Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy??

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Inseminacja bydła, USG, leczenie

Napisany 20 październik 2009 - 11:31

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? Nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić ale ciekawi mnie sprawa co zrobić z tym wszystkim?? W tym momencie składuje to w jednym miejscu na podwórku ale jak patrzę jak ta sterta tych folii, sznurków czy siatki z balotów rośnie to aż kiwam głową... Palić tego nie będę bo nie wolno i za to jest zapewne nie mała kara... Co wy z tym robicie?? Istnieją jakieś specjalne firmy zajmującą się zbiórką takich odpadów ?? I czy wogóle jest jakiś przepis co rolnik powinien z tym zrobić jeżeli np. wpadnie kontrola i dojrzą tą stertę folii???
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? Dzisiaj, 01:25
  •  

#2 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 20 październik 2009 - 11:41

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? u nas jeździ jakaś firma i to zbiera, kiedyś do kontenerów na śmieci niektórzy wyrzucali
  • 0

#3 pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 20 październik 2009 - 12:41

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? u nas jak masz pełen kontener to dzwonisz i oni przyjeżdżają i zabierają (oczywiście za opłatą)
  • 0

#4 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5501 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 październik 2009 - 14:30

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? U nas ostatnio odwozili to to najbliższego Zakładu Gorpodarki Komunalnej i Odpadowej.
Po prostu ZGKiM powiadomił że tego a tego dnia będą zbierać śmieci w stylu sznurki i folie z balotów i jeśli ktoś chce się tego pozbyć za drobną opłatą to niech przywiezie to tego a tego dnia w te a te miejsce.
Wszystko na legalu itp.
  • 0
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 26 październik 2009 - 11:11

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? Nie dawno pozbyłem się folii z kiszonek (700kg)i zapłacono mi 70 (siedemdziesiąt) groszy.
Niestety folii od sianokiszonek nikt nie chce nawet za darmo i pewnie trzeba będzie to spalić.
No bo co zrobić ?!
  • 0
kto sieje ten zbiera....

#6 frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 październik 2009 - 12:25

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? W każdej wsi powinny być pojemniki na szkło, plastik, itp… jeśli tego u was nie ma to miejcie pretensje do swoich sołtysów i radnych. W mojej okolicy jest punkt co przyjmują różne folie i worki z tworzyw sztucznych. Wystawią nawet stosowne zaświadczenie że zdaliśmy dany towar a nie puściliśmy go z dymem.
  • 0

#7 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9346 postów

Napisany 26 październik 2009 - 12:50

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? Sznurków nie można?? A czemu jak spalasz słomę to razem ze sznurkami??
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? Dzisiaj, 01:25
  •  

#8 frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 październik 2009 - 13:54

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? Nie palę słomy

Teoretycznie paląc słomę powinno się sznurki wyjąć. A w praktyce przecież możesz spalić wszystko co się tylko da np.: sznurki, folie, worki, itp. Pod warunkiem że w okolicy nie ma uprzejmych donosicieli ;) :) .
  • 0

#9 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Inseminacja bydła, USG, leczenie

Napisany 26 październik 2009 - 13:57

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? Wiecie ja wszystkie śmieci typu papiery, butelki, plastiki to pale w piecu ;) ale folii to niestety ale nie będę palił bo mam za wścipskich sąsiadów z resztą są zbyt toksyczne ... frutis u mnie o takich sprawach jak sołtys lepiej nie dyskutować ... :/ O wójcie też lepiej bo szkoda słów marnować... trzeba będzie podzwonić po okolicy i popytać czy coś takiego skupują...
  • 0

#10 damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • 16010714

Napisany 26 październik 2009 - 23:14

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? czy to palenie tej foli jest bardziej szkodliwe niż palenie inych materiałów to bym się spierał. a u nas we wsi zbiera to pewien pan za darmo a potem pewnie gdzieś sprzedaje skoro to zbiera
  • 0

#11 Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • 167256

Napisany 01 listopad 2009 - 11:40

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? W tym roku udało mi się kupić na próbę folie z reciklingu do owijania belek z sianokiszonki. Przedstawiciel tej firmy obiecał że w zamian zabiorą ode mnie zużytą folie, siatkę i sznurek
  • 0

#12 pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 19:41

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? drogo placiłeś za tą folię z recyklingu do owijania
  • 0

#13 Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • 167256

Napisany 25 listopad 2009 - 20:10

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? Za folie płaciłem po 200zł brutto za rolkę 500mm. Jest ona trochę grubsza (0,028mm) od zwykłej folii i wydaje mi się ze ma trochę mniej kleju ale jest ok

Mój odnośnik
Mój odnośnik
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#14 denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • 7107327

Napisany 26 listopad 2009 - 17:38

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?? Są jakieś przepisy?? ja wywoze na wysypisko gminne folie to zadarmo biora ale za sznurki to juz trzeba placic
  • 0