Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia biegów C-385

112 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 20:21

skrzynia biegów C-385 a z czego może kapać olej ze skrzyni pośredniej? ma ktoś cos podobnego, np przez noc w garazu jak jest plama na posadzce?
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia biegów C-385 Dzisiaj, 13:24
  •  

#22 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:47

skrzynia biegów C-385 mi kapie z pompy od wspomagania, kiedyś wymieniłem po regeneracji i myslałem że to jednak z czegoś innego ale jak straciłem wspomaganie i zobaczyłem ze nie mam oleju w zbiorniku to wiem że u mnie jest wina tej pompy, ale że na pompy po gwarancji dają tylko 6 mies gwarancji to nie wymieniałem bo działać działa na razie prawidłowo więc poczekam.
może Ci kapać także z pompy podnośnika.

#23 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 13:05

skrzynia biegów C-385 Jednak to raczej bedzie też z pompy od wspomagania bo mi też cieknie stamtąd po tym gdubym przewodzie co idzie do zbiorniczka. Apropo jakby ktoś miał kłopoty ze skręcaniem na wolnych obrotach to ja tak kiedyś miałem, że mi całkowicie znikło wspomaganie ;) w orce i lipa, ale wyczyściłem filtr, wykręciłem ten zawór co jest w zbiorniku, przedmuchałem i co najważniejsze wy***przyłem olej hydrauliczny bo jezdziłem wtedy na Boxolu i zalałem układ Luxem 10 i jest elegancko już przez 3 lata do tej pory. Teraz mam tanie uzupełnianie, lekko sie kręci nawet na wolnych takich perkoczących obrotach niz na Boxolu! To taka ciekawostka ;)
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#24 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 18:47

skrzynia biegów C-385 mi nie ciekło po przewodzie tylko najwidoczniej cieknie po wałku od pompy wspomagania, musi się jakoś olej wydostawać. Ja mam Boxol i na malutkich obrotach też mi ciężko idzie. To ten lux 10 jest bardziej rzadszy?? że lepiej kręci?? bo jak miałem pompę nową tzn po regeneracji to nawet na małych obrotach boxol dobrze kręcił.

#25 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 21:19

skrzynia biegów C-385 Nie no lux jest gestrzy o wiele, ma taką inną konsystencje, on jest dobry do hydrauliki bo mam go w cyklopie i zdaje egzamin elegancko. a wracając do tego wycieku to mi cieknie po tym przewodzie grubym i pod skrzynią pośrednią z tego otworu... może po prostu te podkładki uszczelniające ten przewód są zrypane, bo dokręcone na maxa, a jednak cieknie coś ;) sam już nie wiem, ostatnio podstawiłem pojemnik pod ten otwór zeby sprawedzić jaki to olej i czy duzo mi wyleci przez noc no to tam tego było co kot napłakał, zato po pracy w polu i po postawieniu go na dłużej wykapie mi więcej, czyli ten wyciek musi być uwarunkowany od tego czy pompa pracuje czy nie...
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#26 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 20:44

skrzynia biegów C-385 mam takie pytanie i to pilne jest dosyc: jaki olej powinien być w skrzyni biegow w 385? wiem że hipol ale nie wiem o jakiej lepkości
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#27 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 09:51

skrzynia biegów C-385 Witam. dziś rano przy agregacie uprawowym 385 przestała jechać.... coś zazgrzytało i stop... podejrzewam że to wałek co napędza koła. bo biegi włączają się nie wyskakują tylko poprostu się ślizga na trybach w tylni moście... i stamtąd dochodzi zgrzytanie jak się włączonym biegu puści sprzęgło. takie moje pytanie czy trzeba rozbierać cały tylni most tzn zwolnice podnośnik?
bo rozjechać to wiem że na pewno. Bo ten bodajże wałek ataku nie wyjdzie bez rozbierania mostu....
Ale na szczęście na wstecznych jakoś jechał i zdołałem dojechać do kuzyna.
dobrze że w gospodarstwie jest jeszcze 330 to jakoś się obrobi w polu.... prosiłbym o jakieś rady wskazówki przy rozbieraniu żeby niczego nie pomieszać a może jakieś wskazówki co ułatwią remont....... raczej od poniedziałku zabiorę się za ciągnik.....

#28 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 16:19

skrzynia biegów C-385 hmm mi kiedyś przestała jechać to pękły widełki i nie szło wbic biegu. Może z cieło klina na kole tym małym na wałku.
Co do rozbierania to mostem musisz odjechać bez zrywania podnosnika tam nie ma tak jak w c 360 że po zerwaniu są bebechy tylnego mostu

#29 Share SpaceJockey

SpaceJockey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Authoring DVD

Napisany 03 kwiecień 2009 - 17:51

skrzynia biegów C-385 A może rozwaliło sie sprzęgło łączące wałek atakujący ze skrzynią biegów, jeżeli tak to wystarczy odjechać ze skrzynią biegów., a jeśli okaże że to wałek ataku sie rozsypał to należało by także wymienić koło talerzowe bo pewnie też już jest nieźle styrane, a to już wiąże sie z rozbieraniem tylnego mostu. pozdro
Public Enemy #1
Kocham Schranz i H4RdT3chN0
Mario Ranieri dla mnie Mistrz

#30 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 19:25

skrzynia biegów C-385

hmm mi kiedyś przestała jechać to pękły widełki i nie szło wbic biegu. Może z cieło klina na kole tym małym na wałku.
Co do rozbierania to mostem musisz odjechać bez zrywania podnosnika tam nie ma tak jak w c 360 że po zerwaniu są bebechy tylnego mostu

widełki to nie są bo mi biegi wchodzą na tylnym jakoś jedzie ale na przednim nie....
w poniedziałek zabiorę się za remont.. i wtedy zobaczę co jest. będę mądrzejszy troszkę....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 20:09

skrzynia biegów C-385 a nie masz jakiegos mechanika który mógłby Ci podpowiedzieć gdzie i co szukać. Ja w c 385 czasem prowadze ją do mechaników ale jak mam czas to sam robie i jak szukam przyczyny a nie wiem to żeby bądzenia uniknąć pytam i wiem co rozbierać

#32 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 17:50

skrzynia biegów C-385 mam znajomego mechanika tylko żeby go dorwać to musiałbym przez miesiąc dzień w dzień za nim chodzić.... i może w końcu by przyszedł tak jak zacznę robić i nie wiem co zrobić to wtedy na kilka minut zawsze wpadnie i podpowie....
A tu piszę bo można szybko uzyskać odpowiedź i cenne wskazówki przy remoncie.....

#33 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 08:57

skrzynia biegów C-385 rozebrałem ciągnik tylny most jest wszystko ok wałek ataku nie ścięty zwolnice dobre.... jak rozmawiałem z znajomym mechanikiem to powiedział że mógł sie rozwalić żółw zając fakt miałem go zaspawanego..... jak myślicie lepiej naprawić półbiegi czy jednak zaspawać go ponownie???

#34 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 09 kwiecień 2009 - 09:11

skrzynia biegów C-385 Ja miałem 385/912, i było zaspawane , jak robiłem skrzynie wujas mechanik pracuje na społdzielni jest mechanikiem 40 lat, i mowił ze chocbys niewiem jak dobrze zrobił zpowrotem żółw/zając to za jakis czas znow cos wysiadzie, albo właczanie ten zawor w pokrywie, albo cos innego :P pewnie znajdzie sie tu krytyka na mnie jak powim ze na dobra sprawe jak nie jeździsz w transporcie to do sra... jest żółw potrzebny :)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#35 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:11

skrzynia biegów C-385 zamiast wzmacniacza można wstawić gładki wałek bo były wersje które wychodziły bez wzmacniacza a wszystko pasuję i nie trzeba spawać bo z tymi zaspawanymi to bywa różnie.

#36 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 24 październik 2009 - 20:15

skrzynia biegów C-385 Wyskakuje mi 4 szosowa w c-385 co to może być?

#37 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 25 październik 2009 - 11:03

skrzynia biegów C-385 a jak ona wchodzi. Z wyraźnym kliknięciem? Czy popchniesz wajchę i sama wpada??

#38 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 25 październik 2009 - 13:47

skrzynia biegów C-385 wyraznym kliknięciemsama nie wchodzi tak jaj by się normalnie włączało

#39 Share bertold13

bertold13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Maszyny PRL-u pracujace kiedys w pgr-ach i nie tylko:)

Napisany 10 czerwiec 2010 - 19:23

skrzynia biegów C-385 Witam wszystkich bardzo serdecznie na forum agrofoto.pl

Otóz mam problem z moim ursusem c385...

szwagier ostatnio kosil trawe.. skonczyl, podniosl kosiarke i chcial jechac do przodu i wrzucil bieg a ciagnik nie jechal... tak jest na kazdym biegu.. wrzuca a nie jedzie... nic nie zachrobocze i nawet bez sprzegla idzie wlaczyc.

powiedzcie mi co trzeba zrobic zeby go naprawic?

a i jeszcze jedno... pod kabina wlasnie w skrzyni chyba gdzies albo przy tarczy cos chrobocze...

Pozdrawiam...
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip