bez synchro tak ma.

#65 Share Jacentylog

Jacentylog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 październik 2010 - 15:35

skrzynia biegów C-385 Witam. Czyli zgrzytanie podczas zmiany biegów to normalne w c-385?? Bo ja mam od niedawna takiego i faktycznie tak jest, ale też przy ruszaniu: ciężko jest włączyć bieg bo zgrzyta. Im większy tym gorzej. A czasami np. z turem, to wciśnięcie sprzęgła jakby nie powoduje zatrzymania ciągnika - trzeba hamować bo jedzie jakby nic. I jeszcze jedno. Z Większego biegu czasami nie rusza - jakby sprzęgło się ślizgało. To sprzęgło - TAK??
Porządek musi być!!!

#66 Share Mtz82Power

Mtz82Power

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 luty 2011 - 11:00

skrzynia biegów C-385 Witam troszke odbiegne od tematu co zrobić żeby na WOM-ie były większe obroty coś podkręcić czy wymienić?

#67 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 luty 2011 - 12:22

skrzynia biegów C-385 Wystarczy poszukać na forum http://www.agrofoto....ik-wom-5401000/
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#68 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:29

skrzynia biegów C-385 Pod drabinką z prawej strony masz takie owalne okienko na dwie śrubki na 13 klucz i jak to odkręcisz to musicz mieć taki wałek i włożyć go zamkniętym końcem. Możesz mieć tam ten wałek włożony ale odwrotnie a wogule możesz go tam nie mieć.

To jak masz wałek włożony zamkniętym końcem to masz 1000obr
A jak masz włożony otwartym końcem albo go nie mnasz wogule to masz wtedy obtoty 540obr.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#69 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 25 luty 2011 - 08:35

skrzynia biegów C-385

Witam. Czyli zgrzytanie podczas zmiany biegów to normalne w c-385?? Bo ja mam od niedawna takiego i faktycznie tak jest, ale też przy ruszaniu: ciężko jest włączyć bieg bo zgrzyta. Im większy tym gorzej. A czasami np. z turem, to wciśnięcie sprzęgła jakby nie powoduje zatrzymania ciągnika - trzeba hamować bo jedzie jakby nic. I jeszcze jedno. Z Większego biegu czasami nie rusza - jakby sprzęgło się ślizgało. To sprzęgło - TAK??

tak kolego to sprzęgło może być źle wyregulowane lub spalone a żeby lżej wchodziły możesz podciągnąć łożysko pod te łapki od sprzęgła na taką odległość żeby się tylko nie kręciło jak zapalisz silnik i będzie ładnie wysprzęglać ale jak ślizga to coś nie tak z regulacja i jak dla mnie to trzeba rozjechać tym ciągnikiem żeby to sprzęgło ustawić, ewentualnie wymienić tarczę. jak coś to pytaj postaram się pomóc bo już ustawiałem sprzęgło w tym ciągniku. pozdrawiam

#70 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:41

skrzynia biegów C-385 Mam problem ze skrzynią w 902 otóż zdjąłem pokrywę górną i nie mogę jej dobrze założyć, gdyż gdy dokręce bokują się biegi niektóre. Przedtem chodziły normalnie Wiecie może ile przychodzi tych sprężyn co trzymają tą kulkę bo u mnie były tylko 2 jak rozbierałem albo jest tam coś pomieszane ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:51

skrzynia biegów C-385 na każdą kulkę jest jedna spreżyna jedne sa w obudowie a dwaie jak zdiołeś pkrywę to powinny być w otworach skrzyni biegów niedawno robiłem ale juz zapomniałem jak to było.

#72 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 31 sierpień 2012 - 21:16

skrzynia biegów C-385 jeden sworzonek w pokrywie sprężynuje drugi się schował do środka jak by się zaciął, a do tych sprężyn na wieszchu nie potrzebne są te sworzonki ?

#73 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:52

skrzynia biegów C-385 Ja mam 912 z oryginalną skrzynią i sprzęgłem "słoneczko" i mi nic nie zgrzyta. Przy ruszaniu wciskam sprzęgło do końca wtedy działa hamulec wałka sprzęgłowego i przy włączaniu biegu nic nie ma prawa zgrzytać. Można też wcisnąć sprzegło i poczekać chwilke aż wałem sprzegłowy przestanie sie obracać i wtedy też nie ma prawa zgrzytać. Przy zmianie biegów na wyższy obroty silnika musza być ustawione na 600 - 700 i np. z jedynki na dwójke to szybkim ruchem sie przełącza bieg i nie ma zgrzytu tylko pedał sprzęgła wciskamy tylko do pierwszego oporo bo jak wcisniemy do oporu to hamulec wałka sprzegłowego będzie go hamował i zawsze będzie zgrzytało.. Z biegu 2 na 3 obroty silnika 600 - 700 wciskamy sprzegło do pierwszego oporu wyłączamy 2 puszczamy sprzegło, wciskamy sprzegło do pierwszego oporu i włączamy 3 i musi wejść bez zgrzytu. Z 3 na 4 tak samo albo odrazu. Z 4 na 3 wciskamy sprzegło do pierwszego oporu wyłączamu bieg puszczamy sprzegło, wciskamy sprzegło do pierwszego oporu i właczamy 3 i wchodzi jak w masełko. Tak samo robimy redukując z 4 na 2 albo z 2 na 1. Tylko należy pamiętać o predkości ciagnika np redukując do 1 ciągnik musi miec predkość około 6 km/h itp bo jka będzie miał z 11 to napewno będzie zgrzyto, można też sobie pomagać obrotami silnika. Przy zmianie kierunku jazdy zawsze najpierw wyłaczamy reduktor zmieniamy bieg i włączamy reduktor. Przy wyłaczaniu biegu jak nie chce bieg wyskoczyć to wystarczy na hamulec nadusić. Technika "sprzegła na dwa razy" jest opisana w instrukcji obsługi c-4011 i u-912 jak to już ktoś opanuje to jest normalnie bajka.

Pozdrawiam

#74 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 21:05

skrzynia biegów C-385 Czwarty bieg wyskakuje, jak zabrac sie za zmiane zebatki? Trzeba rozjezdzac i w jaki sposob?

#75 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 21:10

skrzynia biegów C-385 Przy 4 to trzeba skrzynię pośrednią ściągnąć i tryb z łożyskiem wyciągnąć.

#76 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 30 sierpień 2013 - 22:05

skrzynia biegów C-385 jak będziesz odjeżdzał to odjedź silnikiem ze skrzynią pośrednią.Będzie lżej :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#77 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 07:53

skrzynia biegów C-385 Dzieki za podpowiedzi;):) dobrze ze nie trzeba tylnego mostu sie czepiac:) a jeszcze zapytam , przy ktorych biegach trzeba?

#78 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 08:03

skrzynia biegów C-385 Tylko 4 tak zrobisz. prawdopodobnie poszło łożysko w trybie, wałku. Po ściągnięciu żółwia i pierścienia sygera, założyć kosz z żółwia na wałek, zabezpieczyć i mocno pociągnąć, uderzyć i powinno wyjść.

#79 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:02

skrzynia biegów C-385 Tryb od 3 biegu jest tez troche zjechany. Jak mozna go wydostac? Mozna wyciagnac walek na ktorym sa tryby biegow w strone silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 wrzesień 2013 - 22:53

skrzynia biegów C-385 Musisz całą skrzynię wyciągać i rozbierać.Wszystko Ci po kolei wyjdzie,tylko nie pomyl przy montażu :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.