Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cisnienie oleju podstawka filtra

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share solaris08

solaris08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:00

Cisnienie oleju podstawka filtra Witam

Cisnienie oleju w moim ciagniku to po dlugiej orce 0,5bara na wolnych obrotach. Slyszalem zeby je zwiekszyc mozna przystawke do filtrow kupic zamiast tego bąka. Nie wiecie gdzie mozna cos takiego kupic? Do c-385. Na alegro strasznie duzo za to chca.
Silnik podobno po kapitalnym remoncie. Odpala praktycznie na dotyk cyk i chodzi. Kompresje ma 30 barow na kazdym cylindrze mierzone osobiscie. Tylko to cholerne cisnienie. Na zimnym ma 3,5 bara jak sie rozgrzeje to 0,5. A to juz za malo. Byc moze mnie oszukali i nie byl szlif walu robiony tylko tuleje nowe i tłoki. A byc moze wszystko bylo robione tylko stara pompa olejowa co juz cisnienia nie trzyma. Macie pomysl?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cisnienie oleju podstawka filtra Dzisiaj, 07:40
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 październik 2009 - 21:02

Cisnienie oleju podstawka filtra silnik po remoncie i na zimnym 3,5?
zegar wstawiłes nowy (jakis sprawdzony)?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 październik 2009 - 21:34

Cisnienie oleju podstawka filtra może za małe jest ustawione na zaworze, tak na zimnym z 4.5 mogło by być wtedy na gorącym też pewnie byłoby więcej, może pompa oleju dojechana, kapitalka lipna?? tak czy siak bez odkręcenia misy się nie obejdzie chyba

#4 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 20 październik 2009 - 22:13

Cisnienie oleju podstawka filtra kolego nie mam ursusa ale w tym roku miałem taki sam problem z MTZ'tem tez cisnienie mi spadało po rozbiórce byliśmy zdziwieni bo były nowe tłoki i ale coś musiało być zle, po pomiarach okazało sie że był krzywy wał zrobiliśmy szlif (400zl) i teraz luksus chodzi silnik u Ciebie może być podobnie.

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#5 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 20 październik 2009 - 23:05

Cisnienie oleju podstawka filtra U mnie w 914 ten zaworek w podstawie był dobry. A winą tego ze było takie niskie ciśnienie, była wywalona uszczelka między pompą oleju, a zaworem przelewowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share solaris08

solaris08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 październik 2009 - 14:44

Cisnienie oleju podstawka filtra

może za małe jest ustawione na zaworze, tak na zimnym z 4.5 mogło by być wtedy na gorącym też pewnie byłoby więcej, może pompa oleju dojechana, kapitalka lipna?? tak czy siak bez odkręcenia misy się nie obejdzie chyba

A to jakims zaworem ustawia sie cisnienie oleju w silniku?? Co do cisnienia to 3,5 bara mam na wolnch obrotach na zimnym.
Kupil bym nowa pompe ale nie wiem czy jest sens. Byc moze wal jest dupniety jak ktos z Was tutaj napisal.

Zegar kupilem nowy gdyz myslalem ze stary juz mnie oszukuje, ale okazalo sie ze wartosci sie pokrywaja.

#7 Share pawel123a7

pawel123a7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 maj 2010 - 16:05

Cisnienie oleju podstawka filtra koledzy, można jakoś podkręcić te ciśnienie w silniku, może ktoś mi powie gdzie te ciśnienie się podkręca, wiem że trzeba zdjąć misę i gdzie mam szukać tego zaworka?. chodzi o ciągnik ursus 1014, prawie to samo co 914

#8 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 maj 2010 - 16:13

Cisnienie oleju podstawka filtra solaris08 zmień tylko dysze w bąku jak to jego wina to powinno być dobże

pawel123a7 zawór jest obok pompy olejowej silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wojtas4

wojtas4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 13:09

Cisnienie oleju podstawka filtra Koledzy można by powiedzieć ze TEN TYP TAK MA !!!!, i bardzo nie można tu coś poradzić. Silnik i cały ciągnik został opracowany w połowie lat 60-tych wtedy takie ciśnienie oleju w pełni wystarczało, i 0,5 atm.-wolne obroty 3,5 wysokie obr. jest w pełni prawidłowe !!! :rolleyes: .Dość częstym powszechną praktyką przy tym silniku jest ze przy remoncie silnika wału się nie rusza ,dopiero gdy jest zatarty lub ciśnienie mniejsze od podanego szlif jest potrzebny i daje jakiś efekt.

Dodaj odpowiedź