Skocz do zawartości

Zdjęcie

alternator od forda bosch

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 październik 2009 - 09:51

alternator od forda bosch Mam pytanie podobno ten alternator ma wbudowany regulator napięcia w szczotkach. Jak założyć tego typu alternator do c360 jak sa tam dwa czerwone kable i jeden cienki niebieski wiem ze ten to trzeba podłączyć do kontrolki ale te dwa to jak ?czy jeden wystarcz do plusa do rozrusznika? Pomóżcie proszę. pozdrawiam.Tutaj zdjęcie DSC00108.JPG | matoperator | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
alternator od forda bosch Dzisiaj, 03:08
  •  

#2 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 październik 2009 - 10:09

alternator od forda bosch Jest dokładnie tak jak mówisz ten niebieski podłącz do kontrolki ładowania a czerwony na + do rozrusznika są dwa ale jeden możesz odłączyć pod tym wieczkiem co wchodzą kabe bo one są tam zamocowane na wsuwki i będzie gitara.

#3 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 październik 2009 - 13:39

Jest dokładnie tak jak mówisz ten niebieski podłącz do kontrolki ładowania a czerwony na + do rozrusznika są dwa ale jeden możesz odłączyć pod tym wieczkiem co wchodzą kabe bo one są tam zamocowane na wsuwki i będzie gitara.

Sprawdzałem ten alternator i raczej nie działa. Podłączyłem pod ten niebieski żarówkę i minus żarówki pod masę alternatora i podłączyłem koło pasowe pod wiertarkę i żarówka się nie zapaliła czyli z tym alternatorem jest coś nie tak. Macie jakieś pomysły co moze byc ??
???:):):)

#4 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 20 październik 2009 - 14:51

alternator od forda bosch Źle podłączyłeś, gruby pod plus aku a niebieski pod kontrolkę a drugi od żarówki pod PLUS po zapłonie, czyli do sprawdzenia możesz podpiąć pod czerwony :) no i oczywiście obudowa pod minus

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 październik 2009 - 15:46

Źle podłączyłeś, gruby pod plus aku a niebieski pod kontrolkę a drugi od żarówki pod PLUS po zapłonie, czyli do sprawdzenia możesz podpiąć pod czerwony :) no i oczywiście obudowa pod minus

OK. Dzięki jutro może sprawdzę. pozdro

#6 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 21 październik 2009 - 11:23

alternator od forda bosch [quote name='vcc' date='20 October 2009 - 15:51' timestamp='1256046660' post='403945']
Źle podłączyłeś, gruby pod plus aku a niebieski pod kontrolkę a drugi od żarówki pod PLUS po zapłonie, czyli do sprawdzenia możesz podpiąć pod czerwony ;) no i oczywiście obudowa pod minus
[/qu
Podłączyłem tak jak mówisz ale chyba jest coś nie tak bo jak podłączyłem to żarówka się nie paliła zaczęła się palić jak wprawiłem w obroty alternator przez wiertarkę. Jakiś pomysł???:):):):)pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 21 październik 2009 - 14:06

alternator od forda bosch Czy po wprawieniu alternatora w ruch wiertarka to jakies napiecie sie pojawilo , tzn czy wzbudzil sie i zaczal ladowac? 

Odkrec regulator i sprawdz czy sa szczotki jescze. Ni ezaszkodzi przy okazji obejzec w jakim staniesa pierscienie. Odrazu przeczysc miejsce gdzie regulator styka si ez obudowa alternatora. Stawiam wlasnie ba brak masy regulator-alternator.