Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konserwacja opryskiwacza na zime

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 październik 2012 - 21:29

Konserwacja opryskiwacza na zime u mnie po odkręceniu zaworków i wszystkich węży przy rozdzielaczu, filtrze i pompie włączam jeszcze wałek na kilka sekund żeby wydmuchało wodę z pompy i tak już pozostawiam na zimę.

Edytowany przez Kamilmkm, 25 październik 2012 - 21:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Konserwacja opryskiwacza na zime Dzisiaj, 17:35
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 26 październik 2012 - 18:26

Trochę taniej 5l denaturatu rozcieńczyć z 5l wody i tym uruchomić opryskiwacz.

Tylko ten zabieg trzeba wykonać osobiście, bo niektóre jednostki napewno denaturatu by nie "zmarnowały" do opryskiwacza.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 30 październik 2012 - 10:37

Konserwacja opryskiwacza na zime Jadąc ostatnio w trasie widziałem ciekawe rozwiązanie opryskiwacza gościu w małym fergusonie miał z tyłu opryskiwacz dokładnie nie wiem czy 400 czy 600 litrowy i z przodu do zaczepu przyczepioną rame z kątownika i na tym miał sam zbiornik opryskiwacza i robi za jednym zalaniem wody dwa razy tyle pola musi mieć całość połączone wężami aby to się mieszało i wypryskało z tylnego opryskiwacza ,też mam mały opryskiwacz u sąsiada leży zbiornik tylko jak to popodłączć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2012 - 22:49

Konserwacja opryskiwacza na zime na zimę to pompę odkręcam daję ją do piwnicy a z rozdzielacza wyjmuję pod sekcjami wszystkie przewody biore kompresor z pistoletem do przedmuchu i w te rurki ciśnieniem aż z dysz leci same powietrze.

#25 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 31 październik 2012 - 19:42

Konserwacja opryskiwacza na zime marian 2011

zbiornik to nie wszystko pompa ktora jest przystosowana do mieszania 400l nagle bedzie mila wymieszac 800
(hipotetycznie)

da rade?kiedys widzialem goscia ktory dospawal ramke nad opryskiwaczem pilmet 1000l i drogi zbiornik 1000l paletowy postawil i mial 2000l a puzniej chcial go sprzedac niby wszystko bylo dobrze wedle niego

#26 Share ogorek1212

ogorek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 08:30

na zimę to pompę odkręcam daję ją do piwnicy a z rozdzielacza wyjmuję pod sekcjami wszystkie przewody biore kompresor z pistoletem do przedmuchu i w te rurki ciśnieniem aż z dysz leci same powietrze.

Można też użyć niezamarzający płyn do opryskiwacza. Jest w koncentracie do rozrobienia. Ponoć najbardziej ekologiczny, typowo do opryskiwaczy.

#27 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 21:26

Panowie zabezpieczać na zimę nowy opryskiwacz. Kupiony w lipcu ale nie używany do tej pory. Opryskiwacz jest na elektrozaworach jeśli coś z nim robić to co. Mam dostęp do taniego płynu do spryskiwaczy ale czy się nadaję?

#28 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 listopad 2015 - 15:49

Ciekawe czy ADblue czyli rozwór mocznika nie załtwiłby sprawy z zamarzaniem ? Normlnie ADblue nie zamarza. Jedyny minus to to że jest to jednak troszke żrace ale jesli opryskiacz przystosowany do RSM< to nie powinno byc problemu. Co o tym myslicie ? Czy nie kombinowac i lac koncentrat na glikolu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:43

Ja rsm leję jadę w pole wypryskam i po robicie.

#30 Share ogorek1212

ogorek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 14:56

Panowie zabezpieczać na zimę nowy opryskiwacz. Kupiony w lipcu ale nie używany do tej pory. Opryskiwacz jest na elektrozaworach jeśli coś z nim robić to co. Mam dostęp do taniego płynu do spryskiwaczy ale czy się nadaję?

Sprawdź czy na ulotce jest napisane na bazie czego jest zrobiony. Ja znalazłem płyn niezamarzający do opryskiwacza SAC chyba tak się nazywał. Podobno ma jakieś inhibitory korozji. Tak było na ulotce.

#31 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 16:00

Ja jednak sie zdecydowałem na koncentrat na allegro kupiłęm w dobrej cenie 30kg za 130zł x2  i bede miał jescze zapas do autek i ciagników. Płyn do spryskiwaczy może by i był dobry ale musiałbys dokłądnie spuscic wode zeby sie nei rozcienczył i koncentrat pewny zeby wytrzymal -25 bo wiekszosc sprzedawanego w PL nie daje rady. Jak puszczam auta na daleka Rosje gdzie jest -35 nie rzadko to kupuja płyn tylko "ich" :)

#32 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 21:20

BIAŁY czemu mówisz że ADBLU nie zamarza. Mi zamarzł w zime . A było TYLKO -38 st na rosji.

#33 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 22:12

No przy -38 to krystaizuje sie nie tylko AD tez kiedys złapało mi w dafie tzn kierowcy, ale także RSM czy nawet płyn na glikolu (-35) może krzepnac to sa ekstrema w naszych warunkach nie notowane.

#34 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 23:11

Najpierw myje opryskiwacz czym się da w końcu mu się należy po całym ciężkim sezonie. Potem spuszczam wodę wlewam 30 litrów koncentratu do chłodnic ( na glikolu ) włączam wałek i przepuszczam przez mieszadła  elektrozawory, rozwadniacz i tak po kolei. Następnie włączam na pryskanie jak zacznie na niebiesko z lanc lecieć to znaczy że koniec misji  i opryskiwacz gotowy do zimy

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#35 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 09:19

A ja w godzine przygotowuje opryskiwacz do zimy bez żadnych środków i kosztów. Elektrozawory z przepływomierzem i filtrem dokładnym odpinam od węży i zabieram do magazynu na środki (tam jest zawsze powyżej zera), z pompy wykręcam korki i odkręcam przewody i włączam na chwilę i jest czysta, przewody przedmuchuje od strony zaworów, a potem rozkręcam filtr główny i sekcyjne. Wiosną skręcam i montuję wszystko i jednocześnie sprawdzam działanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 07:52

Konserwacja opryskiwacza na zime o tym żeby pompę przelać płynem niezamarzającym to wiem że instrukcja mówi a że większość rozumie to jako płyn do chłodnic który jest szkodliwy dla środowiska to aż żal czytać. biorąc to pod uwagę demontaż pompy i przeniesienie jej w ciepłe miejsce oraz przedmuchanie instalacji sprężonym powietrzem jest najlepsze. sprężarki nie trzeba można wykorzystać pneumatykę ciągnika

Dodaj odpowiedź