Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w przyczepie "SAM"

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 październik 2009 - 19:10

Hamulce w przyczepie "SAM" witam posiadam przyczepkę na kołach od żuka jest ona świeżo wykonana mam zamiar założyć do niej hamulce pneumatyczne nie było by w tym nic prostszego lecz w żuku były hamulce hydrauliczne a za bardzo nie wiem jak je przerobić i czy w ogóle uda się to zrobić oczywiście posiadam kompletą hydraulikę prosto wyjęta z tego oto samochodu
P.S. do takiej małej przyczepki praktycznie hamulce nie są potrzebne tylko mam młodszego brata którego trochę boje się puszczać po małych nierównościach-małe doświadczenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w przyczepie "SAM" Dzisiaj, 15:59
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 październik 2009 - 19:31

Hamulce w przyczepie "SAM" To go nie puszczaj. Ja ostatnio wiozłem około 8 ton kamienia na przyczepie. Hamulca nie podpinam bo i tak w ciągniku instalacja nie działa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2009 - 09:11

Hamulce w przyczepie "SAM" Będzie to ciągane jakimś SAM-em, że się boisz, z taką przyczepką bez hamulców nawet c 330 sobie poradzi, przecież na tej osi od żuka większej ładowności jak 1000kg nie zrobisz, a do ciągników przyczepy mogą nie mieć żadnych hamulców jeśli dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 1,5t, a maszyny których masa nie przekracza 3 t wystarczy że będą podpięte dodatkowym łańcuszkiem, także nie ma chyba potrzeby stosowania jakichkolwiek chamulców
ale jeśli się upierasz, to poszukaj dzwigni od chamulca ręcznego hydraulicznego lub jakąś pompkę hamulcową z malucha lub coś podobnego możesz pzrerobić tak zeby była montowana do kabiny ciągnika na takim hamulcu są rejestrowane przyzcepy do 5t DMC !!!

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2009 - 18:17

To go nie puszczaj. Ja ostatnio wiozłem około 8 ton kamienia na przyczepie. Hamulca nie podpinam bo i tak w ciągniku instalacja nie działa.

I powiedz jeszcze, że z góry zjeżdżałeś 3512 z 12 tonami... Nie każdy mieszka na równinach, niektórym hamulce są potrzebne.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 październik 2009 - 09:21

Hamulce w przyczepie "SAM" Z górki na skrzyżowaniu gdzie musiałem skręcić pod kątem 90 stopni. Jadąc prosto wjechał bym do jeziora. Dodam jeszcze ze nigdy nie jechałem to drogo wcześniej.
Dodam jeszcze że w ciągniku jak włączyłem 4H koło domu tak wyłączyłem bieg dopiero w miejscu docelowym ;)

PS jakie 12 ton??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 październik 2009 - 10:08

Hamulce w przyczepie "SAM" 8 ton ładunku+ masa przyczepy =?
Skoro zahamowałeś to ok, w moich warunkach c-360 z przyczepą 6 musi mieć hamulce pneumatyczne.
Pisze się "pod kątem".

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 październik 2009 - 10:18

Hamulce w przyczepie "SAM" Sprawdziłem na geoportalu i jest tam wiecej jak 90 stopni. Około 110.

Oj to według ciebie moja przyczepa jest bardzo ciężka ;) 4 tony to ona waży ale wraz z ciągnikiem. Samej nigdy nie ważyłem.

http://maps.geoporta...ariant=KATASTER jechałem od góry a potem w prawo. W lewo było by wygodniej no ale...

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 październik 2009 - 12:10

Hamulce w przyczepie "SAM" A moze poprostu hamulec najazdowy? Ruchomy zaczep. Jak przeczepa zaczyna pchac ciagnik to zaczep na sprezynie sie cofa troche i przez jakis krociec uruchamia( wciska ) pompe hamulcowa dowolnie jaka. Jak pompa zacznie dzialac to i hamulce na kolach takze. Ale czy znowu oryginalne hamulce bebnowe od zuka dadza rade skutecznie wyhamowywac taki ciezar? Trzeba by to zrobic tak, aby odpowiednio zestroic wszystko.

#9 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 październik 2009 - 18:43

Hamulce w przyczepie "SAM" pomysł z najazdów-ka jest dość ciekawy podobna zasada jest/była stosowana w wozach tylko tu trzeba by zrobić małe udoskonalenie takiego rodzaju pompek to mam duzo w domu tylko musiał bym zrobić z kilu jedną

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 październik 2009 - 20:30

Sprawdziłem na geoportalu i jest tam wiecej jak 90 stopni. Około 110.

Dla mnie to tam mogło być nawet rondo, bardziej chodzi mi o Twoje podeście. Mieszkasz na równinach i myślisz, że hamulce to niepotrzebny gadżet. W moich okolicach są takie drogi, gdzie przyczepa z 8 tonami ładunku wyprzedziłaby 3512...
Skoro autor pisze o hamulcach, to znaczy, że są powody aby je zamontować.

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 październik 2009 - 21:38

Hamulce w przyczepie "SAM" Nei mam takich równych terenów. Miejscami trzeba uważać jak jechać żeby ciągnika nie przewrócić.

bullet_black.png

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 październik 2009 - 21:58

Hamulce w przyczepie "SAM" Tu gotowe zaczepy z hamulcem najazdowym.
Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 październik 2009 - 08:14

Hamulce w przyczepie "SAM" to może od razu całą przyczepę ;) Nowa Przyczepa-Wywrotka z hamulcem najazdowym (785253645) - Aukcje internetowe Allegro
Panowie na osi od żuka przecież nikt nie będzie woził po 6 czy 7 ton więc nie rozumiem po co wam te hamulce, bo tak jak pisałem wyżej nawet konstruktorzy i kodeks ruchu drogowego nie wymaga żadnych hamulców w maszynach o masie do 3t oraz przyczepach do 1,5t a wszelkie hamulce w małych przyczepkach są właściwie po to tylko żeby jak się odepnie zahamowała.
ps. mieszkam na równinach ale kiedyś ojciec miał przygodę z c 330 wiózł 7 ton pustaków na wozie konnym na kołach 20' i był nawet niewielki spadek więc się nie spodziewał że trzeba będzie hamować i 100m przed ciągnikiem zatrzymał się autobus na przystanku, ale nie stanoł na przystanku ale na szosie a z naprzeciwka jechały ciężarówki, próby hamowania w ciapku powodowały że ciągnik składał się z przyczepą, zredukować biegu się nie dało więc już się przygotował żeby wyskoczyć z ciągnika i puścić ciągnik w rezerwe i tylko strzelał światami i w ostatniej chwili kierowca autobusu obczaił o co chodzi i odjechał nawet wszystkich nie zabrał z przystanku :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 październik 2009 - 08:44

Hamulce w przyczepie "SAM" skoro autor tematu chce miec hamulce w swojej przyczepce niech je sobie zamontuje. Widocznie zycie jest mu mile i chce o nie dbac.

Pisales w pierwszym poscie o hamulcach pneumatycznych. Ale na drodze stanal ci cylinderek hamulcowy. A nie da rady zamiast tego cylinderka zrobic rozpieraka i dzwignia polaczyc go z silownikiem umocowanym centralnie na osi?

Albo jeszcze inaczej. Pisales ze masz duzo roznych elementow. A moze by tak zrobic, ze solownik pneumatyczny setrowany hamulcami w traktorze uruchamia pompe hamulcowa, a w kolach standardowe hamulce zuka?