Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z silnikiem perkinsa w MF 206

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 20 październik 2009 - 18:28

Problem z silnikiem perkinsa w MF 206 Jak w tytule mam problem a polega on na tym ze podczas znim przy rozgrzanym oleju myga mi kotrolka od smarowania silnika. I z tśd moje pytanie czy jest mozliwośc podkrecenia wydajnosci pompy w silniku perkinsa tak zeby sie ta zarówka nie zapałała. Postanowiłej jeszcze sezon 2010 skosić nim a dopiero pózniej poszukać jakiegoś innego pomozecie??
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z silnikiem perkinsa w MF 206 Dzisiaj, 09:24
  •  

#2 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 październik 2009 - 19:20

Problem z silnikiem perkinsa w MF 206 mógł się zawiesić zawór przelewowy, nawaliła pompa oleju, lub nowe panewki+szlif wału się kłania (czytaj remont silnika)
jak będziesz kosił na niskim ciśnieniu, to po prostu dobijesz silnik, jeśli przyczyną jest jakiś opiłek w zaworze przelewowym, przez który się ten zawór moźe nie domykać i ciśnienia nie zrobi,
czasem wystarczy "podciągnięcie" lekko ciśnienia na zaworze przelewowym, bo sprężyna z czasem słabnie i to też może być przyczyną

kontrolka świeci niezależnie od obrotów silnika??

w każdym razie koniecznie napisz jakie masz ciśnienie oleju na zimnym i na rozgrzanym jak mruga

#3 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 październik 2009 - 23:32

Problem z silnikiem perkinsa w MF 206 te silniki mają fabrycznie wadliwe czujniki ciśnienia... po pierwsze podłącz manometr, a jak będzie wszystko ok to wkręć czujnik od ursusa c330M (pasuje na 100%)
jeśli się jednak okaże że jest za slabe ciśnienie, to możliwe, ze pompa już ze starości się rozluzowała... pasuje od C360-3P

#4 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 21 październik 2009 - 16:08

Problem z silnikiem perkinsa w MF 206 na zimnym oleju wszystko jest w porząku lampa od smarowania nie świeci(licznika cisnienia w tym kombajnie nie posiadam) a jak sie olej rozgrzeje to mryga. Kiedys tego nie było a w tym sezonie co był no pod koniec patrze a na wolnych obrotach ona myga co tu poradzic myslałem zeby podkręcic pompe tylko nie wiem jak. po za tym silnik pracuje slicznie lepszego nie znajdziecie w tym kombajnie. Co radzicie zrobic zeby nie mygała ta kontrolka smarowania
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 21 październik 2009 - 19:11

Problem z silnikiem perkinsa w MF 206 na początek wstawić jakiś manometr, żeby wykluczyć awarie czujnika

#6 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 23 październik 2009 - 21:20

Problem z silnikiem perkinsa w MF 206 u mnie to samo było na końcu wcale nie jeździłem bo bałem się że silnik zatrę a tu się okazało ze czujnik walnięty a ile stresu ze silnik do kapitalki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 24 październik 2009 - 15:52

Problem z silnikiem perkinsa w MF 206 oby jeszcze rok i za rok zmieniam kombajn na dwa razy większy areał rośnie
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!