Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Luke16

Sposób na kredyt???

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Kurcze Panowie mamy w rodzinie ostatnio ogromny problem... w listopadzie mamy do spłacenia kredyt tzw. suszowy w wysokości ok. 8000zł... Miał być on spłacony dwa lata temu ale nam go przesunęli... Wiecie jak jest teraz z ceną mleka... Czy można złożyć jakąś petycję o dalsze przesunięcie takowego kredytu?? Czy zostaje nam sprzedanie "czegoś" z maszyn??? Bo to też bierzemy pod uwagę albo zetora 7211 (troszkę szkoda bo jesteśmy pierwszymi właścicielami, ale za to na wiosnę po dopłatach moglibyśmy kupić jakiegoś 7745) albo prasę kostkę ( moja mama nie pozwala bo nie będzie miała jak cielakom siana nosić, a w tym roku nią prasowałem może z 2 godziny tylko siano albo z 3) albo mój samochód ( ja się na to niestety nie godze ;) ) Co byście zrobili na moim miejscu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wziołbym kredyt, a po dopłatach oddał, albo sprzedał prase kostke i wynajoł na te 3 godziny bo to nie interes trzymac prase którą się tak mało używa ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kredytu raczej już nie dostaniemy... Jestem tego samego zdania co do kostki w tym roku tak jak pisałem może z 3 godziny pracowała... I tak już od 2 lat... No pogadam z rodzicami... bo serio coś zawsze można by było włożyć w to miejsce a tak to np. cyklop stoi na dworze... Ale Dawid777 dzięki za podsunięcie pomysłu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

witam, możesz starać się o kredyt na zakup środków do produkcji /potrzebne będą faktury VAT za rok/. Obecny kredyt spłać gotówką od rodziny, dostaniesz wtedy kredyt /spłacisz rodzinę/. Za rok może będzie lepiej, u mnie już mleko drgnęło o 10 gr do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Krzyszof już nie mogę się starać brałem i muszę go spłacić do marca bodajże .... W rodzinie mam wszystkich mleczarzy więc też nic nie pożyczę... Wujek dwa miechy temu kupił nowe grande punto no to też teraz kasy nie ma... A dalsza rodzina tym bardziej nawet nie ma co się pytać... :/ Zostaje sprzedać tą prasę tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Trzymanie maszyny po to żeby popracować nią 3 godz w roku to dla mnie nieporozumienie. Samo garażowanie jej kosztuje więcej jak zarobi.

 

Moja rada, sprzedać prasę albo pożyczyć od rodziny kasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Luke16 duże masz stado krów, dużo mleka dajesz? może mleczarnia by Was wspomogła? Nie macie jakiegoś funduszu w mleczarni, tanich pożyczek czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie zazdroszczę wam tej sytuacji ;) .

 

Dziwi mnie jednak że bank wam nie chce udzielić kredytu komercyjnego, przecież że macie suszowy to nie oznacza chyba że nie macie zdolności kredytowej ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

deer jeszcze mam 3 inne :) no i odsetki są spore... Ferdek07 mam z 25 dojnych i z 10 jałowizny... czyli oddaje teraz średnio 7500 litrów mleka... Mają kredyty ale na jałowiznę z giełd tylko i wyłącznie :) ... o innych rzeczach zapomnieli... Dla pracowników owszem są kredyty na 3 % .... Więc Ferdek ani funduszu ani tanich kredytów nie ma ...

 

robertbara dzięki mnie do dzisiaj nie stoi w garażu nieużywana od 3 lat przyczepa T-072 i Orkan 2 ... wszystko dzięki mojemu dziadkowi bo on nic nie daje sprzedawać niestety starzy ludzie tak mają co niektórzy... A prasa stoi bo też jej szkoda :( bo siano robimy właśnie kostką :) Tylko może w tym roku zrobiła z 2ha tego siana ale już jej przetłumaczyłem że tak nie może być i się zgodziła czyli prasa idzie na handel ;):) Z resztą w rolce mogę sobie włączyć rozluźnianie bel i jest git kapcie wychodzą bo kapcie ale za to się dosuszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam. Hmm sprawa nie ciekawa. Ale może masz też jakieś sterty złomu koło garażu czy coś. Ze złomu jak byś miał dużo kolorowego to zawsze w cenie wyższej sprzedaż. I ile dostaniesz za ta prasę?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

klejnus złomu nie mam już bo jak był w dobrej cenie to się z rok temu sprzedało albo i później... Co do prasy to najtańsza jaka jest na allegro stoi za 12500zł ja chce 9 tysi... ale za 8700 by poszła ;) dodam że była to cofnięta wersja eksportowa... rocznik chyba 1992 mam ją od nowości nie lakierowana, nie przepuszcza ( no nie raz jakiegoś się zdarzy ale to normalne jest :( ) 3 lata temu robiliśmy remont tego tłoka co pracuje w środku wymieniane były wszystkie łożyska i nóż odcinający, teraz jak pisałem od 2 lat stoi i robi rocznie z 3 godziny... pracowała rocznie do 2007 roku na 14ha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No to problem rozwiązany:) Tylko hmm musisz znaleźć kupca i będzie git. I będziecie mieć że nie należy się aż tak zadłużać. Wiem jak to jest (tzn ja nie ale teść;)) Było goraco ale wszystko się ułożyło ale jak by wziął ten kredyt co chciał i by mial go teraz spłacać bylo by nie fajnie bo gdzieś z 15 krów teraz ma zasuszonych a stado tylko 36 krów. Niestety rynek mleczny jest dośc trudny i zawsze moze się cos stać niedobrego. Może wdać się jakaś choroba co wybije Ci stado cena mleka spadnie drastycznie mleczarnia da Ci wymówienie itd wiec nie warto brać wielkich kredytów. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mieliśmy pare krów też sprzedać ale z czego mleko wziąć wówczas to już niestety ale nie wiadomo... Z resztą u nas każdy pobrał kredyty i teraz co niektórzy powyjeżdżali na zachód zarobić co nieco bo naprawdę ciężko... a z mlekiem wiadomo jak teraz jest... wiecie ja jeszcze dużo tego kredytu nie mam bo gdzieś ok. łącznie z 25 tyś zł no ale teraz zrobiło się ciężko z kaską i każdy grosz się liczy... Ciekaw jestem jak teraz z kupcami na taki sprzęt... no cena myślę że jest korzystna ;) Tym bardziej że nie była lakierowana nigdy i jestem jej pierwszym właścicielem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Pozbywaj się starych sprzętów, niedługo będzie można je tylko na złom wywieźc jak maszyny wiejki czy prasy stacjonarne. Na zachodzie taką prasę można już za 3tys kupic ;) To będzie dla ciebie najlepsze rozwiązanie :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dawid z miłą chęcią tylko rodzicom moim przetłumacz ostatnio byłem u kumpla jak kasa mu była potrzebna to sprzedał bizona, valtre i drugi ciągnik fiata... Powiedział że kupi sobie na wiosnę kiedy dostanie dopłaty ;) ... A u mnie w chacie... tego nie sprzedamy, tamtego też bo szkoda... No chociaż ja mam sentyment do mojego pierwszego autka ale jak będzie trzeba to je sprzedam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wytłumacz że jeśli będą dalej wychodzic z takiego założenia to zamiast iśc do przodu zostaną w miejscu, wytłumacz że na usługe wydasz 400zł a prasa będzie tylko zawalac w garażu, a ciągnik czy samochód bardziej potrzebny ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Niech ci przepiszą gospodarkę i dadza prawo do decydowania i jedynie jeśli ich poprosisz Ci pomogą a ;)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

A kiedy brałeś ten kredyt suszowy. Kredyt ten można wydłużyć maksymalnie do 5 lat. jeśli więc brałeś w 2005 roku możesz jeszcze rok prolongować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

klejnus ja się w gospodarkę nie bawie ;) Dla mnie to robota dorywcza wykształciłem się w innym zawodzie (chodź nie powiem że nie jest baaardzo bliski rolnictwu) :( i jej się trzymam bo w gospodarce nie widzę przyszłości:P Ziemas a idę się ojca spytać kiedy on był brany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jak masz zdolność kredytową to weź kredyt komercyjny pod zastaw samochodu o ile jego wartość przekracza kwotę do spłacenia a jak dostaniesz dopłaty to spłacisz.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no troche przykra sprawa,ale najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku będzie sprzdaż prasy no ale powiedzie kto z was nie ma kredytu, moi rodzice też wzieli na zakup nowego ciągnika kredyt 350tyś, na 10 lat ciągnik mamy już 3 tygodnie i już jest spłacone 60 tysięcy:)(sprzedany ursus 1634), no ale jak to bęzie dalej to nie wiem, świnie idą w dół rzepak cena nie zadowalająca, jedynie dopłata poratuje ;) a o zakupie kolejnego sprzętu nie ma narazie mowy, jedynie na wiosne pług


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

8tys to nie jest wielka suma, dlaczego go nie spłaciłeś w czasach jak mleko było po 1.4zł odłożyłbyś z 3 mies i spłacił spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gazi a wiedział ktoś jak to będzie?? inwestowało się w maszyny wówczas a to się prase kupiło a to tura, owijarkę, auto ale o kredytach się nie myślało wówczas ... lukas prasa jutro będzie wystwiona na allegro ;) ... Samochodu jak i jednego tak i drugiego nie będę zastawiał bo żaden wartości nie przewyższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak jak w USA były "rozdawane" kredyty hipoteczne i nikt nie patrzył jak to będzie na przyszłość, każdy był "zafascynowany" bumem gospodarczym i ciągłym wzrostem aż do czasu gdy przestały do banków wpływać raty tych kredytów i banki zostały bez pieniędzy ale za to z kupą nieruchomości której nikt nie chciał kupić, no i to dosięgło już i Ciebie,

a nie lepiej było po prostu nie brać takiego kredytu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

każdy wie "kupować kiedy bessa, sprzedawać kiedy hossa", ale trzeba mieć odwage i niezłe samozaparcie inwestowac w czasie kryzysu... historia kołem się toczy, ekonomiści pokazują nam sinusoidy rynku, a my jak zwykle zadłużamy sie i planujemy spłaty przy wysokiej dochodowości a potem zgrzytamy zębami, gdy wszystko się odwraca i komplikuje... a co do autora tematu, to jesli mówisz ze masz jescze kilka kredytów to nie zapieraj sie tak że auta nie sprzedasz, bo chyba takim egoistą nie jesteś. osobiscie radziłbym pozostawić tylko te maszyny, które są niezbędne, by wycofac maksymalnie kapitał, póki jeszcze dużo nie stracił na wartości...ale to są tylko ogólne rady osoby która w ogóle nie zna Twojej sytuacji;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj