Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop słabo podnosi

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:12

Cyklop słabo podnosi Witam.Mam problem z moim cyklopem od samego początku gdy go kupiłem słabo podnosił.Kupiłem nową pompe nowy rozdzielacz siłowniki są po regenereacji olej jest dobry a on dalej słabo podnosi jedynie na boki szybko sie obraca i łapy sie szybko opszczają.Koledzy pomuszcie mi bo już nie wiem co mam robic tyle obornika do wywiezienia a ja z miesiąc mecze sie z tym złomem.Dodam ze ostatnio sprawdzalem ciśnienie na zegarach i było było dobre więc czego to wina żetak słabo podnosi ??? pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop słabo podnosi Dzisiaj, 15:52
  •  

#2 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 październik 2009 - 21:19

Cyklop słabo podnosi wolno podnosi? czy nie daje rady podnieść? przy zbiorniku jest taki zawór, być może on jest sprawcą.

#3 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:25

Cyklop słabo podnosi Cyklop -problemy - Agrofoto.pl Forum poszukaj tu a napewno cos znajdziesz. Ja miałem podbny problem w sumie to kazlai mi posprawdzać te kostki takie co sa przy rozdzielaczu i gdzieś w połowie cyklopu bo jak jest syf to moga być tkaie objawy jak piszesz. I opisz co dokładnie sie dzieje. Bo nie wiem czy dobrze rozumiem ale wolno tzn że zanim wyprostujesz ramie to długo trwa tak? A co sie dzieje jak wszytskie 3 gałki bierzesz np w dół? I może masz za nisie obroty w ciągniku. Sprawdzałeś na najwyższych?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#4 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:27

Cyklop słabo podnosi Bardzo wolno podnosi.Jaki zawór?? gdzie on dokładnie jest ??? a do czego on złuży??

#5 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:28

Cyklop słabo podnosi A wyczyściłeś filtr ssawny w zbiorniku oleju? Wyczyść też filtr osadnikowy pod spodem maszyny.

#6 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 19 październik 2009 - 21:31

Cyklop słabo podnosi może filtr zapchany. Żeby sprawdzić zawór najlepiej połączyć na krótko przewodem tylko nie radził bym tego na dłużej ale na sprawdzenie najlepsze.

#7 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:35

Cyklop słabo podnosi Tak gdy prostje ramie długo trwa gdy podnosze do góry też długo trwa.Próbowałem już z tymi wajchami kiedys i nic.Cyklop wspułpracje z ursusem c-360 który chodzi na maksymalnych obrotach i cały czas słabo podnosi.Sam nie wiem co robić.

Filtra nie czyściłem.Jutro przeczyszcze.Ale wątpie zeby to prze niego tak słabo podnosiło ale moze racje

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:41

Cyklop słabo podnosi czyli wolno podnosi ale siłę ma, tak???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:42

Cyklop słabo podnosi Tak no siła jaka taka jest tylko powoli podnosi.

#10 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 październik 2009 - 21:46

Cyklop słabo podnosi "Filtra nie czyściłem.Jutro przeczyszcze.Ale wątpie zeby to prze niego tak słabo podnosiło ale moze racje".
Ja też tak myślałem i byłem w błędzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 październik 2009 - 22:00

Cyklop słabo podnosi No może to i wina filtra.A może być też jak na napisał tutaj kolega że wina jakiegoś zaworu przy zbiorniku.A gdzie ten zawór dokładnie jest jak go odkręcic ???

#12 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 październik 2009 - 22:07

Cyklop słabo podnosi Jutro na spokojnie idz z rana do cyklopa i na pewno wszystko znajdziesz. Nie jestem pewien bo nigdy tam nie grzebałem ale filtr jest chyba przykręcany na klucz 13 na zbiorniku(jak cos poprawcie) I teraz nie jestem pewien czy sa 2 kostki czy 1 al spokojnie je znajdziesz bo hydraulika w cyklopie to tylko węże rozdzielacz zbiornik te kostki i tyle:)
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2009 - 22:08

Cyklop słabo podnosi Jeśli wolno podnosi to stawiałbym na filtr oleju. Ktoś kiedyś wspominał też o rozwarstwionym wężu na ssaniu(wewnętrzna warstwa gumy "zasysała" się i blokowała przepływ).
Ciśnienie miałeś ok 110 kg cm2?
Zawór przeciążeniowy odpowiada za ciśnienie maksymalne, na szybkość podnoszenia nie ma wpływu.

#14 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 październik 2009 - 22:20

Cyklop słabo podnosi Tak tak cisnienie było cos około 110 kg cm2

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 październik 2009 - 06:45

Cyklop słabo podnosi to pewnie będzie dzielnik oleju, bo skoro szybko się obraca i łapy podnosi to najpierw trzeba bo to sprawdzić...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#16 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 październik 2009 - 08:32

Cyklop słabo podnosi miałem to samo... Przez cały czas działał dobrze aż do pewnego momentu że wszystko chodziło ale nie miał siły wogóle podnieść nic, a raczej podnosił w bardzo wolnym tempie.... Nie wiem jakiego cyklopa masz czy z tych starszych czy nowszych.... Jeżeli masz z tych starszych to problem powinien się rozwiązać ... Ile masz kości?? 2 czy jedną?? Jeżeli będą dwie to mój sposób będzie ok :) ... Więc tak... za pompą jest przykręcona kość do ramy cyklopa w dół idą dwie metalowe rurki... zaślep prawą jak patrzysz na nią od strony pompy monetą 20 groszową na wężu i przykręć na maksa... U mnie problem zniknął od razu :) ... Tylko nie radze tego robić jeżeli masz jedną kość bo węże Ci popękają !!!! ... Dodam że jak się pytałem ile taka kość kosztuje to się zdziwiłem bo... ponad 400zł

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2009 - 08:41

Cyklop słabo podnosi Jeśli zaślep przelew to długo ten cyklop nie pociągnie, połamie ramę, rozerwie węże itp, także nie polecam.
Tak jak mówi @Pioter, albo dzielnik oleju albo filtr. Zacznij od dzielnika :) .

#18 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 październik 2009 - 08:49

Cyklop słabo podnosi Mariusz mój już chodzi z 4 lata tak :) a zrobił to stary wyga mechanik który zajmował się naprawą cyklopów ... Wytłumaczył mojemu ojcu to tak... Jeżeli masz tą drugą kość to nie masz się czym przejmować wówczas bo przelew odbywa się przez tamtą kość... Jeżeli byś jej nie miał to nie radze tego sposobu bo tak jak Mariusz piszesz połamałbyś ramie, węże by popękały itp... ale jeżeli masz tą drugą kość to nie ma obawy że coś się popsuje :) więc poświęć 20 groszy zakręcaj i ciesz się cyklopem :)

P.S. Damianosek 1200 obrotów z nową pompą to max!!!!!

#19 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 październik 2009 - 14:35

Cyklop słabo podnosi No ja mam dwie koscie i cyklop jest ze starszych typów.Luke 16 mugł bys mi wytłmaczyć dokładniej jak to zrobic??Bym byl Ci wdzięczny :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 20 październik 2009 - 16:39

Cyklop słabo podnosi Zamieszczam foto a w czerwonym kółeczku masz zaznaczone co masz odkręcić :) jak to odkęcisz to bierzesz 20 gr i kładziesz na tej rurce i razem z tą monetą zakręcasz :) to tyle ... Myślę że będzie działać :)

Dodany obrazek