Skocz do zawartości

Reklama

Case 845 XL

• Dodaj odpowiedź
23 odpowiedzi na ten temat

#1 Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • 43 postów
  • 9443031

Napisany 19 październik 2009 - 19:38

Witam wszystkich.
Piszę tutaj ponieważ dziadek ma w kupnie Case 845 XL z 1988 roku, przebieg ok 7 tysięcy mtg i do tego tur Quicke z łyżką sterowany yojstickem. I z wyglądu nawet ładnie się prezentuje. Chciałbym zaczerpnąć więcej informacji na jego temat, jak z dostępem do części, czy dużo pali i czy jest awaryjny. Dodam że pracowałby z pługami 4 skibowymi, talerzówką, kosiarką no i przy ładowaniu gnoju.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

#2 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 19 październik 2009 - 19:54

No to może ja się wypowiem  :) . Jako posiadacz takiego ciągnika powiem tak mało pali bo w orce to ok.20 l/ha a lata z pługiem 4x45. Do wad należy że ma mało wydajną hydraulikę co przełoży się na wolno podnoszący TUR. Co do awari to przy nim się nie orobiłem główna i poważna awaria to pompa hydrauliczna
Jednym mankamentem do TUR-a jest skrzynia posiada ona 16 biegów do przodu i 8 do tył. Podczas pracy używam biegu szosowego 2 (na półbiegu) (ale jest ona za szybki) ale w sam ras do jazdy w tył więc trzeba przekładać biegi do 1 ale za to jest za wolno. Podczas układania bel sianokiszonki używam 2 (na półbiegu) do przodu ale żeby w miare cofać szybko to już trzeba 3 (i znowu przekładaj bieg). A teraz w polu z pługiem oram 4 (na półbiegu lub na całym) terenową ale do wycofania to jest najszybszy bieg wsteczy więc sam wiesz znowu redukcja do 2 albo 3
A jeszcze ten półbieg to niespotykany w innych modelach jest bo on ma 80% przełożenia (były wersje z 70% ale one różną się tym że mają dwa położenia dzwigni wersja 80% ma 3 położenia- poprostu pierwsza nie ma LUZU) TO BY BYŁO NA TYLE!!!  :)

#3 Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • 43 postów
  • 9443031

Napisany 19 październik 2009 - 20:21

Dzięki za odpowiedz to skoro pali Ci w orce 20 na ha to ile jak na pusto chodzi ? Bo rozmawiałem już z jednym użytkownikiem tego ciągnika tylko był to 1994 rok produkcji i w wersji Plus to mówi że jego pali mniej niż MF. A i jeszcze jedno jak myślisz ile by spalił w pługu 4x35 cm ?

#4 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 19 październik 2009 - 20:30

Na pusto nigdy nie sprawdzałem bo on nigdy na pusto nie chodzi. Na spalanie nienarzekam ojciec mówi że w porównoanu do ursusa 3512 to pali mniej uwzględniając pracę jaką wykonuje. Te spalanie to max 21 l/ha (ale to już czarny dym z rury musi dawać  :) ) a tak średnio to pali 16-20 l/ha.
Za ile sprzedaje tego case?

#5 Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • 43 postów
  • 9443031

Napisany 20 październik 2009 - 08:09

Wytargowałem już go na 33500 ale jeszcze decyzja nie podjęta co do kupna. U nas nie ma ciężkich ziem to może nie paliłby tak dużo przeważnie ziemie klasy V i VI są do tej pory męczy się tylko Rusek ale w tym roku zaczął odmawiać posłuszeństwa, a na dwa robota szybciej idzie :)

#6 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 20 październik 2009 - 12:15

Sory że się pomyliłem co do spalania  na hektar wychodzi ok. 15 l bo myślałem że ten kawałek podczas pomiaru ma właśnie hektar a on miał prawie 1,5 ha a to się równa 20 l. Jeszcze raz sory. A jeżeli mam ci doradzić to za taka kase możesz brać ja za swojego dałem 36tyś. Do tura masz może jakieś przystawke?- ja miałem w komplecie łyżko-krokodyl

Dokładnie moge ci powiedzieć że 6-7 l pali na 1mth w orce

#7 Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • 43 postów
  • 9443031

Napisany 20 październik 2009 - 15:20

Do niego koleś dokłada nową szuflę 1,8m więc do śniegu by się przydała :) to jeszcze nie najgorzej jak mówisz że 6-7 l na mtg w orce. A Twój z którego jest roku ?

#8 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 20 październik 2009 - 20:29

Mój jest z 86r a ma 5600 mth ale gdy go oglądaliśmy to miał urwaną linkę od obrotomierza. Jak go przyciągneliśmy to odrazu do wymiany okazały się simeringi w przednim napędzie.

#9 Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • 43 postów
  • 9443031

Napisany 21 październik 2009 - 14:40

Aha no to jakiś koszt był i co możliwe że miał tyle mtg bo ten co my mamy w kupnie to nie wygląda na tyle. Silnik jest ładny maska odnowiona i felgi pomalowane, ogólnie ładny traktorek. W tą sobotę mamy jechać dobrze obejrzeć i jak go kupią to postaram się wrzucić jakieś foty a może nawet filmik z pracy ;)

#10 darek18055

darek18055

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:58

Zobacz postmacin87, o 20 październik 2009 - 20:29, powiedział:

Mój jest z 86r a ma 5600 mth ale gdy go oglądaliśmy to miał urwaną linkę od obrotomierza. Jak go przyciągneliśmy to odrazu do wymiany okazały się simeringi w przednim napędzie.
kolego ja dziś kupiłem 745xl w którym miejscu załańcza sie pół biegi . prosze o pomoc

#11 michaldz

michaldz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 maj 2011 - 11:16

a wiec mam pytanie jestem tu nowy wiec nie wiem czy dobrze pisze i w odpowiednim temacie. A wiec posiada ciagnik case 845xl international jest pewnien problem bo ropa przedostaje sie do oleju w silniku , zostala wmieniona pompka, uszczelka na pompie i 2 srodki wtryskiwaczy co moze byc przyczyna ze nadal przedostaje sie ropa do oleju??

#12 Luker

Luker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 maj 2011 - 15:34

Sam miałem taki przypadek w samochodzie... zawór ssący, albo wydechowy się wykręcił

#13 PGRTVP

PGRTVP

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 06:45

Luker ma pełną rację też to miałem, a dokładniej zawór ssący w 844XL.
I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

#14 rolnik19965

rolnik19965

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 18:41

Mam zamiar kupic case 845 xl. Jakie ma spalanie i ile waży. Jak z awaryinościa z 90 roku traktor mam zamiar kupić. Prosze o opinie tylko tych któży posiadaia ten model traktora.Mam u siebie pronara czy jest porównywalna moc i uciag.Ile ma  koni ten model bez turba i jaka ma szybka skrzynie biegów.I naco wzrócic uwage przy kupowaniu tego case 845 xl. Prosze o szczere odpowiedzi.

#15 turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:28

ja mam case 845 xl ale bez przedniego napędu i waży dokładnie 3450kg,jesli chodzi o uciąg to agregat 3m podnosi bez problemu staltech.mam tez case 1056 xl  i polecam obie serie tych ciągników bo użytkuje je od 3 lat.najwięcej uwagi zwrócic trzeba na załaczanie przedniego napędu bo najwiecej jest z nim problemów.

#16 rolnik19965

rolnik19965

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:33

Witam
Dzięki za odpowiedż.

#17 maly2000

maly2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:04

ja też posiadam 845 xl i również polecam ten ciągnik, fakt hydraulika jest wolna, ale co poradzić, a tak to mało pali i daje sobie rade, a przyznam, że w kość dostaje.

#18 Jacek62

Jacek62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 maj 2013 - 15:50

Szanowni forumowicze mam od niedawna Case International 845XL z silnikiem D268 i nigdzie nie mogę doszukać się konkretnej odpowiedzi - ile /w litrach oczywiście/ wchodzi oleju do tego silnika gdyż chciałbym ten olej wymienić .Oraz układ chłodzenia jest zalany jakimś zielonym płynem który również potrzeba wymienić i nie znalazłem nigdzie jaką ten układ ma pojemność i ile muszę tego  kupić .Inną sprawą jest również płyn hamulcowy o dziwnym chemicznym zapachu i dość gęstej strukturze .Może ktoś zna te problemy to bardzo bym prosił a nie mam do niego żadnej literatury a strony serwisowe tego w ogóle nie podają.

#19 IEA

IEA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 maj 2013 - 12:59

Oleju wchodzi cos ponad 6 l a płynu niecałe 10 l

W waszych 845 tez jest filtr do płynu chłodniczego ?? A te odstojniki są 3 to od czego ??

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 Invincible

Invincible

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 maj 2013 - 18:12

Jest filtr płynu
Odstojniki nie wiem. jutro zobacze to napisze