Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share landmand

landmand

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 październik 2009 - 14:24

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? Witam, jestem nowy na forum. Przeczytałem chyba wszystkie tematy dotyczące sieczkarni ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie dlatego chcę was zapytać. Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem sieczkarni Claas Jaguar serii 800. Sieczkarnia będzie pracowała w usługach. Chciałbym kupić sieczkarnie za ok 250 tys.

P.S Gdzie najlepiej szukać takiej maszyny? W PL czy na zachodzie? Może ktoś zna strony z ogłoszeniami w De?

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? Dzisiaj, 12:12
  •  

#2 Share macieja212

macieja212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 21:11

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? a ile ha planujesz kosić??

#3 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 11:38

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? Pozwolę sobie troche odświeżyć temat żeby nie zakładać nowego :) Mam w planach zakup sieczkarni za ok 100.000zł Co byście polecili? Sieczkarnia miałaby u mnie ok 30 ha qq do skoszenia plus na usługach pewnie drugie tyle. Chciałbym żeby była także wykorzystywana do zbioru traw ok 40ha. Co byście polecili? Gdzie szukać?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share DeutzM610

DeutzM610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:43

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? http://www.agriaffaires.de/ tyko ta z DE stron znam i tam se na pl przezuc i masz wszystko prawie.
Robimy tym co mamy ;p

#5 Share mirek13

mirek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:16

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? zależy ile zamierzasz kosić tej kukurydzy ja mam 860 o tym modelu powiem ci wszystko w nowszej generacji też sie orjentuje także moge pomóc aaaa napisz jeszcze w jakim terenie zamierzasz działać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share trus3241

trus3241

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:45

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? w takim razie zapytam o kamienie.. czy w tej twojej 860 jest cos do wylapywania kamieni?? i powiedz na co zwracac uwage przy kupnie takiej sieczkarni

#7 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 08:57

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? Tak jak w temacie chodzi mi o zakup sieczkarni samojezdnej tak do 60 tys. na co zwrócic uwagę ? Gniotownik ? Rozdrabiacz ? Jak sprawdzić stan techniczny ? Które lepsze mengele claas czy nh ? to że z kemperem wiem ze byłaby lepsza jednak nie mam tyle kasy chociaż dziwne na allegro widziałem nh fx 300 z kemperem za ok 98 tys gdzie john czy claas zaczynają sie z kemperem od 120 tys conajmniej

#8 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 29 sierpień 2012 - 21:31

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? generalnie najlepsza opcja bedzie claas jaguar 690. bardzo dobra mocna maszyna. czesci nie sa moze i tanie ale i konkurencja za darmo swoich nie odda. trzeba zwracac uwage na stan nozy i przede wszystkim na stalnice i dzialanie jej regulacji. potem gniotownik i stan ogolny. nie ma sie co spuszczac nad kemperem, wystarczy np RU 450 choc nie wiem czy nie za duza do 690ki. silnik mozna zrobic samemu, hydrostst nie psuje sie.
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share djjachu

djjachu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 22:04

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni? Też chce kupić sieczkarnie za około 100tys przymierzam się już od 3 lat ale 695 bo te chociaż maja 360 kM w dobrym stanie na lekarstwo a 840 dużo droższa, powie mi ktoś jaka jest różnica między 690, 95 a serią 800 a konkretnie 695SL a 840? gdzieś na forum czytałem że w 860 napęd na bemben jest bezpośredni to prawda?, tym się różnią?