Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bardzo gorąca skrzynia biegów

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 październik 2009 - 18:37

Bardzo gorąca skrzynia biegów jeżeli się dba o wzmacniacz tzn wymienia olej,filtry, i przeprowadza okresowe regulacje,można na nim normalnie pracować,miałem 1222 który chodził z pługiem tur 120b przez 6 lat na 2 biegu plus wzmacniacz,nic sie nie działo, dodam 130ha rocznie przewracał plus jakaś usługa, ojciec ma 912 z 1986r ,całymi dniami pracował na wzmacniaczu i przez te lataraz był naprawiany,pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bardzo gorąca skrzynia biegów Dzisiaj, 06:00
  •  

#22 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 25 październik 2009 - 19:30

Bardzo gorąca skrzynia biegów ale to troche dziwne
mi zepsuł sie zów to nie ma go ale na zajacu dalej robie a tu na odwrot
tomi385 musisz rozpoławiac go i nie tszeba sciagac całkiem kabiny bez przesady to juz najlepiej cały traktor rozebrac
i mymien pompe w skrzyni posredniej i nie wyrzucaj zołwia bo to przydatna zecz
wymien tarczki i łopatki i pompe
a i nie jezdzij wiecej bo pujda uszczelnienia u dopiero bedzie przerabane

#23 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 25 październik 2009 - 20:56

Bardzo gorąca skrzynia biegów Ciagnik pochodzi z dobrych rąk i filtry olej itp miało być idealne a się okazało że każdy kantuje jak może. I dziwi mnie właśnie że siadł zając a nie żółw

#24 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 26 październik 2009 - 09:10

Bardzo gorąca skrzynia biegów Odradzam zaspawanie wzmacniacza, ja w swoim mam sprawny , ale mój kuzyn w 912 ma zaspawany i tym się jeździć nie da... skrzynia nie wychamowuje , ciągłe zgrzyty , i pod górke to musi redukować zatrzymując ciągnik ( robiąc w polu) . A sprzęgło ma dobrze ustawione . tylko nie wiem jak z hamulcem synchronizacyjnym . A na wzmacniaczu nie wolno ciągle jeździć , ja mojego używam tylko jak muszę , i gdy mam około 1500-2000 obr. , wtedy jest dobre cićnienie w obiegu wzmacniacza i można spokojnie robić . Znajomy ma 1224 z 1996 roku (pierwszy właściciel) , i orkę robił na wzmacniaczu i już raz naprawiany , i teraz go nie nadużywa .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#25 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 27 październik 2009 - 00:16

Ciagnik pochodzi z dobrych rąk i filtry olej itp miało być idealne a się okazało że każdy kantuje jak może. I dziwi mnie właśnie że siadł zając a nie żółw

Kolego.Jeśli pompa siądzie lub jest bardzo słabe ciśnienie to ciągnik wchodzi na żółwia.Żółw nie potrzebuje ciśnienia.Taśma bębna jest zaciskana sprężyną.

#26 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 27 październik 2009 - 18:13

Kolego.Jeśli pompa siądzie lub jest bardzo słabe ciśnienie to ciągnik wchodzi na żółwia.Żółw nie potrzebuje ciśnienia.Taśma bębna jest zaciskana sprężyną.

dzięki ;) już myślałem że nikt nie wie co się stało. A myślałem że żółw prędzej padnie:D Podciągnąłem taśme i jeszcze jedzie

#27 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 październik 2009 - 19:02

Bardzo gorąca skrzynia biegów nieprawdą jest że jezdżenie na żółwiu niszczy wzmacniacz jedynie jeżdzenie na zającu na małych obrotach powoduje zdzieranie się tarczek wzmacniacza.

#28 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 październik 2009 - 14:04

nieprawdą jest że jezdżenie na żółwiu niszczy wzmacniacz jedynie jeżdzenie na zającu na małych obrotach powoduje zdzieranie się tarczek wzmacniacza.

Masz na to jakiś dowód? książka od obsługi lub coś w tym stylu? chiałbym kogoś uświadomić i potrzebuje twardy dowód. Fakt jest naklejka że poniżej 1200obr nie używać zająca. Ale jakiś papier mile widziany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 październik 2009 - 14:56

niewiem czy był taki temat ale potrzebuje pomocy
Skrzynia poprostu parzy. Co może być przyczyną-przez to zając nie działa wogóle

z tematu zrobiła się pogadanka czy wolno używać jeździć na żółwiu/zającu czy nie.

Wracając do tematu - jak jest z chłodnicą oleju skrzyniowego? Skrzynia jest ciepła a ta chłodnica też?

PS: Sam w tym roku miałem dość ciepłą skrzynię (orka w upalny dzień gdzie pług ledwo właził w ziemię itp) ale i chłodnica była dość ciepła i wszystko było w normie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#30 Share nozyk8508

nozyk8508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 październik 2009 - 19:03

Bardzo gorąca skrzynia biegów mam problem w orce zetorem 8145 jak ma cięzko i spadną obroty to mam wrażenie ze slizga się sprzegło [a tarcza jest nowa]jak załącze wzmacniacz momętu to przestaje sie slizgac i ciagnie tak jak trzeba

#31 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 październik 2009 - 19:23

z tematu zrobiła się pogadanka czy wolno używać jeździć na żółwiu/zającu czy nie.

Wracając do tematu - jak jest z chłodnicą oleju skrzyniowego? Skrzynia jest ciepła a ta chłodnica też?

PS: Sam w tym roku miałem dość ciepłą skrzynię (orka w upalny dzień gdzie pług ledwo właził w ziemię itp) ale i chłodnica była dość ciepła i wszystko było w normie.

Kolego chłodnicy nie ma przynajmniej fabrycznie. Jest pogoda jak teraz a jej nie dotkniesz łapą bo się oparzysz (skrzyni)

#32 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 28 październik 2009 - 19:26

Bardzo gorąca skrzynia biegów ale wyje sprzegło jak tak zwalnia
a moze nie słyszysz a kontrolka od zołwia sie nie zapala??????????????

a co do chłodnicy skrzyni to bez przesady nie ma czegoos takiego jak chłodnica skrzyni
napewno fabrycznie a po drugie nie ma prawa sie grzac tak skrzynia wiec nie potszeebna jest chłodnca

#33 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 październik 2009 - 19:38

Bardzo gorąca skrzynia biegów Kontrolka się świeciła przez dłużsy czas. W tematach na ten temat to było wiele nie jasnych informacji. Przód nie ciągnął bo mikropompa siadła, kontrolka świeci. MĄDRY POLAK PO SZKODZIE
Ale skrzynia nigdy nie była gorąca i pierwszy raz się z tym spotkałem

#34 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 październik 2009 - 21:45

...a co do chłodnicy skrzyni to bez przesady nie ma czegoos takiego jak chłodnica skrzyni...

Chłodnica oleju skrzyni biegów C-385 i pochodne - e-Sklep Grene
Chłodnica oleju skrzyni biegów C-385 i pochodne
Jedni mają inni najwyraźniej nie.
Ja mam to u siebie w czwórce turbo i wydawało mi się że każdy UR2 z turbiną ma coś takiego, ba, niedawno był znajomy ursusem 1604 i też to miał bo dokładnie sie przyglądałem przedniemu napędowi.

Może ja się nie znam, może tępy jestem ....
Niektórzy przerabiali swoje 914 na finki i wtedy dokładali tę chłodnicę szczególnie jeśli dużo z hydrauliką pracowali lub tura dokładali.

Problemem gorącej skrzyni nie jest brak tej chłodnicy, choć warto ją dołożyć jeśli jej nie ma.
Po prostu trzeba przejrzeć skrzynię (wrrr, trochę z tym jest roboty, wiem bo robiliśmy w C385).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 15:58

Bardzo gorąca skrzynia biegów Ciągnik po naprawie. Filtry nowe, mikropompka, olej też. Mechanizm wzmacniacza wyrzucony całkowicie i jest założone sprzęgło kłowe do napędu przedniej osi i jest wporządku. Jak ktoś chętny to mam części z demontażu wzmacniacza.