Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Luke16

Sposób na kredyt???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
opos    0

A może konsolidacja kresek pod hipotekę ;)

 

Zostaje Ci np. jeszcze SKOK lub lichwiarze z Providenta (tylko te typy to ostateczność)

 

Najlepiej to sprzedaj prasę lub dogadaj się z bankiem na rozłożenie tych 8k np. na 4 raty po 2k. Chyba, że bank niecierpliwy to lipton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

sam tego nie praktykowałem, ale z doświadczeń znajomych stanowczo odradzam provdenta itp-przyłażą podomież co tydzień "poborcy" i biorą co chcą;) ale na forum nie będę sie rozpisywał, bo za taką kryptoreklamę to... :( lepiej sprzedawaj co masz albo pozyczaj od sąsiadów, znajomych, rodziny ....


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja nie mam ani centa kredytu ;) Chciałem namówic ojca na kredyt, ale on się nie dał :( Teraz cały czas inwestujemy, ale w takie niedrogie używane maszyny np. poznaniaka z 86 na Nordstena z 2000 roku, pług na sprężynach ( stary jeszcze nie sprzedany) agregat 2.4m na grudziądzki 2.7m, teraz jak sprzedam 7211 to planuje wymienic go na coś 80km 4x4 i dołożyc dopłaty (nadal 0 kredytu) no i jak sprzedam motyla to kuhna 500kg dwutalerzowego. Kręci mnie nowy case jx, ale nie namówie ojca (może to i dobrze). Oddaj kredyty, a maszyny kupuj z zysków. Rób wszystko najtańszym kosztem bo Ci później nikt za to nie zapłaci (czy 20letni zachodni pług za 3tys zaorze inaczej jak ten za 20tys?). Powodzenia życze


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Jesli masz jeszcze inne kredyty to ja bys posprzedawal te ,,graty`` typu orkan i bym pospalcal chciaz czesc tych kredytow ewentualnie auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

spoko @dawid777, z tymi kredytami pisałem do @luke 16 ;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

25 krów dojnych i 7500 litrów mleka nie zarobisz nawet na paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ogólnie to tak w tym momencie to mam dojnych z 15?? Chyba tak bo resztę jest zasuszonych... czyli 7500 litrów w tym momencie jest czekam jak się tamte wycielą bo tak to będzie koło 10 tyś litów :) kkk2006 Orkana i przyczepe to sprzedałem 2 lata temu tylko właśnie największe wyrzuty o te maszyny miał dziadek... Żebyście ogólnie u nas zobaczyli co ludzie jeszcze mają za stodołami to byście się zdziwili... :) U nas nikt nic nie sprzedaje... sąsiad kupił teraz audi a4 a swoją 80 starą też trzyma i powiedział że co najwyżej to na złom ją kiedyś odda :( ... Dawid777 Ja to w porównaniu do moich kolegów z którymi chodziłem do jednej klasy to malutki pikuś jeden 120 tyś zł, drugi, 250 tyś zł, trzeci prawie 2mln zł kredytu... Providenta też nikomu nie polecam po akcji z kolegą :) ... ahme kolejny kredyt mam nawozowy w wysokości 6400zł do spłaty jest on za rok czyli ok. W tym momencie miesięcznie spłacamy kredyt po 1000zł komercyjny na 10000 tyś zł ... No i kredyt obrotowy 3 tyś zł ale to zabierają z kasy jak przychodzi wypłata za mleko i podpisuje się po roku kolejną umowę i dalej on istnieje :) ... Z samochodem muszę pomyśleć też poważnie bo tygodniowo będę robił może ze 150km a na diesla to stanowczo za mało niestety tym bardziej że mam służbowy a swój używam tylko na imprezy i na dojazdy z pracy do domu chociaż nieraz i służbowym przyjeżdżam... a płacić OC 1000zł no to lipa... ale z drugiej strony człowiek ma do niego pewien sentyment bo pierwsze autko i sporo rzeczy się w nim działo ;) ... Prasie zaraz robie fotki i wystawiam na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

koleś jak masz 15 dojnych to średnia wydajność dzienna oscyluje wokół 17 litrów od sztuki druga sprawa masz 25 dojnych w tym 10 zasuszonych a powinno być 4-5 ( pewnie są problemy z zacieleniami). Moja rada jeżeli już zajmujesz się mlekiem bądź w tym mistrzem, dopiero wtedy hodowla stanie się opłacalna a Twoja rodzina nie będzie potrzebowała żadnych kredytów, zwłaszcza że masz dość liczebne stadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Sokol zgadłeś że są kłopoty z zacieleniami a to wina wszystko pana inseminatora który ma jakieś lewe nasienie z Łowicza... Teraz dopiero dochodzimy powolutku do stanu gdzie zapładniał nam weterynarz i mleka było z mniejszej ilości sztuk po 12 tyś litrów prawie zawsze... Teraz sam mam kurs sprzedaje nasienie niemieckie i holenderskie i nie chce innego... Niech się Polskie schowa ;) ... Ogólnie to zawsze miało się jakiś kredyt i zawsze się go udawało spłacić a teraz niestety takie jaja wyszły... Z resztą przy dzisiejszej cenie mleka to ciężko coś konkretnego odłożyć z kasą... żyje się z miesiąca na miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a myslałes o lombardzie? dajesz ciagnik w zastaw czy samochod procent niski, czas spłaty tez do dogadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jakie to rzeczy można znaleźc jak się sprząta na podwórku ;) Jeśli jej nie używasz to sprzedaj, zawsze będzie mnie pieniędzy potrzebne na spłate :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@Luke16 nie obraź się ale przy stadzie 25 dojnych to kredyt 8 tys to jest szczerze mówiąc nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

tomasek ja takich praktyk typu lombard nigdy nie próbowałem i próbować nie będę wolę coś sprzedać ;) Panowie znalazłem jeszcze dzisiaj zabunkrowaną glebogryzarkę :( taką :)GLEBOGRYZARKA GRUDZIÄDZ 1,60 (776860618) - Aukcje internetowe Allegro tylko że moja nie była nigdy malowana i prawie wcale nie pracowała... warto się takiego czegoś pozbyć???

ja probowałem i nie zaluje chociaz odpowiedniego lombardu szukałem długo i znalazłem dopiero w łodzi, najwyzej nie bede miał gdzie mieszkac.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

prasa dzisiaj została sprzedana :D Troszkę poniżej oczekiwań moich finansowych ale poszła i jest fajnie kredyt spłacony :) ... Teraz czekam na dopłaty będzie gdzieś z 12/13 tyś zł :) Za to mamy ciągnik kupić... jakiegoś ursusa C-385 lub 902 albo jakiegoś zachodniaka?? Zobaczymy... Byle by z prasą chodził i ubijał kiszonkę dobrze i to wszystko :) ... Chyba na mój areał nie ma czegoś lepszego sensu kupować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A nie lepiej zetora sprzedac i kupic np. 7340 z turem lub jakiegoś ZTS-a z turem? A tak apropo to jeszcze nie widziałęm ZTSa z turem :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

to dobrze że już sobie poradziłeś z tym kredytem! my też mielismy jaja z kredytami w 2004 ,5i6 roku z powodu susz ale jakoś daliśmy radę. masz podobne gospodarstwo do mojego myśle że taki 902 spokojnie wystarczy sam nakłaniam ojca do sprzedania 30 rocznie robi z 10 mtg teraz a kupna mtz albo tych ciągników co wymieniłeś a on uparcie się nie zgadza bo czym pryskać będzie... przecież ma 3512 z kabiną szczelną a 30 bez jest i nie szkoda mu zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dawid777 3 ciągniki w gospodarstwie muszą być :D ... W razie awarii zetora podczas np. siania zboża podczepiam jakiś inny ciągniczek i pracuję dalej a na dwa to nie robota... tak to wszystko szybciej da się zrobić :) a nie raz wiadomo deszcz burza itp. a tu łąka do zwiezienia to jest wtedy istny zapierdziel... na jeden tak naprawdę ciągnik bo niestety ale c330 to jest ciągnik tzw. przynieś wynieś pozamiataj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ile na ten ciągnik byś był w stanie przeznaczyć bo chyba nie te 12/13tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a właśnie te 13 tysi :D oczywiście może być do remontu :P ojciec mechanik to się go zrobi :P A po co więcej kasy wydawać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no chyba że do remontu, tylko żeby ten remont nie był zbyt kosztowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ale qazi z drugiej strony Ursusa C385 kupisz za tą kase spokojnie nie raz nawet od pierwszego właściciela bądź jakiegoś zetorka 8011... nie tak dawno u mnie w okolicy poszedł 8111 od pierwszego właścicela w oryginale cały za 15 tysi żebym miał wówczas kasę to bym go brał...Kumpel w tamtym roku sprzedał właśnie C385 za 7 tysi (wszystko sprawne tylko opony do wymiany), do prasy to taki ursus zetor by raczej styknął swobodnie i tak najwięcej jak co roku będzie robił 7211... ale w tej prasie to ja go zajade i to szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj