Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amarantus - uprawa

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share neurotoksyna

neurotoksyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 październik 2009 - 13:33

Amarantus - uprawa Witam,
wiosną obsiewam 3h amarantusem/ szarłatem, w związku z tym mam pytanie do zorientowanych w uprawie tego zboża:
- jakie nawozy będą najlepsze pod tego typu uprawę ? Czy wystarczy jesienne i wiosenne nawożenie fosforowo potasowym nawozem, czy zalecacie coś dodatkowego ?
Dodam, iż ziemia na której będę uprawiać leżała odłogiem 3 lata. Jakieś rady od doświadczonych kolegów ?
Pozdrawiam i liczę na porady ;)
Ania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amarantus - uprawa Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 październik 2009 - 19:48

Amarantus - uprawa Koleżanko Anno mocno bym się zastanowił czy w ogóle wprowdziłbym amaranthusa na pole. Dlaczego, ano dlatego że po zejściu tej rośliny z pola, jest uporczywym chwastem trudno zwalczalnym w rzepaku burakch , warzywach , jagodowych, będzie wychodził latami, chyba że będzie uprawiany w monokulturze, wiem to od znajomego co prowadzi gospodarstwo ekologiczne. Jeżeli chcesz uprawiać to napewno nie w nieużytku, roślina ta lubi ziemię w dobrej kulturze, co nawożenia nie jest zbyt wymagająca. Myślę że osoby prowadzące gospodarstwa ekologiczne wprowadziły by Cię w szczegóły, widziałem w którymś z Top Agrarów (chyba w 2007 r.) cały artykuł o tej roslinie. Pozdrawiam Jerzy

Chryste skąd te pseudo ;) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 02 marzec 2011 - 12:30

Amarantus - uprawa Ostatnio czytałem artykuł o amarantusie i zastanowiło mnie dlaczego jest tak mało popularny, praktycznie nie ma go w szerszym obiegu, a z tego co piszą jest bardzo zdrowy i bogaty w składniki mineralne, w szybki sposób dostarcza dużo energi. Przynajmniej dla siebie warto chyba go zasiać. Póżniej tylko zostaje przerobić go na mąke i zostawić otręby do zaparzania bo w nich będzie najwięcej składników odżywczych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:45

Amarantus - uprawa To mnie zaciekawiliście bo tą roslinę spotykałem tylko w ogródkach jako ozdobną. Więc jego ziarno nadaje się do spożycia? Co sie z tego robi i czy gdzieś to skupują?