Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na kredyt???

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 24 październik 2009 - 18:35

Sposób na kredyt??? no troche przykra sprawa,ale najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku będzie sprzdaż prasy no ale powiedzie kto z was nie ma kredytu, moi rodzice też wzieli na zakup nowego ciągnika kredyt 350tyś, na 10 lat ciągnik mamy już 3 tygodnie i już jest spłacone 60 tysięcy:)(sprzedany ursus 1634), no ale jak to bęzie dalej to nie wiem, świnie idą w dół rzepak cena nie zadowalająca, jedynie dopłata poratuje ;) a o zakupie kolejnego sprzętu nie ma narazie mowy, jedynie na wiosne pług
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na kredyt??? Dzisiaj, 01:58
  •  

#22 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 październik 2009 - 18:40

Sposób na kredyt??? 8tys to nie jest wielka suma, dlaczego go nie spłaciłeś w czasach jak mleko było po 1.4zł odłożyłbyś z 3 mies i spłacił spokojnie

#23 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 24 październik 2009 - 19:00

Sposób na kredyt??? gazi a wiedział ktoś jak to będzie?? inwestowało się w maszyny wówczas a to się prase kupiło a to tura, owijarkę, auto ale o kredytach się nie myślało wówczas ... lukas prasa jutro będzie wystwiona na allegro ;) ... Samochodu jak i jednego tak i drugiego nie będę zastawiał bo żaden wartości nie przewyższy...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 październik 2009 - 21:03

Sposób na kredyt??? tak jak w USA były "rozdawane" kredyty hipoteczne i nikt nie patrzył jak to będzie na przyszłość, każdy był "zafascynowany" bumem gospodarczym i ciągłym wzrostem aż do czasu gdy przestały do banków wpływać raty tych kredytów i banki zostały bez pieniędzy ale za to z kupą nieruchomości której nikt nie chciał kupić, no i to dosięgło już i Ciebie,
a nie lepiej było po prostu nie brać takiego kredytu??

#25 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 październik 2009 - 21:33

Sposób na kredyt??? każdy wie "kupować kiedy bessa, sprzedawać kiedy hossa", ale trzeba mieć odwage i niezłe samozaparcie inwestowac w czasie kryzysu... historia kołem się toczy, ekonomiści pokazują nam sinusoidy rynku, a my jak zwykle zadłużamy sie i planujemy spłaty przy wysokiej dochodowości a potem zgrzytamy zębami, gdy wszystko się odwraca i komplikuje... a co do autora tematu, to jesli mówisz ze masz jescze kilka kredytów to nie zapieraj sie tak że auta nie sprzedasz, bo chyba takim egoistą nie jesteś. osobiscie radziłbym pozostawić tylko te maszyny, które są niezbędne, by wycofac maksymalnie kapitał, póki jeszcze dużo nie stracił na wartości...ale to są tylko ogólne rady osoby która w ogóle nie zna Twojej sytuacji;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#26 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 październik 2009 - 21:42

Sposób na kredyt??? A może konsolidacja kresek pod hipotekę ;)

Zostaje Ci np. jeszcze SKOK lub lichwiarze z Providenta (tylko te typy to ostateczność)

Najlepiej to sprzedaj prasę lub dogadaj się z bankiem na rozłożenie tych 8k np. na 4 raty po 2k. Chyba, że bank niecierpliwy to lipton.

#27 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 październik 2009 - 21:51

Sposób na kredyt??? sam tego nie praktykowałem, ale z doświadczeń znajomych stanowczo odradzam provdenta itp-przyłażą podomież co tydzień "poborcy" i biorą co chcą;) ale na forum nie będę sie rozpisywał, bo za taką kryptoreklamę to... :( lepiej sprzedawaj co masz albo pozyczaj od sąsiadów, znajomych, rodziny ....

#28 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 24 październik 2009 - 21:52

Sposób na kredyt??? Ja nie mam ani centa kredytu ;) Chciałem namówic ojca na kredyt, ale on się nie dał :( Teraz cały czas inwestujemy, ale w takie niedrogie używane maszyny np. poznaniaka z 86 na Nordstena z 2000 roku, pług na sprężynach ( stary jeszcze nie sprzedany) agregat 2.4m na grudziądzki 2.7m, teraz jak sprzedam 7211 to planuje wymienic go na coś 80km 4x4 i dołożyc dopłaty (nadal 0 kredytu) no i jak sprzedam motyla to kuhna 500kg dwutalerzowego. Kręci mnie nowy case jx, ale nie namówie ojca (może to i dobrze). Oddaj kredyty, a maszyny kupuj z zysków. Rób wszystko najtańszym kosztem bo Ci później nikt za to nie zapłaci (czy 20letni zachodni pług za 3tys zaorze inaczej jak ten za 20tys?). Powodzenia życze
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#29 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 24 październik 2009 - 22:12

Sposób na kredyt??? Jesli masz jeszcze inne kredyty to ja bys posprzedawal te ,,graty`` typu orkan i bym pospalcal chciaz czesc tych kredytow ewentualnie auto.

#30 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 październik 2009 - 22:22

Sposób na kredyt??? spoko @dawid777, z tymi kredytami pisałem do @luke 16 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2009 - 10:45

Sposób na kredyt??? 25 krów dojnych i 7500 litrów mleka nie zarobisz nawet na paszę.

#32 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 25 październik 2009 - 11:07

Sposób na kredyt??? Ogólnie to tak w tym momencie to mam dojnych z 15?? Chyba tak bo resztę jest zasuszonych... czyli 7500 litrów w tym momencie jest czekam jak się tamte wycielą bo tak to będzie koło 10 tyś litów :) kkk2006 Orkana i przyczepe to sprzedałem 2 lata temu tylko właśnie największe wyrzuty o te maszyny miał dziadek... Żebyście ogólnie u nas zobaczyli co ludzie jeszcze mają za stodołami to byście się zdziwili... :) U nas nikt nic nie sprzedaje... sąsiad kupił teraz audi a4 a swoją 80 starą też trzyma i powiedział że co najwyżej to na złom ją kiedyś odda :( ... Dawid777 Ja to w porównaniu do moich kolegów z którymi chodziłem do jednej klasy to malutki pikuś jeden 120 tyś zł, drugi, 250 tyś zł, trzeci prawie 2mln zł kredytu... Providenta też nikomu nie polecam po akcji z kolegą :) ... ahme kolejny kredyt mam nawozowy w wysokości 6400zł do spłaty jest on za rok czyli ok. W tym momencie miesięcznie spłacamy kredyt po 1000zł komercyjny na 10000 tyś zł ... No i kredyt obrotowy 3 tyś zł ale to zabierają z kasy jak przychodzi wypłata za mleko i podpisuje się po roku kolejną umowę i dalej on istnieje :) ... Z samochodem muszę pomyśleć też poważnie bo tygodniowo będę robił może ze 150km a na diesla to stanowczo za mało niestety tym bardziej że mam służbowy a swój używam tylko na imprezy i na dojazdy z pracy do domu chociaż nieraz i służbowym przyjeżdżam... a płacić OC 1000zł no to lipa... ale z drugiej strony człowiek ma do niego pewien sentyment bo pierwsze autko i sporo rzeczy się w nim działo ;) ... Prasie zaraz robie fotki i wystawiam na allegro :)

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2009 - 13:26

Sposób na kredyt??? koleś jak masz 15 dojnych to średnia wydajność dzienna oscyluje wokół 17 litrów od sztuki druga sprawa masz 25 dojnych w tym 10 zasuszonych a powinno być 4-5 ( pewnie są problemy z zacieleniami). Moja rada jeżeli już zajmujesz się mlekiem bądź w tym mistrzem, dopiero wtedy hodowla stanie się opłacalna a Twoja rodzina nie będzie potrzebowała żadnych kredytów, zwłaszcza że masz dość liczebne stadko.

#34 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 25 październik 2009 - 13:40

Sposób na kredyt??? Sokol zgadłeś że są kłopoty z zacieleniami a to wina wszystko pana inseminatora który ma jakieś lewe nasienie z Łowicza... Teraz dopiero dochodzimy powolutku do stanu gdzie zapładniał nam weterynarz i mleka było z mniejszej ilości sztuk po 12 tyś litrów prawie zawsze... Teraz sam mam kurs sprzedaje nasienie niemieckie i holenderskie i nie chce innego... Niech się Polskie schowa ;) ... Ogólnie to zawsze miało się jakiś kredyt i zawsze się go udawało spłacić a teraz niestety takie jaja wyszły... Z resztą przy dzisiejszej cenie mleka to ciężko coś konkretnego odłożyć z kasą... żyje się z miesiąca na miesiąc...

#35 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2009 - 14:24

Sposób na kredyt??? a myslałes o lombardzie? dajesz ciagnik w zastaw czy samochod procent niski, czas spłaty tez do dogadania...

#36 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 25 październik 2009 - 15:09

Sposób na kredyt??? tomasek ja takich praktyk typu lombard nigdy nie próbowałem i próbować nie będę wolę coś sprzedać ;) Panowie znalazłem jeszcze dzisiaj zabunkrowaną glebogryzarkę :( taką :) GLEBOGRYZARKA GRUDZIĄDZ 1,60 (776860618) - Aukcje internetowe Allegro tylko że moja nie była nigdy malowana i prawie wcale nie pracowała... warto się takiego czegoś pozbyć???

#37 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 25 październik 2009 - 15:32

Sposób na kredyt??? Jakie to rzeczy można znaleźc jak się sprząta na podwórku ;) Jeśli jej nie używasz to sprzedaj, zawsze będzie mnie pieniędzy potrzebne na spłate :(
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#38 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 październik 2009 - 15:45

Sposób na kredyt??? @Luke16 nie obraź się ale przy stadzie 25 dojnych to kredyt 8 tys to jest szczerze mówiąc nic

#39 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2009 - 17:17

Sposób na kredyt???

tomasek ja takich praktyk typu lombard nigdy nie próbowałem i próbować nie będę wolę coś sprzedać ;) Panowie znalazłem jeszcze dzisiaj zabunkrowaną glebogryzarkę :( taką :) GLEBOGRYZARKA GRUDZIĄDZ 1,60 (776860618) - Aukcje internetowe Allegro tylko że moja nie była nigdy malowana i prawie wcale nie pracowała... warto się takiego czegoś pozbyć???

ja probowałem i nie zaluje chociaz odpowiedniego lombardu szukałem długo i znalazłem dopiero w łodzi, najwyzej nie bede miał gdzie mieszkac.. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 21:23

Sposób na kredyt??? prasa dzisiaj została sprzedana :D Troszkę poniżej oczekiwań moich finansowych ale poszła i jest fajnie kredyt spłacony :) ... Teraz czekam na dopłaty będzie gdzieś z 12/13 tyś zł :) Za to mamy ciągnik kupić... jakiegoś ursusa C-385 lub 902 albo jakiegoś zachodniaka?? Zobaczymy... Byle by z prasą chodził i ubijał kiszonkę dobrze i to wszystko :) ... Chyba na mój areał nie ma czegoś lepszego sensu kupować...