Skocz do zawartości

Zdjęcie

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 03 maj 2007 - 08:34

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale witam czy ma ktoś może instrukcje napraw do ciągnika ursus 3514/3512 w formie elektronicznej (pdf) lub czy wie ktoś jak uszczelnić koło pasowe na wale w ursusie 3514

Powód Edycji: zmiana tematu, edytowane przez Nikita_Bennet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale Dzisiaj, 19:14
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 maj 2007 - 10:35

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale Zmienilem temat aby każdy kto wejdzie na forum od razu widzial po temacie o co pytasz.
Poza tym to chyba to samo co MF255, a jesli tak to chyba instrukcja od mf tez bedzie dobra??
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 maj 2007 - 11:47

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale Nie jestem pewien czy dobrze wiem o co chodzi ale raczej tak :lol:.
to trzeba odkręcić przednią oś, zdjąć koło pasowe. jeśli nie da sie wyjąć uszczelniacza to będziesz musiał odkręcić pokrywę rozrządu. Ja z przodu nie robiłem ale z drugiej strony ale i za przód będę musiał się wziąć bo zaczyna trochę lecieć ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 03 maj 2007 - 17:58

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale

Zmienilem temat aby każdy kto wejdzie na forum od razu widzial po temacie o co pytasz.
Poza tym to chyba to samo co MF255, a jesli tak to chyba instrukcja od mf tez bedzie dobra??

tak to może bys instrukcja do MF255

#5 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 maj 2007 - 19:56

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale więc ma ktoś ta instrukcje

#6 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 14:45

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale witam. dziś zauważyłem ze w moim 3512 z przodu na wale cieknie olej.tam jest jakiś uszczelniacz czy coś?to może tak chodzić?

#7 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 17:51

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale Simering musisz wymienić i tyle ale możne i tak jeździć tylko stan oleju trzeba pilnować:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 18:16

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale to z przodu jest tak samo simering jak z tyłu od sprzęgła hmmm to będzie w ciul rozkręcania...;/

#9 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 19:31

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale pewnie poszedł simering na wale i olej daje na sprzęgło miałem ten sam problem w swoim 3512. jak olej rozgrzał to pod traktorem była plama oleju. Musisz wołać mechanika i traktor na pół wymienić simering i po sprawie :) jeździć z tym można tylko trzeba oleju pilnować :)
red power

#10 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:24

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale przecież pisze że z przodu po co rozpoławiać????

#11 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:30

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale Z przodu nie jest problem, tylko trzeba zdjąć koło pasowe z wału, pompę wodną, napinacz paska bodajże o ile dobrze pamiętam i zdjąć pokrywę rozrządu, wybić uszczelniacz i wszystko w kolejności odwrotnej. :) Przynajmniej tak było w mf255, tylko ja to zdejmowałem przodek jeszcze o ile dobrze pamiętam. Radziłbym zrobić to zawczasu gdy jeszcze nie ma takich pilnych robót w polu, bo później bedzie brakło czasu i chęci. A później zapomnisz sprawdzić stan oleju i sie moze zatrzeć.

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7785 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 07:44

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale Trzeba odjechać przodem i zdjąć koło pasowe.Uszczelniacz kup orginalny czerwono-czarny.Pytanie czy to uszczelniacz czy nie korek pod miską olejową.Rozbierasz tak

;ściągasz maskę ,odkręcasz drążki kierownicze,płaskownik z chłodnicy,rurę do filtra powietrza,przód,pasek ,koło, do odkręcenia koła może będziesz musiał odkręcić rozrusznik żeby zablokować wał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 12:25

ursus 3514 - uszczelnienie kola pasowego na wale no to mój mechanik bedzie miał znowu zajęcie;)ostatnoi w drugim(czyli mf255)wymieniał pierścienie i panewki bo olej rzucał przez kolektor
nom dzięki
pZdR