Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Czy warto sprowadzić używanego Zetora z Czech?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
23 odpowiedzi na ten temat

#1 pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 02 maj 2007 - 17:26

Zastanawiam sie czy warto byloby sprowadzic zetora 7245 lub 8145 z Czech. Ciekaw jestem czy po odliczenia kosztów transportu ta impreza bylaby oplacalna.....?

Jak kupić w Czechach aby nie starcić?

Czy ktos ma adresy stron internetowych z czeskimi ogloszeniami o sprzedaży traktorów?

Przegladalem różne wypowiedzi uzytkowników i jak dotąd nikt nie pisal o swoich doświadczeniach w zakupie zetorów w Czechach. :lol: Opiszcie proszę swoje doświadczenia z zakupami ciągników na czeskim rynku.
  • 0
Nie ma to jak ursus C330! ;)

Reklama

• Reklama
  •  

#2 janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 maj 2007 - 19:24

mój wujek i kolega taty sciągali zetory ale ze słowacji , podobno teraz już tam nic nie ma wszystko co było w miarę na chodzie to dawno polacy wykupili a czy na czechach coś będzie to nie wiem . może popatrz na allegro bo tam jest tego dużo może coś znajdziesz;]
  • 0

#3 lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 02 maj 2007 - 20:17

my jak kupiliśmy zetora w czechach to było taniej i wszystkie mechanizmy oryginaine długo działały(WOM Wzmacniacz itd...)to teraz po każdym remoncie i częściach od krystala tak nie działa :lol: no ale teraz już mniej pracuje w zasadzie tylko w turze
  • 0

#4 pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 03 maj 2007 - 13:14

A ile lat temu mniej wiecej kupiliscie te zetorki?
  • 0

#5 lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 03 maj 2007 - 15:43

juz nie pamiętam szczegółów ale 95 lub96r

Powód Edycji: ortografia, edytowane przez Nikita_Bennet
  • 0

#6 pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 05 maj 2007 - 14:55

czyli wychodzi na to ze teraz to sie nie oplaca sprowadzac zetora z Czech ani ze Slowacji :lol:

Ciekawe czy nie lepiej byloby kupic takiego zetorka w zachodniej europie ;)
  • 0

#7 mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • 9620274

Napisany 05 maj 2007 - 15:29

@Pawel 24 spytaj się @Józka on chyba zna jakieś strony internetowe z takimi sprzętami w Czechach
  • 0

#8 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5461 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 maj 2007 - 11:48

z Zachodu to różnie - mam kumpli w anglii i tam ceny są niewiele niższe niż w Polsce a jak dolicza transport to wyjdzie na to samo.
ostatnio jakoś trochę widziałem zetorków z danii i holandii ale to chyba juz trupy
  • 0
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 maj 2007 - 13:20

Dużo zależy kto go tam używał. Jeżeli rolnik to często są to ciągniki w dobrym stanie.
Natomiast jeżeli pracował w firmie usługowej etc. to różnie z tymi ciągnikami bywa...
  • 0

#10 Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 10 maj 2007 - 14:37

Lainka
  • 0

#11 pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 12 maj 2007 - 14:41

dzięki :blink:
  • 0

#12 Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • 10227459

Napisany 12 kwiecień 2009 - 18:30

Około 4 lata temu chciałem kupić uzywanego zetora ,dokładnie chodziło mi o model 8145, szukałem takiego w polsce około 1,5 miesiąca ,większość jakich spotykałem to wymalowane wypicowane i od handlarza a ja już wiem co handlarze wyprawiają bo mam jednego znajomego, a jak coś było w miare poczciwego i od gospodarza to cenili za niego niesamowite pieniądze...
w końcu trafiłem do człowieka który mieszka w nowym targu i zajmuje sie ściąganiem z czech i Słowacji różnego typu zetorów( na placu miał ich około 40 sztuk) które były zakupywane przez niego z kołchozów i te ciągniki w większości były w stanie nie do uzytku to znaczy niektóre do kapitalki a niektóre po prostu do małych poprawek,sprzedawane były po prostu z oka , od niego zakupywali handlarze w polsce a następnie malowali i podszykowywali bo ceny za te zetory były moim zdaniem dość atrakcyjne tzn zetor 8111 rok 89, kosztował 12tyś z wyglądu do poprawek ale kąplety ...
czy sie opłacało nie wiem ale na tyle co go widziałem był wart te pieniądze ,potem poznałem człowieka który sprowadzał z czech na zamówienie ciągniki , twierdził on że ciągnik z czeskich kołchozów są mniej wyeksploatowane niż na przykład od rolnika a to za sprawą tego że ciągnik który złapie awarie wraca do zakładu macierzystego i zostaje podany gruntownej wymianie podzespołów na nowe oryginalne i taki ciągnik może być z roku np 1980 a jego podzespoły bedą z roku 1990, a że tam pracy jest sporo to remonty zdarzały sie czesto...
ile w tym prawdy nie wiem ... Pozdrawiam

Masa błędów ortograficznych

Edytowany przez krolikNH, 15 kwiecień 2009 - 13:58.

• 0
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

#13 mareqkrk

mareqkrk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 09:31

JA kupile zetora 5211 sprowadzonego ze Słowenii ( nie Słowacji)
Sprowadzała go firma ze Skrzeszowic kolo Krakowa ( ze Skrzeszowic, a nie Krzeszowic :) )
Zetor z 1985 roku , dalismyu 17 tys za niego. To bylo w sierpinu 2008
( Ja go kupilem za namowa kolegi , ktory tam kupil 5011)
Na zegarze mial 4,5 tyś mth ( ciezko powiedziec czy wylaczony byl czy nie zegar od mth)
Gosc pozwolil zmierzyc cisnienie oleju przed sprzadaza, mial 2,5 . Po ciezkie pracy w polu (orka) cisnienie nie spadało ponizej 2.
Nie mam wiele powierzchi ( ledwo 2 h ,ale spore nachylenie stoku, wiec 330 sobie nie radzil).
Teraz co wymienilem u niego to pompa woda .. No i moze maly mankament , bo zgrzyta przy zmiane z 4 na 5 .
  • 0

#14 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • 7964877

Napisany 14 kwiecień 2009 - 12:13

twierdził on że ciągnik z czeskich kołchozów są mniej wyeksplatowane niż na przykład od rolnika a to za sprawą tego że ciągnik który złapie awarie wraca do zakładu macierzystego i zostaje podany gruntownej wymianie podzespołów na nowe orginalne

Ciekawa teoria. Inni znowu mówią że w kołchozach ciągniki tak dostawały po garach że szok i wyglądają jak wraki.
  • 0

sprzedam opryskiwacz Pilmet 600l/12m

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#15 farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 21:25

Ja swojego znalazłem w POLSCE ale byłem dwa razy w CZECHACH, na takiej zasadzie że umawiałem się z gościem "chandlarzem" na 5 rano i zabierając go jechaliśmy na poszukiwania, z tym że on tam miał kilka ofert i ludzi z którymi współpracował. Ciągniki nie były jakoś picowane i przez to nie zachęcały do kupna.
  • 0
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#16 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 kwiecień 2009 - 21:36

ja uważam że nie warto,jest u nas na wsi kilka takich zetorów,wszystkie byly już przez właścicieli remontowane,lepiej od rolnika w Polsce kupić a naj lepiej od pierwszego właściciela.
  • 0

#17 look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • 36998609

Napisany 13 listopad 2009 - 23:52

Kupić od polskiego rolnika - I właściciela to idiotyzm. Niekiedy ciągnik ten jest tak zjeżdżony, że szok. Gościu z mojej wsi jak chciał sprzedać w super stanie 5211 1989rok, to chciał za niego 29tys, a sprowadzony ok. 10tys mniej. Należy zauważyć, że w krajach starej 15(nie 3 świata czy postkomunistycznych) w tym samym czasie co u nas były dostępne lepsze oleje, filtry itd.
  • 0
Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#18 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 11:28

Dostępne to nie znaczy że używane do starych zetorów. Druga sprawa to że te silniki nie mają jakichś specjalnych wymagań olejowych.

Idiotyzmem jest to co piszesz, tzn. krajowy ciągnik będzie zajeżdżony a sprowadzony to już nie? Dobrze wiedzieć :) Moim zdaniem nie ma reguły. Miałem takich idiotów na podwórku kilka lat temu, przyjechali oglądać 912, rocznik '91/92, wtedy 1200mth, cena adekwatna do stanu. Co ja sie nasłuchałem, że to ciągnik z PGR, ile to on remontów już nie miał i jak to w du*e nie dostał, że licznik przestawiony albo drugi wstawiony i kogo ja chce oszukać... Żal poprostu, nie warto było dyskutować z takimi oszołomami bo i tak lepiej znali historie ciągnika niż jego jedyny właściciel. Nawet nie próbowałem znawcom tłumaczyć że dwuletnie radialki stomila założyłem bo oryginalne węgierskie diagonale popękały i rozlazły sie z 90% bieżnika. Łatwiej było sprzedać starego zetora z jakimiś 7000mth :)
  • 0

#19 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4039 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 12:56

@mirasek bo zetor to zetor,
nowe oponki, licznik cofnięty do tych 3500mth(dalej już oczywiście nie liczy, a w polskich krajowych od pierwszego właściciela to przebiegi na liczniku są 8tys i większe i z zegarem nic się nie dzieje), silnik od jakiegoś innego zetora siedzi i taki sprzęt najlepiej się sprzedaje
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 16:19

Dobrego kolegi ojciec jeździ do Czech przynajmniej raz w tygodniu i z tego co mówił, kupno dobrego ciągnika z Czech graniczy z cudem. Trzeba na prawdę dobrze się naszukać, aby znaleźć coś, co pochodzi przez parę lat bezawaryjnie. Większość okazjii rozchodzi między znajomych i rodzinę.
  • 0