Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 21 październik 2009 - 17:51

Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok witam mam takie pytanie czy ktos wie do czego to sluzy?kolo 019.jpg kolo 019.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok Dzisiaj, 13:25
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 21 październik 2009 - 18:05

Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok Wydaje mi się że to sterownik od ścieżek technologicznych. Bo jest tam pokrętło do ustawiania szerokości rozsiewacza/opryskiwacza a to coś srebrnego to chyba czujnik liczby podniesień siewnika liczący przejazdy. U nas nie miałoby to zastosowania ponieważ mamy dużo słupów na polu ;)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 21 październik 2009 - 18:30

Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok yyy zapomnialem napisac bo dzisiaj wlasnie przez przypadek zobaczylem to w instrukcji, i ten czujnik srebrnychodzi po takiej trojkatnej zebatce na osce, na ktorej sa kolka wysiewajace, i wlasnie w tej instrukcji nie bylo to opisane do czego to konkretnie sluzy albo niebylo akurat tej strony,na tej skrzyneczce jest jakas swiatlo niewiem juz tak sie troche domyslam ze moze to jest taki jakis czujnik ktory pokazuje czy sie wysiewaja nasiona jak sie sieje samemu,ale jak by ktos mial to u siebe zalozone i wiedzial dokladniue do czego to ma sluzyc prosze o podpowiedz ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 21 październik 2009 - 18:38

Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok podłącz ten bajer do instalacji w 330 jak masz bo tam jest takie gniazdko na pewno i wciskaj ten czujnik i obserwuj co się dzieje
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#5 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:11

Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok To jest czujnik (stary i prymitywny), który pokazuje czy kręcą się wysiewacze. Pokrętłem które montujesz w kabinie, dopasowujesz częstotliwość sygnału do różnych obrotów wałka wysiewającego (zależnych od ustawionej dawki na przekładni i od szybkości jazdy). Sygnał pochodzi właśnie od tej trójkątnej krzywki. Jeżeli obroty spadają np. w wyniku poślizgu kół siewnika, albo wogóle zapomnisz opuścić siewnik (?!) to ta czerwona lampka zachowa się "inaczej" (nie pamiętam czy zacznie świecić, mrugać, czy przestanie świecić - chyba to pierwsze). U mnie leży to gdzieś na półce, bo uważam to za zbędny gadżet
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:22

Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok noo wlasnie ;) u mnie tez to lezalo na polce i niewiedzialem do czego to jest dopuki nie wpadla mi w rece ta instrukcja i zobaczylem ten czujnik :) dzieki za wyjasnienia:)

Dodaj odpowiedź